Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Derby o piatoligovú špicu tabuľky

Ťahákom uplynulého kola V. ligy skupiny Severovýchod bolo derby Pakostov - Medzilaborce. Prestíž duelu dopĺňala skutočnosť, že sa stretli aktuálne

dva najlepšie celky súťaže, pretože druhý hostil prvého. Po záverečnom hvizde si miesta v tabuľke vymenili.

PAKOSTOV. Pozápasová štatistika hovorí jasnou rečou v prospech domácich. Ajax zvíťazil rozdielom triedy (3:0) a vymenil MŠK Spartak v pozícii lídra. Zisťovali sme, ako vnímali derby tréneri oboch mužstiev.

Zo strany Pakostova...

Už z výsledku vyplývajúc bol pri hodnotení stretnutia spokojnejší kormidelník Ajaxu Pakostov. "Na úvod musím konštatovať, že na piatoligovej úrovni sme s takým kvalitným súperom ešte nehrali, pričom mám na mysli najmä takticko- technickú vyspelosť. Úrovňou bolo derby dôrazné, nechýbali emócie, všetko však futbalovo do seba zapadalo. Súper sa snažil hrať ofenzívne, na troch útočníkov, možnosti skórovať mu vznikli najmä po štandardkách, my sme odohrali v podstate rovnaký zápas, ako pred týždňom pri prehre s Vechcom, len s tým rozdielom, že teraz sme sa do prestávky ujali vedenia. Hostia nehrali tak zle, ako hovorí výsledok, na druhej strane veľa našich čistých šancí ostalo ešte nevyužitých," podotkol František Buzek.

Zo strany Medzilaboriec...

Celok spod Kamjanej v súťaži prvýkrát zaváhal, pripísal si prvú prehru. "Domácim chcem zablahoželať, boli lepší, mali väčšiu chuť po víťazstve. Sklamaný som však z výkonu rozhodcu, ktorý až priveľmi kúskoval hru a nenechal ani jedno z mužstiev hrať. Vlastne tak derby ubral futbalovú krásu. Netvrdím, že sme prehrali jeho vinou, kombinačne sme sa však nemohli presadiť," konštatoval Víťazoslav Lukáčik. Jeho zverenci napokon dohrávali desiati, v 76. min. poslal rozhodca Kmec predčasne pod sprchy Pelecha. "Svojho hráča neobhajujem, reagoval z mladíckej nerozvážnosti, červená karta bola namieste. Skôr ma škrie takmer neexistujúca plynulosť hry," podotkol tréner i prezident klubu v jednej osobe.

Bartko s desiatkou

Futbalisti FO Ajax Pakostov zatiaľ majú v konkurencii piatoligistov najlepšiu ofenzívu. Po šiestich kolách o tom svedčí 27 gólov v sieti súpera. O rovných desať sa už pričinil Dušan Bartko, ktorý sa po víkende delí o pozíciu kanoniera súťaže s Bártom (Kalnište).