Prvú prehru Poráčanom pripravili Chrasťania

Sportnet|16. sep 2008 o 00:00

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADY SPIŠ. Pred týždňom sa pre horúce počasie prerušovali zápasy na občerstvenie hráčov. Teraz nedeľu diváci

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADY

SPIŠ. Pred týždňom sa pre horúce počasie prerušovali zápasy na občerstvenie hráčov. Teraz nedeľu diváci sledovali niektoré stretnutia v zimných bundách a vetrovkách. Hoci boli niekoľko zaujímavých zápasov, divácky záujem bol veľmi malý. Na čele tabuľky ostáva bez prehry dobre hrajúci Jamník. Nulu v kolónke prehier vymazali Poráču Chrasťania. Naďalej pokračuje trápenie v Markušovciach.

Sp. Hrušov Gelnica 1:1 (1:0)

Zo začiatku to bol vyrovnaný zápas. Domáci mali problémy so zostavením mužstva, nakoľko hrali dopoludnia a v rovnakom čase bola aj sviatosť birmovania. V prvom polčase Hrušovčania zaznamenali len jeden gól, keď z pokutového kopu sa nemýlil Š. Filip. Do druhého polčasu nastúpili domáci len deviati. Hostia vycítili šancu, vypracovali si tlak, z ktorého ich kapitán vyrovnal. Početnú prevahu už Gelničania v ďalšom priebehu nevyužili a tak stretnutie skončilo remízou 1:1. Pred 50 divákmi rozhodoval F. Žiga.

SP. HRUŠOV: Tatarko B. Kunzo, Olejník, Švač Repaský, Medvec, Samoľ, Repaský, Š. Kunzo Š. Filip, L. Kunzo, striedali: Peták. GELNICA: zostavu hostí nenahlásili.

Bystrany Olcnava 1:0 (1:0)

Od úvodu sa hralo susedské derby v zbytočne nervóznej atmosfére. Obaja aktéri na hracej ploche si vypracovali minimum šancí. V 25. min. mal Klešč výhodu pokutového kopu, ale bránu minul. O päť minút na druhej strane zahodil tutovku Kaščák. V 44. minúte po rohovom kope "anglickou hlavičkou" oslávenec Klešč (30. narodeniny) si dal k sviatku ten najlepší darček 1:0. Aj druhý polčas bol zbytočne nervózny. Domáci mali prevahu, ale strelecky sa im vôbec nedarilo. V závere Olcnavčania vrhli všetko do útoku, ale strelecky sa im tiež vôbec nedarilo. Pred 50 divákmi rozhodoval Šoltés. BYSTRANY: Pavol Timčík, Šefčík, Pavol Chlebovec, Klešč, Brajerčík, Ján Suchý Jozef Suchý, MIkula, striedali: Lipovský, Gonda, Forgáč. OLCNAVA: M. Rusnák Salaj, D. Rusnák, Pavlík Gardošík, Pollák, Melega, M. Rusnák, Gonda Kaščák, Lesňák, striedal: L. Rusnák.

Markušovce Mníšek n/H 2:3 (1:2)

Hostia sa ujali vedenia v 20. minúte po dorážke do prázdnej bránky Malík otvoril gólový účet. V 32. minúte po akcii cez kopirák zvýšili Svitanom na 2:0. V 38. minúte po centri Stoličného Ján Andráši znížil na 1:2. V 44. minúte nastrelili domáci z trestného kopu žrď hosťujúcej bránky. V 57. minúte hostia po dorážke strelili opäť Malíkom presne taký istý gól ako predchádzajúce dva. V 63. minúte z pokutového kopu znížil Stoličný na konečných 2:3. Domáci v druhom polčase nevyužili hernú prevahu. Pred 50 divákmi rozhodoval Pecha. MARKUŠOVCE: Užík - Jánošík, Hozza, Olekšák - Šteiner, Stoličný, Antony, Holub, Andraši Ján - Jarab, Hodnický, striedal: Žiga. MNÍŠEK n/H: Gajdoš Marcinko, Štrompf, Opremčák Imrich, Köhler, Imrich, Gajdoš, Malík Svitana, Hulič.

Hnilčík Jamník 1:2 (1:1)

Od začiatku sa hral v Hnilčíku výborný futbal. Bolo vidieť, že proti sebe nastúpili mužstvá z čela tabuľky. V 16. min. po rýchlej kombinačnej akcii pohotovo zakončil Matiašovský. O desať minút bolo vyrovnané. Brankár Novotta minul loptu vhodenú z autového vhadzovania, tá sa dostala k nestarnúcemu V. Koňakovi a pre tak skúseného kanoniera už nebolo problém poslať ju do siete 1:1.

Aj po zmene strán obe mužstvá svojím výkonom zohriali premrznuté publikum. V 59. min. hostia zahrávali Jamníčania priamy kop. Strelu S. Čuja brankár domácich bravúrne vyrazil pred seba, ale M. Čuj ju nekompromisne poslal do siete 1:2. Futbalisti Hnilčíka sa veľmi snažili zvrátiť nepriaznivý výsledok. Najlepšiu príležitosť na to mal J. Soveľ, keď už dvíhal ruky na oslavu gólu, ale jeho loptu stihol Ruman dobehnúť na bránkovej čiare. Obaja aktéri si zaslúžia pochvalu za predvedený výkon bol to dobrý futbalový zápas. Pred 100 divákmi s prehľadom rozhodoval Kotrady. HNILČÍK: P. Novotta Jakuba, Kubus, Loja Čarnický, Varga, Fabian, Matiašovský, Džerenga Štrauch, Soveľ, striedali: Repaský, Turčan. JAMNÍK: Ruman Grzyb, S. Čuj, M. Farkašovský Kavulič, Ľ. Farkašovský, M. Čuj, Jančár, Kočiš Koňak, Ondra, striedali: Farkašovský, Faith, Kuchár.

Letanovce Kluknava 0:3 (0:2)

U jedného mužstvá kríza trvá, u druhého dobrá forma pokračuje. Už v 2. minúte zaskočili domácich Kluknavčania gólom kapitána Richnavského. Lepšie hrajúci hostia si vypracovali ešte niekoľko dobrých príležitostí a až v závere sa ujala dorážka striedajúceho Papcuna. Po prestávke si už Kluknava dvojgólové vedenia nenechala ujsť a tri body poistil tretím gólom Kolčár. Pred 50 divákmi rozhodoval Minďáš. LETANOVCE: Jochman Kubičár, Biskup, Kubičár Longa, ŽOldák, Melikant, Gavalier, Kubičár Šarišský, Klembara.

Odorín Iliašovce 2:1 (1:0)

Od začiatku si Odorínčania vypracovali viacero dobrých príležitostí, lenže zverenci trénera Danka sú už známi svojim zahadzovaním šancí. V prvom polčase sa z gólu radovali len raz, keď Zekucia hlavou dorazil strelu M. Majka.

Po obrátke ten istý scenár šance domácich, ale s tým rozdielom, že aj Iliašovce za domácimi nezaostávali. Iliašovce zaskočil druhý gól M. Majka z priameho kopu, ktorý prešiel gólmanovi pomedzi nohy. Iskierku nádeje pre hostí vykresal Klein gólom na 2:1. Hostia ešte nastrelili brvno, dohrávali o desiatich, keď jeden z ich hráčov videl červenú kartu. Na perfektne pripravenom ihrisku si Odorín víťazstvo plne zaslúžil. Pred 50 divákmi rozhodoval Š. Kunzo. ODORÍN: Maľak M. Majko, Fabian, Ľ. Majko Kavulič, Krajňák, Boroš, Fabian, Maďar Zekucia, Bednár, striedal: Čuj. ILIAŠOVCE: Bartko Soták, Bilák, Kočiš Gonda, Kočiš, Klein, Ordzovenský, Frankovič Merkovský, Horváth.

Chrasť n/H Poráč 1:0 (0:0)

Zo začiatku mali domáci rešpekt pred súperom, ktorý v tejto sezóne ešte neprehral. V prvom polčase mali navrch Chrasťania a nevyužili dve dobré šance. Hostia nehrali zle, ale v prvom polčase si vážnejšiu príležitosť nevypracovali. Hneď prvú šancu v druhej časti hry využil nestarnúci Sopkovič, keď prekonal pozorne chytajúceho starostu obce Petra Volčka. Následne mali ešte možností na zvýšenie skóre I. Dirda a M. Dirda, no sa domáci strachovali do posledných sekúnd o tesné vedenie. Pred 100 divákmi rozhodoval Regec. CHRASŤ n/H: M. Šefčík P. Šefčík, Ľ. Jančár, L. Jančár J. Šefčík, Oreško, Sopkovič, I. Dirda, Vojtila Augustín, M. Dirda, striedal: Tokarčík. PORÁČ: Volčko P. Šteiner, Antal, Kinik T. Antal, Šaula, Šmelko, Dunka, Pavlovič Liška, Kukič, striedal: Hardoň.