Tréner Weiss: Nemali sme Novakoviča

Sportnet|12. sep 2008 o 00:00

Slovenskí futbaloví reprezentanti prehrali v druhom vystúpení v 3. skupine kvalifikácie MS 2010 na štadióne Ljudski vrt v Maribore s domácim

Slovinskom 1:2 (0:1). Najväčšiu zásluhu na triumfe mal autor oboch gólov, legionár z nemeckého 1. FC Kolín Milivoje Novakovič.

MARIBOR. Po sobotňajšom víťazstve na Tehelnom poli v ouvertúre nad Severným Írskom 2:1 nedokázali Slováci naplniť štvorbodový cieľ, s ktorým vstupovali do spomenutého úvodného dvojzápasu.

Smutný odchod

"Odchádzame domov smutní," uviedol hlavný kormidelník A-tímu SR Vladimír Weiss a pokračoval: "Slovinci boli výborným súperom a o gól boli lepší. Opakujem však, hra nebola zlá, ale ráta sa výsledok. Preto z celkového pohľadu nemôžem k nášmu vystúpeniu v Slovinsku pristupovať kladne." Hlavný kouč SR upozornil na dva dôležité momenty, ktoré podľa neho ovplyvnili konečný výsledok: "Veľká šanca Filipa Hološka po pol hodine hry a regulárny gól Martina Petráša tesne pred polčasovou prestávkou za stavu 0:1 rozhodli o vývoji stretnutia. Jednogólové manko sa však dalo v druhom dejstve určite zmazať. V kabíne pred začiatkom druhého polčasu som chlapcom povedal, aby viac využívali krídelnú hru, tlačili sa do šestnástky súpera a využívali šance. Navyše na trávniku sme nemali Novakoviča. To, čo urobil on, sme mali urobiť my, lenže sme to nedokázali," poznamenal V. Weiss.

Rozhodcu nehodnotil

Slovenský kormidelník sa k nepresvedčivému výkonu nórskeho hlavného arbitra Moena nechcel vyjadrovať. Pri svojich zverencoch sa niekoľkými hodnotiacimi slovami zastavil: "Na oboch stranách bolo viacero dobrých individuálnych výkonov. Niekoľkými zákrokmi nás za stavu 0:1 podržal Senecký, solídne zahrali Škrtel, Petráš, Štrba, do zápasu dobre naskočili aj striedajúci Švento s Jakubkom. Keď však chceme pomýšľať na postup zo skupiny, musia všetci jedenásti hráči podať dobrý výkon, nielen šiesti-siedmi futbalisti. V Maribore boli zo strany 2 - 3 hráčov slabšie individuálne vystúpenia, konkrétne však nebudem menovať." Tretí kvalifikačný duel o účasť na MS 2010 odohrá slovenská futbalová reprezentácia v sobotu 11. októbra o 20.30 h v Serravalle proti domácemu outsiderovi zo San Marína. O štyri dni neskôr v stredu 15. 10. privítajú Slováci na bratislavskom Tehelnom poli od 20.15 h tím Poľska, a tým zakončia svoje tohtoročné kvalifikačné účinkovanie.

Domov»Sportnet na východe»Tréner Weiss: Nemali sme Novakoviča