Skvelé výsledky orientačných bežcov

Sportnet|18. sep 2008 o 00:00

V dňoch 13. 14.9.2008 sa v Bratislave konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v orientačnom behu v disciplínach: šprint, krátka trať a nočný

orientačný beh.

Členovia oddielu TJ Čingov Spišská Nová Ves absolvovaním všetkých disciplín získali spolu štyri majstrovské tituly a dve bronzové medaile.

Najúspešnejšou reprezentantkou bola Eva Farkašová, študentka Obchodnej akadémie v Spišskej Novej Vsi. Zlatú medailu získala v šprinte v kategórii W-18 na trati dlhej 2,65 km s 18-timi kontrolami časom 17,25 minút pred Tibay Ilonou z Budapešti a Lenkou Jablonovskou z TJ Sokol Pezinok. Druhý titul majstersky Slovenskej republiky získala v kategórii W-18 na krátkej trati o dĺžke 3.6 km s 10-timi kontrolami, časom 35,36 minút pred Jabloncovou Janou z klubu ATU Košice a Jablonovskou Lenkou. Na majstrovstvách SR v nočnom orientačnom behu obsadila tretie miesto za prvou Jablonovskou Lenkou a Cehlárovou Michaelou z klubu ATU Košice.

Ďalším úspešným reprezentantom oddielu bol Michal Pavlík, študent Gymnázia na Školskej ulici v Spišskej Novej Vsi , ktorý získal cenný titul Majstra Slovenskej republiky v šprinte v kategórii M-18. Trať o dĺžke 3,12 km so 17-timi kontrolami zdolal za 17,27 minút. Za jeho výkonom zaostali Miroslav Papuga z klubu ATU Košice a Peter Mižúr z TJ Slávia Farmaceut Bratislava. K titulu Majstra SR v šprinte pridal ďalší titul a to Majster Slovenskej republiky v nočnom orientačnom behu v kategórii M-18, keď na trati dlhej 6 km s 12-timi kontrolami dosiahol čas 59,02 minút. Na druhom mieste sa umiestnil Tomáš Sokol z klubu Sokol Kysak a na treťom mieste Miroslav Papuga z klubu ATU Košice.

Na krátkej trati Michala od tretieho miesta delilo 26 sekúnd.

Posledným členom oddielu, ktorý rozšíril kolekciu medailí bol František Šoltés, pretekajúci v kategórii M-45. Krátku traťo dĺžke 3,8 km s 10-timi kontrolami zdolal za 35,16 minút. Tento výkon mu zabezpečil bronzovú medailu.