Hostia uhrali vonku iba dva body

Sportnet|16. sep 2008 o 00:00

I. TRIEDAT. Lomnica - Hranovnica 2:0 (1:0)I keď sa stretli dve technické mužstvá, do 12. minúty sa hralo medzi šestnástkami. V spomínanej minúte

I. TRIEDA

T. Lomnica - Hranovnica 2:0 (1:0)

I keď sa stretli dve technické mužstvá, do 12. minúty sa hralo medzi šestnástkami. V spomínanej minúte nevyšiel hosťom ofsajd systém, domáci Rigo obišiel aj brankára Hranovnice a otvoril skóre. V nezáživnom prvom polčase ostali ďalšie útoky nedotiahnuté a skóre sa už nemenilo. V úvode druhého polčasu mal dve šance hosťujúci Pačan, ale nevyrovnal. V 50. minúte sa ocitol domáci Pirhala sám pred hosťujúcim gólmanom, ale ten akrobatickým spôsobom zabránil gólu. Onedlho sa rútil na neho osamotený Petras, ale prekopol. Hostia v snahe vyrovnať vsadili všetko na útok, no v 70. minúte po rohovom kope domáci Neupauer hlavou spečatil skóre.

Góly: Rigo, Neupauer. Pred 20 divákmi rozhodoval Gaduš, ŽK: Fasinger - Petruľa.

Lučivná - Stráže 2:0 (0:0)

Domáci nechceli nechať nič na náhodu a od začiatku išli jasne za svojim cieľom konečne zaknihovať prvé body a víťazstvo v tejto sezóne. Od úvodu boli lepším mužstvom, ale prvú šancu mali paradoxne hostia, keď Zgodava ušiel domácej obrane, ale samostatný nájazd nepremenil. Potom bolo už len otázkou času, kedy sa hráčom Lučivnej podarí z tlaku skórovať. Stalo sa tak ale až v 59. minúte, keď Čáni napriahol z 35 metrov a rozvlnil sieť. Domáci sa upokojili, ale ďalšie šance nepremieňali. Až v 81. minúte zvýšil na 2:0 Michalík a bolo rozhodnuté. Lučivná potvrdila, že v tabuľke nepatrí tam, kde sa momentálne nachádza a mohla vyhrať i výraznejšie.

Góly: Čáni, Michalík. Pred 80 divákmi rozhodoval Ohalek, ŽK: Diabelko - Olejník, Kromka, Gavalier, Meliš, Dreisig.

Vernár - Batizovce 0:0

Od úvodu bola hra obojstranne rozháraná a obom tímom viazla kombinácia. V prvom polčase sa prakticky nebolo na čo pozerať a za pozornosť stojí len strela hosťujúceho Šalatu do brvna domácej svätyne. Po zmene strán sa hra zrýchlila, ale stále v nej bolo veľa nepresností. V 75. minúte dosiahol domáci Dziviak gól, ale pre hranie rukou ho hlavný rozhodca správne neuznal. Na druhej strane zahodil tutovku Paločko. Najväčšia šanca sa zrodila v 90. minúte, keď domáci M. Knižka neskóroval z dvoch metrov. Bezgólová remíza je spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku.

Pred 50 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Macurák, Ondruš - Paločko, Varholík, Štrbka.

Žakovce - Mlynčeky 7:2 (4:0)

Hostia pricestovali iba s desiatimi hráčmi, ale v úvodnej štvrťhodine mali viac z hry. Vytvorili si aj dve šance, ktoré však nepremenili. Domáci sa prebrali až v 20. minúte, keď sa im podarilo skórovať. Od tohto momentu mali jasnú prevahu, ktorú pretavili v štvorgólové polčasové vedenie. Aj úvod druhého polčasu patril Mlynčekom, ktoré bojovali a za štyri minúty sa im dvoma presnými zásahmi podarilo duel zdramatizovať. Žakovce sa začali obávať o výsledok a až Heutschyho gól v 78. minúte ich znova upokojil. Svoju pohodu potom korunovali ďalšími dvoma údermi.

Góly: Heutschy a K. Jankura po 3, Mlynár - Šľachtič, J. Soľava. Pred 50 divákmi rozhodoval Maliňák, ŽK: Heutschy - Šľachtič, Kromka.

Kravany - V. Slavkov 3:0 (0:0)

V svižnom začiatku domáci dobre kombinovali, ale hostia umne bránili. Prvú príležitosť mal po polhodine hry domáci Gajan, ale nedal. To bolo do prestávky všetko podstatné a bezgólový výsledok bol zaslúžený. Po obrátke už favorizovaní domáci neponechali nič na náhodu. Nátlakovou hrou svojho súpera prevalcovali. Ten sa držal až do 61. minúty, keď inkasoval po prvýkrát. V závere už hostia na zvrat nemali, naopak, v 83. a v 87. minúte inkasovali ešte dvakrát a prehrali rozdielom triedy. Kravany tak opäť potvrdili svoju doterajšiu suverenitu v súťaži.

Góly: Dragoš, Šavel, Lešundák. Pred 100 divákmi rozhodoval Kopec, ŽK: Kovalčík, Šavel - Kaleta, Šimko.

Sp. St. Ves - V. Lomnica 1:1 (0:1)

Zlepšujúca sa Veľká Lomnica pricestovala na Zamagurie s cieľom bodovať a to sa jej nakoniec aj podarilo. V priemernom stretnutí bolo dostatok vzruchu na oboch stranách, i keď sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Hostia udreli v závere prvého polčasu, keď v 45. minúte M. Jankura otvoril skóre. Odpoveď domácich prišla veľmi rýchlo, keď už v úvode druhého polčasu vyrovnal Michlík. Od tohto momentu sa už len iba dohrávalo a ani jedno z mužstiev akoby nechcelo vyhrať. Pekných futbalových momentov bolo minimum a v chladnom počasí akoby zamrzli aj hráči na ihrisku.

Góly: Michlík - M. Jankura. Pred 100 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Kovalčík - M. Jankura, Neupauer, Pirhala, ČK: Michlík (Sp. St. Ves).

Sp. Štvrtok - Vikartovce 5:2 (2:0)

V chladnom počasí bol prvý polčas vyrovnaný, góly však dávali iba domáci. Tým sa prakticky podarilo rozhodnúť o osude duelu už do prestávky dvoma presnými zásahmi. Úvod do druhého polčasu nováčikovi vyšiel a podarilo sa mu znížiť na rozdiel gólu. To však bolo z jeho strany všetko. S blížiacim sa záverom pôsobili hostia čoraz odovzdanejším dojmom, čoho výsledkom boli ďalšie tri góly v ich sieti. V závere potom Vikartovčania už len kozmeticky upravili konečný výsledok. Spišiaci si zaslúžene zaknihovali plný bodový zisk.

Góly: Mi. Biskup 2, Toporcer, Breja, B. Bajtoš - Švagerko, Jakubčák. Pred 100 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: Barila, Šebest, Jakubčák (všetci Vikartovce).

Sp. Belá - Jánovce 2:0 (0:0)

V obojstranne opatrnom súboji mali domáci viac z hry. Beľania sa snažili hrať nátlakovo a svojho súpera držali pod tlakom. Ten sa spoliehal iba na brejky, pričom obaja brankári boli oporami svojich mužstiev. Aj preto sa v prvom polčase skóre nemenilo. Hostia s omladeným kádrom sa snažili držať krok so súperom aj po obrátke, ale darilo sa im to iba do 70. minúty. V nej sa domácim podarilo otvoriť skóre a už o štyri minúty bolo prakticky rozhodnuté, keď pridali druhú gólovú poistku. Víťazstvo Beľanov je plne zaslúžené, ale proti húževnatému súperovi sa nerodilo vôbec ľahko.

Góly: Milaňák, Kredatus. Pred 60 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Schurdák (Sp. Belá).