Traja hráči Honiec videli červenú kartu

Sportnet|13. sep 2008 o 00:00

Šlágrom piateho kola II. triedy bolo stretnutie medzi Drnavou a Honcami, ktoré sa nedohralo. Hostia po troch červených kartách opustili hraciu

plochu. Kovstav a Čoltovo deklasovalo súperov. Nižná Slaná stratila prvé body v Rakovnici, ktorá začala stretnutie iba s deviatimi hráčmi. Kečovo víťazstvom zachraňovalo česť hostí. Slušne bez kariet sa hralo na štyroch trávnikoch.

ROŽŇAVA. Jovice bojujúce v prehustenom strede tabuľky hostili Ml. Brzotín. Hostia dokázali trojgólové manko zmazať, ale domácich to nezaskočilo a body ostali doma. Slavošovce privítali tabuľkového suseda z Rož. Bystrého. Hostia už po dvadsiatich minútach viedli rozdielom triedy, ale domácim sa podarilo skóre zrovnať. Päť minút pred koncom strelili víťazný gól a radovali sa z troch bodov.

Gólostroj v Čoltove

Kružná, ktorá v ostatnom kole prišla po vylúčení o gólmana Bacsu a dosiaľ je stále bez bodu, nastúpila s Benőm v bráne. Tento post mu však nesadol a osemkrát inkasoval. Domácim pri piatom góle asistoval vlastencom aj O. Lipták a Csongovai sa prezentoval hetrikom. Radosť z posledného gólu si futbalisti Čoltova vychutnali v záverečnej minúte duelu. Vysoko zvíťazil doma aj Kovstav nad Bohúňovom a to ešte domáci Adamec zahodil niekoľko tutoviek.

Futbalisti Rakovnice začali o deviatich

Nižná Slaná, ktorá je v novom ročníku veľkým prekvapením a drží sa v silnej trojke, nedokázala v Rakovnici zachytiť úvodnú časť stretnutia. Domáci totiž nastúpili s deviatimi hráčmi a bez vylúčeného kapitána Lörincza. Najprv po piatich minútach dobehol prvý a v 65. min. druhý oneskorenec F. Čapó. Hostia sa nakoniec predsa len ujali vedenia, ale bojovnejším domácim sa v závere podarilo ratovať aspoň bod práve po vyrovnávajúcom góle F. Čapu. Kým Nižnoslančania získali iba bod, Kečovo naplno bodovalo na pôde Hrhova. Domácim sa podarilo vyrovnať, ale hostia si neskôr držali trojgólový náskok a domáci dokázali výsledok iba korigovať druhým gólom.

V Drnave sa nedohral ani polčas

V prestížnom stretnutí sa futbalisti Drnavy ujali vedenia gólom Kissa a neskôr ho po polhodine hry poistili po hlavičke striedajúceho Orbána, ktorý nahradil zraneného Mázika. "Hostia akoby sa nedokázali zmieriť s naším vedením. Znervózneli a za urážky rozhodcu si postupne vykoledovali tri červené karty v priebehu niekoľkých minút. Obdržali ich Koncz, Viliam Gallo i kapitán Molnár. Po treťom vylúčení zavelil ich tréner na odchod a hraciu plochu opustili. Nechápem ich počin, veď zápas ešte nebol pre nich stratený. V poslednom ročníku sme doma viedli dokonca tri nula a Honce dokázali vyrovnať za štvrťhodinu. Len tak, že sa nám v závere podarilo streliť víťazný gól. V odvete sme u nich inkasovali trinásť gólov a i napriek tomu stretnutie čestne dohrali," uviedol na margo zápasu tajomník FK Baník Drnava Tibor Búlik. Stretnutie bolo v 40. min. prerušení pre odchod hráčov hostí a po rozhodnutí ŠTK kontumované v prospech domáceho mužstva.

* * *

FAKTY

n Výsledkový sumár 5. kolo: Rakovnica - Nižná Slaná 1:1 (0:0) G: Čapó - S. Grančák, ŽK: bez, R: Farkaš, DZ: Heveši, D: 40, Slavošovce - Rož. Bystré 4:3 (2:3) G: Valentík 2, Dzureň, Lipták - Urban 2, Ro. Šimko, ŽK: Eštók - Krága, R: Nemčko, DZ: Antal, D: 50, Jovice - Ml. Brzotín 5:3 (3:1) G: A. Lovaš 2, L. Gebe 2, G. Lindák - J. Polyák, Mišanko, R. Moro, ŽK: Rašši - M. Vavrek, R: J. Chomjak, DZ: Kerekeš, D: 50, Hrhov - Kečovo 2:6 (1:3) G: Ľ. Kardoš, T. Šimko - Ro. Lörincz 2, Zoller 2, T. Lörincz, A. Molnár, ŽK: bez, R: Jonáš, DZ: Danko, D:40, Drnava - Honce 3:0 kont., G: Orbán, Kiss, ŽK: Kuchta - I. Molnár, ČK: Koncz, Molnár, Vil. Gallo (všetci Honce), R: Šalamon, DZ: Krzák, D: 80, Čoltovo - Kružná 8:0 (2:0) G. Csongovai 3, Várady, Mészároš, Dianiška, Széplaky, Lipták (vlastný), ŽK: bez, R: Lucza, DZ: Šalamon, D: 50, Kovstav - Bohúňovo 7:3 (4:0) G: K. Chomjak 2, Adamec, Šofranko, Kolesár, Zagiba, Genči ŽK: bez, R: Gyenes, DZ: Székely, D: 30

n Najlepší strelci: 9 gólov - Roman Lörincz (Kečovo), 6 gólov - Štefan Csongovai (Čoltovo), Jaroslav Strelka ml. (Honce), Ladislav Gebe (Jovice), Gabriel Zoller (Kečovo), 5 gólov - Attila Prónai (Drnava), Vladimír Valentík (Slavošovce),3 góly - Roman Zagiba (Kovstav), Tomáš Lörincz (Kečovo), Róbert Orbán (Drnava), Tomáš Čipka (Nižná Slaná), Juraj Tomi (Slavošovce), Ondrej Vavrek (Ml. Brzotín), Viliam Gallo (Honce), Dávid Csík (Bohúňovo), Ján Urban, Peter Minčík, Tomáš Leng, Roman Šimko (všetci Rož. Bystré)