Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

DO CHAMPIONS HOCKEY LEAGUE POSTÚPIL ŠVAJČIARSKY BERN

S veľkou nádeje odlietali hokejisti HC Košice do nemeckého Norimbergu na kvalifikačný turnaj o postup do hlavnej súťaže Ligy majstrov. Keďže Bern

vyhral piatkový duel s domácim Norimbergom 4:1, v sobotu sa mohlo rozhodnúť o víťazovi skupiny. A na smolu Košičanov sa tak aj stalo. Dokázali síce trikrát vyrovnať, no aj tak nakoniec prehrali s Bernom 4:5. V nedeľu už išlo len o prestíž. Ani duel, v ktorom de facto nešlo o nič a mohli ho hrať uvoľnene, východniari nezvládli a prehrali ho s Norimbergom 3:5. V tabuľke tak skončili na poslední. Víťazný Bern v B-skupine Ligy majstrov stretne so švédskym HV 71 Jönköping a fínskym Espoo Blues. Jediným slovenským účastníkom v hlavnej fáze Ligy majstrov bude úradujúci šampión Slovan Bratislava, ktorý nasadili priamo a pri žrebe sa dostal do C-skupiny sruskou Ufou a Českými Budějovicami.

SOBOTA

Bern - Košice 5:4 (2:0, 2:3, 1:1)

NORIMBERG. V 5. min išiel na trestnú lavicu Kledrowetz a o 82 sekúnd ho nasledoval aj Faith. Oslabenie o dvoch hráčov ešte Košičania prežili, no ďalšie päť na štyri už nie. Skóre otvoril strelou zápästím spomedzi kruhov Lee Goren. Bern prvý gól posmelil, pridal na aktivite aj dôraze. Košičania sa neubránili ani ďalšej početnej výhode súpera, tvrdá strela príklepom z hokejky Christiana Dubého od modrej skončila v ľavom hornom rohu Lipovského bránky - 2:0. Korigovať výsledok mohol Jenčík, jeho čistú šancu zlikvidoval pozorný Bührer. V druhej tretine sa hral veľmi dobrý hokej. Košičania chceli vyrovnať, otvorili ešte viac hru a začali byť aktívnejší. Jedinú presilovku Košíc v zápase využil v 27. min Juraj Faith a znížil, aby o 31 sekúnd vyrovnal Marcel Šimurda. Oceliari boli v tej chvíli na koni, ale o minútu ich schladil Patrik Bärtschi, ktorý opäť získal vedenie pre Bern. Prestrelka pokračovala aj naďalej, Šimurda o 20 sekúnd po dorážke vyrovnal. Za 2 minúty a 5 sekúnd padli štyri góly! Skvelé hokejové divadlo malo patričnú zápletku. Výsledok na stranu švajčiarskeho mužstva naklonil strelou zápästím pri signalizovanom vylúčení Tabačeka Ramzi Abid. Košičanom sa podarilo i do tretice vyrovnať, keď o Faithovom góle nohou musel rozhodnúť videorozhodca. Onedlho však prišlo ďalšie vylúčenie Babku a dve sekundy pred jeho návratom šokoval Košičanov Abid strelou od modrej čiary - 5:4. Na tento gól už HC nedokázalodpovedať.

Góly: 7. Goren (Gamache, Dube), 11. Dube (Gamache, Jackman), 29. Bärtschi (Abid, Bordeleau), 36. Abid (Gamache), 53. Abid - 27. Juraj Faith (Michel Miklík, P. Bartoš), 28. Šimurda (J. Sýkora, Špelda), 29. Šimurda (Jenčík), 45. Juraj Faith (Michel Miklík, P. Bartoš). Vylúčení: 1:5, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Laaksonen (Fín.), Ronnmark (Švéd.) - Bouguin (Fr.), Kaspar (Rak.), 1 859 divákov. Bern: Bührer - Gerber, Jackman, Roche, Josi, Furrer, Jobin, Kobach, Rytz - Reichert, Ziegler, P. Berger - Gamache, Goren, Dubé - Abid, Bärtschi, Bordeleau - D. Meier, T. Meier, Chatelain. Košice: M. Lipovský - M. Šterbák, Tabaček, Kledrowetz, Philipp, Homer, Babka, Špelda, P. Mocek - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, Rataj, S. Gron - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, J. Sýkora, Jenčík.

NEDEĽA

Košice - Norimberg 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

NORIMBERG. Košičania opäť doplatili na nedisciplinovanosť v úvode zápasu. Už po 72 sekundách hry išiel na trestnú lavicu skúsený Babka a domácim stačilo 19 sekúnd, aby otvorili skóre. Po spolupráci Leebovcov sa tešil Bradley Leeb. V 15. min putoval na lavicu hanby Rataj a obranca Periard pridal druhý gól Ice Tigers. Aj v ďalšom priebehu hry sa takmer opakoval scenár z prvého vystúpenia slovenského vicemajstra s Bernom. V presilovej hre v úvode druhej časti hry znižoval Jaroslav Kmiť, ale prakticky hneď po otvorení hry viedli domáci opäť o dva góly. Lipovského vyhnal z bránky svojím druhým gólom v zápase Bradley Leeb. Košičania opäť doťahovali náskok súpera, dokázali stiahnuť na rozdiel jedného gólu, keď v 29. min Gron nádherne vysunul Miklíka a ten sa zoči-voči gólmanovi nemýlil - 2:3. V 35. min však slovenský tím opäť pykal za nedisciplinovanosť. Podrazenie striedajúceho brankára Hudáčeka potrestal už po 11 sekundách trestu Laflamme. Košice boli v tom čase lepším mužstvom, iniciatíva bola na ich hokejkách, avšak chýbalo presnejšie zakončenie. Košičanom na turnaji celkovo nevychádzali oslabenia, v 47. min síce prežili vyše minútovú presilovku súpera o dvoch hráčov, ale v hre piatich proti štyrom už inkasovali z hokejky Ficala. O dve minúty síce Sýkora znížil a vykresal iskierku nádeje, ale to bolo z košickej strany všetko. V závere hrali ešte presilovku, tréner Tomko odvolal brankára Hudáčeka, ale ďalší gól už do domácej siete nepadol.

Góly: 25. Kmiť (Špelda, J. Kopecký), 29. Michel Miklík (Gron, P. Bartoš), 51. Juraj Sýkora (Šimurda) - 2. B. Leeb (G. Leeb), 16. Periard (Savage, Laflamme), 25. B. Leeb (King, G. Leeb), 35. Laflamme (Fical, Swanson), 49. Fical (Swanson). Vylúčení: 7:7, presilovky: 1:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Laaksonen (Fín.) - Deweerdt (Belg.), Pouzar (ČR), 3 373 divákov. Košice: Lipovský (25. J. Hudáček) - M. Šterbák, Tabaček, Kledrowetz, Philipp, Homer, Babka, Špelda, P. Mocek - Michel Miklík, S. Gron, P. Bartoš - Rudolf Huna, Rataj, M. Bartánus - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, J. Sýkora, Jenčík. Norimberg: Ehelechner - Periard, Laflamme, Peacock, Ondruschka, Jarrett, Ančička, Cespiva, Mayr - King, G. Leeb, B. Leeb - Swanson, Savage, Fical - Polaczek, Carter, A. Barta - Keller, Francz, Grygiel.

ZOSTÁVAJÚCI VÝSLEDOK

Norimberg - Bern 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 36. Savage - 31. Abid (Furrer), 42. Bärtschi, 51. Gamache (Goren), 60. Bordeleau (Roche). Vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR) a Rönnmark (Švéd.) - Bouguin (Fr.), Deweerdt (Belg.), 5 046 divákov.