Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Kyjov konečne skóroval a získal prvý bod

STARÁ ĽUBOVŇA. Najvyššia okresná futbalová súťaž v Starej Ľubovni pokračovala ďalšími zápasmi.MFK C - Plaveč 4:3 (3:1)Stretnutie, v ktorom padlo

STARÁ ĽUBOVŇA. Najvyššia okresná futbalová súťaž v Starej Ľubovni pokračovala ďalšími zápasmi.

MFK C - Plaveč 4:3 (3:1)

Stretnutie, v ktorom padlo veľa gólov, lepšie zvládlo mužstvo domácich, keď po prestrelke vyhralo tesným výsledkom 4:3. Prvé šance si vytvorili domáci hráči, ktoré však nevyužili. Naopak, Plaveč sa po rýchlom protiútoku ujal vedenia 1:0. Hostitelia po inkasovanom góle zlepšili hru a do konca polčasu otočili skóre vo svoj prospech. Druhý polčas lepšie začali domáci, keď zvýšili stav stretnutia na 4:1, s ktorým sa uspokojili, čo Plaveč využil na strelenie dvoch kontaktných gólov. Ľubovňania však už do konca zápasu neinkasovali a udržali tesný náskok.

Góly: Lipčák, Sekelský, Selep, K. Kačmarčík ml. - Pa. Heteš, Pe. Heteš. Pred 50 divákmi rozhodoval Barlik. Bez kariet.

Jakubany - Š. Jastrabie 2:0 (0:0)

Domáci začali náporom a vytvorili si niekoľko sľubných gólových príležitostí, hlavne Štuckom a Dufalom, ktoré však gólom neskončili. Postupom času sa snažili Jastrabčania hru v poli vyrovnať, ale na pozornú defenzívu domácich nenašli účinný spôsob, ako ju zdolať. V 55. minúte sa Jakubany ujali vedenia, keď na rohový kop Orechovského si vyskočil Štucka a peknou hlavičkou rozvlnil sieť. Domácich tento moment povzbudil a v ďalších fázach zápasu zvýšili aktivitu v ofenzívnej činnosti. V 65. minúte sa im podarilo poistiť svoj náskok, keď na Orechovského center si do 16-ky nabehol V. Dufala a prudkou strelou po zemi prekonal bezmocného gólmana hostí.

Góly: Štucka, V. Dufala. Pred 80 divákmi rozhodoval Kontra. Bez kariet.

Čirč - MFK B 1:0 (1:0)

Hosťujúca rezerva nastúpila do zápasu s cieľom predĺžiť si svoju neporaziteľnosť, ale narazila na húževnatý tím, ktorý vďaka bojovnosti od úvodu túžil získať jej skalp. Svoj plán začal napĺňať v 20. minúte, kedy po prihrávke Kravca do 16-ky rozvlnil sieť presnou strelou Čatloš. Po vedúcom góle Čirčanov hostia hru vyrovnali, no doplácali na streleckú nemohúcnosť. Po zmene strán sa hra odvíjala prevažne iba medzi 16-kami a gólových príležitostí bolo ako šafranu. Za zmienku stojí ojedinelá šanca domáceho Ištoňu, ktorá však hosťujúcemu gólmanovi starosti nenarobila.

Gól: Čatloš. Pred 40 divákmi rozhodoval Dopirák, ŽK: Kravec, Čatloš (obaja Čirč).

Podolínec - Litmanová 5:1 (2:0)

V 32. minúte sa Antonyho prudká strela odrazila od žrde k Čižmarovičovi, pre ktorého nebolo problémom rozvlniť sieť. Tesne pred prestávkou Podolínčania poistili svoj náskok, keď Čižmarovičovu ideálnu prihrávku zúžitkoval Antony. Po zmene strán pokračovali domáci v streleckej aktivite a hneď na začiatku viedli už rozdielom triedy, keď po rohovom kope Žoldáka umiestnenou hlavičkou prekonal brankára svojim druhým gólom Antony. Po hodine hry domáci znova udreli po vyšachovaní hosťujúcej defenzívy Ferencka s Galajdom. Domáci sa s jasným náskokom uspokojili, čo hostia využili na skorigovanie ich vedenia po individuálnom prieniku Sikorjaka. Bodku za stretnutím dal domáci kolektív v 72. minúte, keď Zajac pekne vysunul Antonyho a ten nechytateľnou strelou zavŕšil svoj hetrik.

Góly: Antony 3, Galajda, Čižmarovič - Sikorjak. Pred 150 divákmi rozhodoval Vilček. Bez kariet.

Orlov - Údol 2:1 (1:0)

Obojstranne vyrovnané stretnutie začali o niečo lepšie Údolčania, ktorí si v úvodnej štvrťhodine vytvorili tri sľubné šance Pištejom, z ktorých však nič nevyťažili. Domáci v týchto fázach duelu neustále vyčkávali na vhodnú príležitosť, kedy zaskočiť statočne bojujúcich hostí a tá prišla v 25. minúte, kedy po presnom centri Ženčucha sa ukážkovým volejom prezentoval Knapík. Hostia sa aj napriek inkasovanému gólu nevzdávali, no vo finálnej fáze sa iba ťažko presadzovali. Po hodine hry navyše inkasovali ďalší gól, keď v pokutovom území zahral jeden z hráčov hostí loptu rukou a nariadenú penaltu bezpečne premenil gólman domácich Ščerbák. O chvíľu na to sa ale hosťom podarilo zdramatizovať duel kontaktným gólom, keď po rýchlom úniku Pišteja dokopol loptu do odkrytej brány Varchola. V 80. minúte mohli domáci poistiť svoje víťazstvo, no Knapík svoje sólo zakončil len strelou do žrde.

Góly: Knapík, Ščerbák - Varchola. Pred 100 divákmi rozhodoval Murcko, ŽK: Knapík - Kormaník.

Jarabina - Kyjov 2:2 (2:1)

V zaujímavom dueli mužstiev z chvosta tabuľky začali lepšie hostitelia, ktorí si v prvej polhodine po dvoch presných zásahoch Viru vytvorili sľubný dvojgólový náskok, ktorý však napokon neudržali. Hostia sa totiž aj napriek nepriaznivému vývoju nevzdali a v ďalšom priebehu prevzali iniciatívu na svoje kopačky. Ešte do prestávky sa im podarilo znížiť náskok súpera, keď zaváhanie domácej defenzívy potrestal Semančík, čím využil jednu z niekoľkých svojich tutoviek. Po obrátke nastúpili domáci iba s desiatimi, čo sa prejavilo aj na ich celkovej hre. Kyjovčania neustále búšili do obranných hradieb hostiteľov a ich sympatický bojovný výkon korunovali vyrovnávajúcim gólom v 80. minúte, keď po rohovom kope a následnej hrubej chybe v defenzíve Semančíkovu strelu do odkrytej brány zastavil rukou Beňo a nariadený pokutový kop s istotou premenil P. Hric.

Góly: Vira 2 - Semančík, Hric (z 11 m). Pred 50 divákmi rozhodoval Furtkevič, ŽK: M. Macura ml. (Kyjov), ČK: Beňo (Jarabina).