Spišiakov na Liptove nezastavilo ani vylúčenie

Sportnet|16. sep 2008 o 00:00

PREŠOVSKÁ REZERVA NEZASTAVILA LÍDRA ZO ŽIARUV šlágri 7. kola východnej skupiny II. futbalovej ligy sa v Liptovskom Mikuláši presadili hráči

PREŠOVSKÁ REZERVA NEZASTAVILA LÍDRA ZO ŽIARU

V šlágri 7. kola východnej skupiny II. futbalovej ligy sa v Liptovskom Mikuláši presadili hráči Spišskej Novej Vsi. Napriek tomu, že vyše päťdesiat minút museli hrať bez vylúčeného Stadníka. Ani výhra im však nestačila na to, aby sa vyšvihli na čelo tabuľky, pretože líder zo Žiaru dokázal zabrať naplno na pôde prešovskej rezervy. Vo vzájomných súbojoch východniarov rozhodovala výhoda domáceho prostredia, Vranov zdolal Lipany a Trebišov Poprad. Mužstvo Starej Ľubovne doma neskórovalo, a tak sa muselo uspokojiť s bezgólovou remízou.

Vranov - Lipany 2:0 (2:0)

VRANOV. Po opatrnom úvode ako prví pohrozili domáci, no hlavička Vukanaca po centri Pribulu letela tesne vedľa. V 17. min bol faulovaný Baran a Vukanac strelou z 20 m otvoril skóre. O minútu sa v gólovke ocitol Šamo, ale jeho hlavička po centri Vožného letela nad súperovu bránku. V 20. min. rozohrali domáci peknú kombinačnú akciu a na jej konci Vožný po prihrávke Jaworeka technickou strelou zo 7 metrov okolo Križalkoviča zvyšoval na 2:0. Hostia pohrozili v 22. min. Kizákom, no ten nemieril presne. Vyloženú šancu zahodil v 37. min domáci Pribula, keď sa ideálne uvoľnil v pokutovom území a technickou strelou namieril tesne vedľa ľavej žrde hosťujúcej brány. V úvode druhého polčasu sa baran mohol dvakrát zapísať do streleckej listiny, no najprv svoj samostatný nájazd na brankára nepremenil a o štyri minúty v rovnakej príležitosti opäť zaváhal. Po ojedinelom útoku hostí sa v ich najväčšej šanci ocitol Ľ. Jacko, no prestrelil domácu bránu. Keď v 77. min. aj Šamov priamy kop z 19 metrov vyrazil brankár hostí, na výsledku sa už nič nezmenilo.

M. BUJKO

Góly: 17. Vukanac, 20. Vožný. ŽK: Šimko - Bodnár, Angelovič, Džubák. Divákov: 50. Rozhodca: Vlčej. Vranov: Zorič Magač (66. Babjak), Šimko, Vukanac (87. Slavkovský), Ďurech Pribula, Stojilkovič, Vožný, Jaworek (72. Pivovarník) Šamo, Baran. Lipany: Križalkovič - Angelovič, Š. Jacko (46. Gomoľa), Ľ. Jacko, Matej - Pončák, Džubák, Bodnár (74. Janič), Turok-Heteš (46. Bartoš)-Kizák, Hudý.

Trebišov - Poprad 3:0 (1:0)

TREBIŠOV. Domáci začali náporom a po sérii rohových kopov sa v 12. minúte dočkali aj gólu, keď po ľavej strane prešiel Hoffman, spätne našiel Sninského, ktorý strelou z prvej otvoril skóre. Tento moment hostí zobudil, prebrali iniciatívu a v 21. minúte mali po šanci Dinisa obrovskú možnosť vyrovnať, no proti bol skvelý Belan. Po polhodine hry prenikol samostatne Aľušík, prihral Sninskému, ale jeho strela išla tesne vedľa. Zanedlho sa rútil sám na Vernarského domáci E. Lukáč, no trafil len do brankára hostí. Krátko pred záverom prvého polčasu využil Žifčák nedorozumenie domácich Belána s Hoffmanom, jeho šikovnej strele však chýbali centimetre. Po prestávke opäť prvé slovo patrilo Sninskému, ktorý v 57. minúte využil chybu brankára Vernarského a pohodlne do prázdnej brány zvýšil na 2:0. O pár minút neskôr bol opäť v akcii Sninský, hlavou sklepol center Kročkovi, ktorého strela bez prípravy mierila do brvna popradskej brány. Domáci boli pri chuti a v 70. minúte sa gólovo predviedla dvojica striedajúcich hráčov, M. Lukáč prešiel po pravej strane, spätne našiel voľného Csákóa a ten z prvej napálil loptu po tretíkrát loptu do siete Podtatrancov.

J. ČÚRNY

Góly: 12. a 57. Sninský, 69. Csákó. ŽK: Capko - Pazúr. Rozhodca: Leško - 220 divákov. SLAVOJ: Belan - Kročko, Jeníček, Hoffman, Devečka - Ľ. Rusnák (81. Bajus), Capko, Tomovčík (57. Csákó), E. Lukáč - Aľušík, Sninský (67. M. Lukáč). POPRAD: Vernarský - Dinis, Pazúr, Daško, Hoššo (64. Ondruš) - Rams (64. Bendík), Pitoňák, Guman, A. Kočiš - Maťaš, Žifčák (46. Dvorožňák).

Prešov B Žiar nad Hronom 0:1 (0:0)

PREŠOV. Lídrovi druhej ligy skupiny Východ stačil na výhru v Prešove aj priemerný výkon. Slabo hrajúce béčko Tatranu pokračovalo v nepresvedčivých výkonoch aj uplynulú nedeľu. Zápas to bol obojstranne slabý. Hostia nepresvedčili, domáci opäť sklamali. Takmer polhodinu sa hral futbal medzi šestnástkami bez akéhokoľvek vzruchu. Až potom Zahradník dal vyniknúť hosťujúcemu brankárovi pohotovou strelou. Aj ďalšie dva pokusy šli zo Zahradníkovej kopačky. Hostia trafili do priestoru Balážovej brány poriadne až po prestávke. A bol z toho hneď gól. Ako sa ukázalo, rozhodujúci. Wolf ho dal za výdatnej pomoci domáceho stopéra M. Barana. Prešov B potom síce vrhol všetko do ofenzívy, ale výraznejší tlak si nevynútil. Aspoň, že zelenobieli častejšie strieľali. Janev, Belejík, Eliáš skúšali preraziť. Márne. Kerestešovu bombu pred koncom zase bravúrne spod brvna vyrazil Vreštiak.

J. LEŠKO

Gól: 49.Wolf. ŽK: Janev, Kirňak Pelegriny. Rozhodca: Sedlák. Divákov: 83. 1.FC Tatran B: Baláž Aštary, M. Baran, J. Novák, Kirňak (69. Keresteš) Zahradník, Janev (85. Ziemba), Lipták, Kentoš Pekár (46. Belejík), Eliáš. FK: Vreštiak Blaho, Tomáš, Tomašovič, Škultéty Orávik, Petkovič (76. Špánik), Šlavka, Ondrejka Karakačanov (90. Pelegriny), Wolf (82. Špano).

Stará Ľubovňa - Dolný Kubín 0:0

ST. ĽUBOVŇA. Hrubé až likvidačné fauly zo strany hostí vyburcovali domácich hráčov, ktorí začali oplácať. Nevyberavé zákroky hráčov sa len so šťastím neskončili nijakým vážnym zranením. Paradoxne hlavný rozhodca udelil iba jedinú žltú kartu. Prvý futbalový moment sa zrodil v 18. minúte, keď z diaľky zakončoval Hambalek, ale len do náruče domáceho brankára Bičuša. V 27. minúte prebral divákov domáci Mariančík, ktorý vystihol odkop hosťujúceho Simana, jeho hlavičku však dokázal Trabalík vyraziť na rohový kop. V 51. minúte nebezpečne vystrelil hosťujúci Hambalek, no jeho pokus Bičuš, na dvakrát, kryl. Hostia zoradený v obrannej ulite pozorne vyčkávali na chybu domácich. V 70. minúte mal najväčšiu šancu domácich Pavlišin, jeho hlavička, po priamom kope Galika, však tesne minula bránu Trabalíka. Tvrdosť hostí pocítil v 85. minúte Štieber, ktorý musel, po zákroku jedného z hosťujúcich hráčov, opustiť hraciu plochu. V závere si mohli hostia odniesť aj všetky tri body, keď sa po zlých prihrávkach domácich hráčov brankárovi v šanciach ocitli Kubala i Hambalek.

P. KARAŠ

ŽK: Kosturko, Kupec, Mi. Pyda Hambalek, J. Čarnota, D: 630, R: Eperješi. MFK GORAL STARÁ ĽUBOVŇA: Bičuš Kucko, Pavlišin, Turčík, Štieber (87. Sivuľka) Krajňák, Kosturko, Kupec, Galik (77. Mi. Pyda) Dlugoš, Mariančík (66. Dopirák). MFK DOLNÝ KUBÍN: Trabalík J. Čarnota, Sadžakov, Drengubiak, Siman Jenei, Hambalek, P. Čarnota (89. Mihálik), Dutka (90. Lejko) Savič (73. Kubáni), Kubala.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Liptovský Mikuláš - Spišská Nová Ves 0:1 (0:1). Gól: 45. Kandráč, ČK: 39. Stadník (Spišská Nová Ves) kopnutie hráča bez lopty, rozhodoval: Kakaščík, 500 divákov.

Bánová - Turčianske Teplice 4:1 (2:0). Góly: 42. a 90.+ Fillo (prvý z pok. kopu), 25. Padala, 64. Ižip (vlastný) - 84. Kravárik, rozhodoval: Debnár, 200 divákov.

Žilina B - Podbrezová 2:0 (1:0). Góly: 12. Karoglan, 90. Šourek, rozhodoval: Kapusta, 50 divákov.

Banská Bystrica B - Čadca 2:1 (0:0). Góly: 72. M. Rusnák, 85. Levický - 75. Jakubec, rozhodoval: Korista, 120 divákov.

PROGRAM 8. KOLA

Sobota 20. septembra o 15. hod.: Lipany Podbrezová B, Sp. Nová Ves B. Bystrica B, Turč. Teplice Lipt. Mikuláš, D. Kubín Bánová, Žiar Stará Ľubovňa, Vranov Prešov B. Nedeľa 21. septembra o 15. hod.: Poprad Žilina B, Čadca Trebišov.