Úspešní Ľubičania i Sviťania

Sportnet|9. sep 2008 o 00:00

Ľubica - Kľušov 4:2 (3:1)V 18. minúte sa v prvej vážnejšej príležitosti ocitol M. Sova, no sám zoči-voči brankárovi hostí sa nedokázal presadiť. O

Ľubica - Kľušov 4:2 (3:1)

V 18. minúte sa v prvej vážnejšej príležitosti ocitol M. Sova, no sám zoči-voči brankárovi hostí sa nedokázal presadiť. O minútu nato však hostia nečakane udreli, keď Guligovu prudkú strelu Kriššák neudržal v náručí a voľný Mika dorazil loptu do siete. Kľušovčania sa však z vedenia tešili iba veľmi krátko, pretože ihneď nato unikol po krídle M. Sova a jeho ideálnu prihrávku zužitkoval M. Kaprál. V 22. minúte mohli domáci otočiť skóre, no prudkú strelu L. Kaprála brankár Juhás vyrazil. V 24. minúte sa Ľubičanom podarilo z enormného ofenzívneho tlaku otočiť skóre vlastným gólom jedného z obrancov hostí po streleckom pokuse J. Sovu. Tesne pred odchodom do kabín sa hostiteľom predsa len podarilo poistiť svoj náskok, keď peknú kombinačnú akciu M. Kaprála s Labusom zakončil aktívny M. Sova. Po zmene strán domáci herne poľavili, čo mohol ich súper v 55. minúte využiť na skorigovanie výsledku, keď J. Sova zastavil v pokutovom území jedného z hráčov, no nariadenú penaltu Guliga nepremenil. V 65. minúte hostia predsa len zdramatizovali stretnutie, keď najprv L. Kaprál po presnej prihrávke M. Sovu sa v koncovke nepresadil a z rýchleho protiútoku prekonal Kriššáka Kališ. Po tomto momente vrhli hostia všetky sily do útoku, ale v 68. minúte zabudli na M. Sovu, ktorého únik zneškodnil Juhás, ale proti dorážke Kalafuta bol už bezmocný.

Góly: 20. M. Kaprál, 24. J. Sova, 43. M. Sova, 68. Kalafut - 19. Mika, 65. Kališ. Pred 200 divákmi rozhodovala Michalíková, ŽK: J. Sova, Labus - Kališ, Gmitter. ĽUBICA: Kriššák - Vojtánek, J. Sova, Oravec, K. Závacký (60. V. Závacký) - L. Kaprál, Krempaský, Labus (75. Hlavatý), Kalafut - M. Sova, M. Kaprál.

(mdc)

Ľubotice - Kežmarok 1:0 (0:0)

Prvú vážnejšiu príležitosť si vytvorili hostia po polhodine hry, keď po presnom centri Vidu z 8 metrov prestrelil domácu bránu Bednarčík. Ten istý hráč mohol skórovať aj v 51. minúte, ale jeho strelu odvrátil v poslednej chvíli jeden z obrancov domácich do bezpečia. V 78. minúte zahrmelo pred gólmanom hostí Tokarčíkom, ktorého po streleckom pokuse jedného z hráčov zachránilo brvno. Aj napriek snaživej hre v strede poľa boli hostia v ofenzíve naďalej bezzubí a v 82. minúte mohli inkasovať po diskutabilnom pokutovom kope za údajnú ruku v 16-ke, no pozorný Tokarčík strelu vyrazil na rohový kop. Po jeho zahraní však Kežmarčania predsa len kapitulovali, keď nedorozumenie v defenzívnej činnosti potrestal Harčarík. Hostia si však prehru nechceli vôbec pripustiť a v 88. minúte takmer vyrovnali Bednarčíkom, ktorého projektil však zastavila konštrukcia brány.

Gól: 83. Harčarík. Pred 150 divákmi rozhodoval Godžák, ŽK: Vida (Kežmarok). KEŽMAROK: Tokarčík - Kubičko, R. Novák, Vida, Šavel - Gáborčík (60. Petráček), Bednár, M. Novák, Semivan (75. Bača) - Bednarčík, Groman.

(mdc)

Jasenov - Svit 1:3 (1:3)

Za úmornej horúčavy proti sebe nastúpili dva celky z opačných pólov tabuľky. Favorizovaný nováčik začal výborne a už v 4. minúte trestný kop Jambora len tesne minul brvno domácej brány. Podtatranci boli naďalej aktívni a po štvrťhodine hry sa ujali vedenia, keď po sóle Jambora musel domáci brankár loviť loptu zo svojej siete. Svit mal stálu prevahu, ale Tropp onedlho tutovku nepremenil. Naopak, hostitelia sa postupne otriasli a po chybe v strede obrany sa im podarilo vyrovnať. Skúsení hostia tým však akoby vôbec neostali zaskočení, práve naopak. Ešte viac pridali a po polhodine znova viedli, keď aktívny Jambor svojím druhým presným zásahom v stretnutí po peknej narážačke ich opäť dostal do vedenia. Skóre sa do prestávky menilo ešte raz, keď Tropp zblízka zvýšil už na 1:3. Po zmene strán sa strelci nedokázali presadiť a napriek častým chybám v defenzíve sa už výsledok nezmenil.

Góly: 23. Strapač - 16. a 31. Jambor, 38. Tropp. Pred 300 divákmi rozhodoval Reňo, ŽK: Kurila, Barnišin (obaja Jasenov). SVIT: Marušák - Vitko, Jarkuliš (30. Medvec), Jina, Budzák - Kostolník, Krišanda, Jambor, Pekarčík (85. Koch) - Hudač, Tropp (70. Diabelko).