Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Podtatrancom štvrté kolo vôbec nevyšlo

V stretnutiach štvrtého kola hokejovej Slovnaft extraligy sa celkom spod Tatier vôbec nedarilo. Poprad vyšiel strelecky naprázdno v Liptovskom

Mikuláši a odviezol si odtiaľ prehru 0:4. Kežmarčania síce strelili aspoň jeden gól, ale dopadli ešte horšie. Pred domácim publikum museli prehltnúť ťažkú porážku 1:7. Košičania pre povinnosti v kvalifikácii Ligy majstrov svoj súboj s Nitrou dohrajú v inom termíne.

Kežmarok - Slovan 1:7 (0:2, 1:1, 0:4)

Stretnutie sa začalo v rýchlom tempe. Už v úvodnej minúte si sľubné šance vypracovali Svitana na jednej a Kuľha na druhej strane. Prvý presný zásah zaznamenal hosťujúci kapitán Döme v 2. min, keď zužitkoval presnú Uramovu prihrávku. O necelé dve minúty už Slovan vyhrával o dva góly. Budaia v domácej bránke prekonal Liščák. V 6. min sa do prieniku dostal Škovira, Konrád v bránke hostí však jeho zámer vystihol. Pri prvej presilovke Bratislavčanov v 15. .min sa do šance dostal nielen Hreus, ale v oslabení aj Gavalier, ani jeden z nich však neuspel. Najväčšou šancou v úvode druhej tretiny sa v presilovke prezentoval opäť Hreus. Budai stačil zatiahnuť záchrannú brzdu. V nasledujúcich minútach bola aktivita viac na strane kežmarských hráčov, no tí si ani v početných výhodách nedokázali vypracovať vyloženú gólovú šancu. Diváci sa konečne mohli radovať v 34. min, keď po hrubej chybe hosťujúcej obrany trafil v prečíslení po Škovirovej prihrávke presne Bartečko - 1:2. Zhruba o dve minúty sa však do dvojgólového vedenia dostali hostia, skrumáž pred Budaiovou bránkou využil Kukumberg. Aj v úvode záverečného dejstva mali viac z hry domáci "jastrabi", ktorí sa dostávali pred Konrádovu bránku, no gólovo sa nepresadili. Naopak jednu z mála šancí hostí v prvej polovici tretej tretiny dokázal využiť Kuľha. V 54. min zaznamenal Slovan už svoj piaty presný zásah, jeho autorom bol v presilovke Hujsa. Ten istý hráč pridal aj šiesty gól svojho mužstva a povestný klinec do kežmarskej rakvy "zabil" siedmym gólom Hreus.

Góly: 34. Bartečko (Škovira, Svitana) - 2. Döme (Uram, Kukumberg), 4. Liščák (A. Bezák, Gráčik), 36. Kukumberg (Döme, Uram), 50. Kuľha (Hujsa, Vaic), 54. Hujsa (Pavlas, Kuľha), 58. Hujsa (Vaic, J. Kováčik), 60. Hreus (Kropáč). Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Vojtek, Orolin, 1700 divákov.

Kežmarok: Budai - J. Hrubý, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, R. Gavalier, Marcinko, Havíra, M. Žemba - Škovira, Svitana, Bartečko - Pavol Segľa, Palovčík, Drotár - Jasovský, Slaninák, Fedor - Čížek, V. Žembra, R. Schneider. Slovan: Konrád - Pavlas, J. Kováčik, Devečka, Sersen, Petré, M. Hruška, Huba, Hančák - Kuľha, Vaic, Hujsa - Lažo, Hreus, Kropáč - Uram, Kukumberg, Döme - A. Bezák, Liščák, Gráčik

L. Mikuláš - Poprad 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Susedské derby bolo takmer dve tretiny bezvýsledným čakaním na presný úder z jednej, či druhej strany. V prvej spoznávacej tretine mali najväčšie šance domáci Cibuľa a hosťujúci kanonier Kroták, no vo výhodných pozíciách nenamierili presne. Druhé dejstvo začali Liptáci dvojnásobnou presilovkou, nič podstatné však z nej vyťažiť nedokázali, a tak domáce tribúny mohli zaburácať až v 36. min, keď sa presadil symbolicky kapitán MHk 32 Halaj, ktorý v ostatných sezónach obliekal dres "kamzíkov". Akýkoľvek pokus o odpoveď Popradčanov zmarila niekoľkominútová eufória domácich hráčov v polovici záverečnej tretiny. Na 2:0 zvyšoval v presilovke pred Šimonovičom cloniaci obranca Grman. Vzápätí nekompromisne zakončil Róbert Huna a ten istý hráč v 52. min spečatil zaslúžené víťazstvo Liptovského Mikuláša.

Góly: 36. Halaj (J. Cibuľa), 47. Grman (J. Cibuľa, Heš), 48. Róbert Huna (Richard Huna), 52. Róbert Huna (Richard Huna, Rehák). Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Martin Slovák (Poprad) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Tvrdoň, Jankovič, 1850 divákov.

L. Mikuláš: Falter - Heš, Grman, Rehák, Lištiak, P. Kumstát, Varga, M. Bača, Petran - Kovář, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Vaškovič, B. Pohanka, Tomášek - M. Oravec, Kuric, F. Zúbek. Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, Malinský, Bakoš, M. Procházka, Korenko - Kroták, Jarolín, D. Vrbata - Martin Slovák, Šechný, Kolusz - Martin Segľa, A. Lapšanský, Buc - Holečko, Piatak.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Zvolen - Martin 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

Góly: 4. Cebák (Hvila, Klouda), 19. Hvila, 20. J. Markovič (J. Čierny, L. Čierny), 22. Klouda (M. Chovan, Cebák), 53. J. Markovič, 59. Dubec - 37. Appel (Vantroba), 45. I. Ďatelinka (M. Macho, Džerinš). Vylúčení: 11:7 na 2 min, navyše: Džerinš (Martin) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Stano, 2099 divákov.

HK Orange "20" - Banská Bystrica 0:8 (0:2, 0:2, 0:4)

Góly: 16. Igor Majeský (Škvaridlo), 18. Ľ. Sabol (Dian, V. Vlk), 24. Bulík (Pardavý, Tománek), 33. Bulík (Pardavý, Dian), 44. Mocek (Baček), 47. Majeský (Ľ. Sabol, Dian), 48. Češík (Škvaridlo, Jánoš), 55. Ľ. Sabol (Brumerčík, Dian). Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše: J. Brejčák (HK Orange 20) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Gašparík, Valach, 475 divákov.

Skalica - Žilina 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 10. T. Višňovský (F. Novák, R. Hartmann) - 8. Koložváry (Važan), 37. R. Krajčí (Hriňa), 39. Tvrdek (Javín). Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Zálešák (Skalica) 10+DKZ za pichnutie a nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Šefčík, Müllner, 2193 divákov.

PROGRAM 27. KOLA

Predohrávané 27. kolo dnes o 17. hod.: Skalica Zvolen, Poprad Kežmarok, Žilina Trenčín, Banská Bystrica Slovan, Liptovský Mikuláš Nitra (18. hod.). Zápas Martin Košice sa odohrá 23. septembra.