S ťažkými podmienkami sa najlepšie vysporiadal M. Ivančo

Sportnet|17. sep 2008 o 00:00

Trať Tokajík - Stropkov odbehlo v rámci 29. ročníka Stropkovskej dvadsiatky 23 pretekárov. Medzi mužmi bol najrýchlejší Michal Ivančo z ŠK Banské

a v kategórii žien zvíťazila Ingrid Petnuchová z TJ Stročín.

STROPKOV. Na štart 29. ročníka Stropkovskej dvadsiatky sa postavilo spolu dvadsaťtri pretekárov, medzi ktorými boli dve ženy. V náročných poveternostných podmienkach dobehol ako prvý na štadión MŠK Tesla Stropkov Michal Ivančo z ŠK Banské.

Návrat po troch rokoch

Keďže pred štyrmi rokmi musel aktívnu kariéru prerušiť pre zranenia, v Stropkove si chcel otestovať, čo mu zdravie na trati dovolí. Bývalý viacnásobný majster Slovenska v duatlone nakoniec zvíťazil systémom štart-cieľ v čase 1:11:20 "Hoci sa bežalo v chladnom počasí a protivetre, čo bola oproti posledným dňom veľká zmena, neprekážalo mi to. Stropkovskú dvadsiatku som bežal prvýkrát, ale trať sa mi páčila a rád by som prišiel, ak mi to zdravie dovolí, aj o rok. Súťažne som pre zranenia* nebehal viac ako tri roky a s tréningom som začal až tohto roku v januári. Do Stropkova som si prišiel vyskúšať, ako na tom vlastne som. Rád by som si zabehol polmaratón v Košiciach a keďže sa vekovo blížim k veteránom, plánujem sa v budúcnosti zúčastniť, či už napr. pretekov do vrchu alebo rozmýšľam o návrate k duatlonu. Uvidím, koľko času mu však budem môcť venovať, pretože iba cyklistike by som musel venovať minimálne dve hodiny a popri rodine je to náročné," hodnotil v cieli víťaz 29. ročníka Stropkovskej dvadsiatky Michal Ivančo z ŠK Banské.

Tréningové víťazstvo

Ako sme vyššie spomínali, na štart sa postavili iba dve ženy. Víťazka Ingrid Petnuchová však dobehla medzi najlepšími mužmi a iba si vylepšila dojem z vydareného víkendu. "Do Stropkova som prišla v rámci tréningu, pretože včera som bežala pätnásť kilometrov vo V. Kapušanoch, kde som vyhrala tretie preteky za sebou a časom 56 min. 43 sek. som si vylepšila vlastné maximum," uviedla I. Petnuchová.

Výsledky XXIX. ročníka Stropkovskej dvadsiatky: 1. Michal Ivančo (ŠK Banské, 1:11:20 hod.), 2. Mikuláš Vrábeľ (MŠK Vranov, 01:13:10), 3. Bohuš Čepiga (BŠK Bardejov, 1:16:12), 4. Branislav Klobošič (Multisport Košice, 01:16:28), 5. Július Kaľavský (KST Margecany, 1:16:38), 6. Ingrid Petnuchová (TJ Stročín, 1:16:52), 7. Ondrej Evin (Mokroluh, 1:17:17), 8. Alexander Kopčík (Rekreativo Košice, 1:17:29), 9. Igor Vančišín (TJ Stročín, 1:17:44), 10. Ján Murdzík (KB Stropkov, 1:18:27), 11. Vladimír Pribula (OBS Prešov, 01:18:57), 12. Miroslav Smetana (MŠK Spartak Medzilaborce, 01:19:34), 13. Gejza Vargaeštok (MBK Veľké Kapušany, 01:24:13), 14. Janos Bogar (Košice, 01:24:13), 15. Ján Tomčo (ŠK Vyšná Šebastová, 01:26:45), 16. Lukáš Kormaník (Sokol Ľubotice, 01:27:13), 17. Ladislav Rada (Kerko Michalovce, 01:30:22), 18. Zoltán Papp (MBK Veľké Kapušany, 01:33:07), 19. František Stanek (ŠK Vyšná Šebastová, 01:40:36), 20. Pavol Demjan (TJ Miňovce, 01:46:26), 21. Ľudovít Parilák (Košice, 01:51:39), 22. Ľudmila Falisová (AC Michalovce, 02:04:32), 23. Ján Demjan (TJ Miňovce, 02:05:40).

Domov»Sportnet na východe»S ťažkými podmienkami sa najlepšie vysporiadal M. Ivančo