Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Nečakané prehry v Krompachoch a Harichovciach

Krompachy - Sečovce 1:2 (0:1)V Krompachoch sa hral veľmi slabý futbal. Domáci podali najslabší výkon v tejto sezóne. Hostia nehrali o nič lepšie,

Krompachy - Sečovce 1:2 (0:1)

V Krompachoch sa hral veľmi slabý futbal. Domáci podali najslabší výkon v tejto sezóne. Hostia nehrali o nič lepšie, divák sa nemal na čo pozerať. Toľko nepresností a školáckych chýb je na jeden zápas strašne veľa. V prvom polčase zaujali len dve situácie. Faul na začiatku stretnutia na Ľ. Ontka, ktorý hlavný rozhodca nepotrestal a závere penalta proti domácim, ktorú hostia premenili.

V druhom polčase domáci zvýšili bojovnosť, ale ich nepresností bolo veľmi veľa, a preto nedokázali pritlačiť hostí pred ich šestnástku. Od domácich sa odklonilo aj šťastie, keď vydarená strela I. Košča skončila na žrdi. Hosťom stačil jeden rýchlejší protiútok a bolo 0:2. V závere zápasu domáci znížili z pokutového kopu, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Svojím výkonom zapadla do priebehu zápasu aj trojica rozhodcov. Pre domácich je tretia prehra na vlastnom ihrisku v roku 95. výročia založenia futbalu v meste alarmujúca. Ak sa nezlepší organizácia futbalu, môže sa stať, čo si žiaden priaznivec nepraje, že mužstvo sa ocitne v nižšej súťaži.

KROMPACHY: Maixner - M. Košč, Ľ. Ontko - Kuriško, I. Košč, M. Ontko, Mišura, Šmida - Kukura, Tomašov, Biľ, striedali: Glova, Richnavský, Čipkár.

P. HORVÁTH

V. Folkmar - Čaňa 1:0 (1:0)

Lepšie začali hostia a už v 2. min. mali vyloženú šancu. O osem minút znova hostia pohrozili. Folkmarčania vyrovnali hru a mali viac šancí. Jednu z nich využil v 45. min. Hrobko - ďalekonosnou strelou našiel Andrejca a bolo rozhodnuté.

Ináč to bol zápas nepremenených šancí. Za zmienku stojí tutovka, keď Toth z pol metra prestrelil nielen bránu, ale aj štyri domy a dve záhrady. Víťazstvo nováčika je plne zaslúžené, podržal ich aj dobre chytajúci Šebestyen. V. FOLKMAR: Šebestyen - Sokolský, R. Ďorď, Sasák - M. Ďorď, Hamrák, Andrejco, Lapšanský, Toth - Kaľavský, Hrobko.

I. GREGA

Moldava B - Rudňany 3:2 (1:2)

Rožňava - Žakarovce 0:0

V. LIGA

Hrabušice - Jaklovce 3:1, nedohrané

Na začiatku to vôbec nevyzeralo na taký zlý koniec. Už v 4. min. sa hostia ujali vedenia gólom Kandrika, ale Tkáč o šesť minút vyrovnal. Zakrátko talentovaný Kukura dostal Hrabušice do vedenia. Na 3:1 zvyšoval domáci Tkáč. V druhom polčase Jaklovčania viac rečnili po ihrisku, ako hrali, na čo bol hlavný rozhodca dosť citlivý. Po červenej karte videli Poláček a Hofman. Hostia sa zachovali dosť nešportovo, keď sa im takticky zranili hráči a ich počet na hracej ploche klesol pod sedem, za čo ich domáci "vybučali". Diváci boli totiž zvedaví na futbal.

G. Hôrka - Nálepkovo 4:0 (1:0)

Smižany - Lok. Košice B 2:2 (0:2)

Kr. Podhradie - Prakovce 2:3 (1:1)

Margecany - Sp. Vlachy 0:0

Už tretí zápas v rade sa Margecany nevedia dostať do hernej pohody. Ani tento zápas im nevyšiel podľa očakávaní. Na súpera zo Spišských Vlách nič nevymysleli a ani hostia to nevyužili. Hralo sa síce bojovne, ale bez šancí na oboch stranách. Za zmienku z prvého polčasu stojí hlavička domáceho Petrova až v 29. minúte, ktorú hostia vykopli z bránkovej čiary a gólová príležitosť hosťujúceho Fabinyho, ktorý vo vyloženej šanci zle trafil loptu.

Druhý polčas bol ako prvý. V 58. minúte nebezpečne zo šestnástky vystrelil Puškáš. Jeho strelu však Ferenčuha bravúrne zneškodnil. V závere sa mohli tešiť hostia, ale Gondova bomba letela mimo Grabanovej bránky. Za predvedený výkon si obe mužstvá "zaslúžili" remízu. Slušný zápas bez kariet pred 200 nespokojnými divákmi rozhodovala Voroňáková. MARGECANY: Graban - Puškáš (83´ Hrubý), Čarnoký, Petrov, Keruľ (88´ Očvár) - Ľorko, Suslov, Olejník, Staššík - Sokolský, Papcun (67´ Jakubišin). SP. VLACHY: Ferenčuha - Novák, Kollárik (90´ Ivan), Ďorko, Šefčík - Tomajko, Fabiny (85´ Pikla), Biroščák, Labáš (32´ Dunka) - Gardošík, Gonda

M. KERUĽ

Harichovce - Helcmanovce 0:2 (0:1)

V úvode súboja dvoch "H" mali domáci prevahu. Vypracovali si aj niekoľko sľubných šancí, ale v tomto zápase im asi nebolo súdené skórovať. Nedáš - dostaneš. V 28. min. po prieniku pohotovo zakončil Ľ. Maliňák. Do druhého polčasu nastupovali Harichovčania s jasným cieľom, otočiť skóre stretnutia vo svoj prospech. Helcmanovčania však boli zdatným súperom, dobre bojovali a niekoľkokrát aj nebezpečne pohrozili. V 75. min. po rýchlej akcii sa v šestnástke najlepšie zorientoval Tokár a nekompromisne zakončil - 0:2. Z tohto úderu sa už v kríze hrajúci domáci nevedeli spamätať.

HARICHOVCE: Krajňák - Hric, Bednár, B. Hudáček - Suchý, Pukluš, D. Hrušovský, Ambrozy, Staroň - Ľ. Hrušovský, Slivoš, striedali: Karchňák, Jakubovič. HELCMANOVCE: Kohut - Lapšanský, Pisko, Kuchár - Zmij, Hudák, Kluknavský, R. Maliňák, Ľ. Maliňák - Tokár, J. Pisko, striedal: J. Kuchár.

L. KOTRADY

Teplička - Koš. N. Ves 3:0 (2:0)

Začiatok zápasu bol trošku opatrný v podaní obidvoch mužstiev, ale strelecké prebudenie domácich kanonierov nedalo na seba dlho čakať. Keď domáci ovládli stred poľa, postupne začali dostávať hostí pod tlak a ten priniesol aj prvý gól v tomto stretnutí. V 15. min. Marcinčák po nešťastnom teči hosťujúceho obrancu - 1:0 . Zápas dostal ten správny náboj a akcie domáceho mužstva boli pre hostí čoraz väčším nebezpečenstvom. V 25. min. po dlhom pase na Lesnického a ešte krajšom zakončení sa skóre menilo na 2:0. Ku konci prvého polčasu prebrali hostia iniciatívu a pokúšali sa zmazať dvojgólové manko. V druhom polčase sa hra hostí nezmenila a neustále skúšali pozornosť mladého gólmana Tekáča, ktorý mal niekoľko vydarených zákrokov. Na konečných 3:0 upravil dvojitou dorážkou Marcinčák, ktorého strelecké umenie začína byť postrachom pre súperov. Pred peknou diváckou kulisou rozhodoval s prehľadom Farkaš. Za zmienku stojí aj poďakovanie hostí za vytvorenie výborného futbalového prostredia (veď bol kermeš).

TEPLIČKA: Tekač - Baldovský, Uhrinovský, Laško - P. Biacovský, L. Hamrák, M. Dolnačko, Š. Biacovský - Marcinčák, Lesnický, Hasaj, striedali: Vanda, Karabín, Odziomek.