Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Rezerva nadeľovala, Štrba vedie pelotón

VYHRALI VYŠNÉ RUŽBACHY I LEVOČARámček!V. liga - S-ZV. Ružbachy - Zborov 3:2 (2:0)Ružbašania nastúpili so zámerom bodovať naplno, čo im po

VYHRALI VYŠNÉ RUŽBACHY I LEVOČA

Rámček!

V. liga - S-Z

V. Ružbachy - Zborov 3:2 (2:0)

Ružbašania nastúpili so zámerom bodovať naplno, čo im po kvalitne odvedenom a zodpovednom výkone podarilo. Už od úvodu sa domáci pustili do svojho súpera bez rešpektu a v 10. minúte sa mohli dostať do vedenia, no V. Diňa nezúžitkoval hrubú chybu hosťujúceho gólmana. O päť minút na to po rýchlej kombinačnej akcii nacentroval z pravej strany loptu do 5-ky Sakáč, no V. Diňa z prvej namieril iba mimo bránu. V 20. minúte sa už ale aktívny V. Diňa dočkal gólu, keď po samostatnom nájazde dokázal potrestať zaváhanie v zadných radoch súpera. Domácich tento okamih vyburcoval k ešte väčšej ofenzívnej aktivite a v 35. minúte sa im podarilo zvýšiť vedenie, keď po spätnej prihrávke Sakáča z pravej strany pridal svoj druhý gól V. Diňa. Hostia v týchto fázach hry pôsobili bezradným dojmom a na aktívnych hostiteľov nenašli protizbraň a vhodný spôsob ako ich zaskočiť prípadným kontaktným gól. Podarilo sa im to až po zmene strán, kedy zvýšili tempo hry a postupne prevzali iniciatívu na svoje kopačky. Po hodine hry podcenil brankár Mašlej prudkú strelu Vojtaška, ktorá na prekvapenie skončila až za jeho chrbtom. V 67. minúte sa už začínalo akoby odznova, keď po rýchlej akcii z ľavej strany sa medzi domácou obranou presadil Kamidra a prudkou strelou od žrde prekonal domáceho gólmana. Ružbašania však nechceli ponechať nič na náhodu a v 70. minúte mohol nakloniť misky váh na stranu svojho mužstva Minčík, ale jeho prudký projektil smerujúci pod brvno vyrazil brankár hostí do bezpečia. V 73. minúte sa ale domáci predsa len dočkali víťazného gólu, keď Sakáč umiestnenou strelou spoza 16-ky rozvlnil sieť. V záverečnej štvrťhodine sa hostia ešte snažili po sérii štandartných situácií získať aspoň bod, no domáci si už vydreté a veľmi cenné víťazstvo nenechali vziať.

Góly: 20. a 35. V. Diňa, 73. Sakáč - 60. Vojtaško, 67. Kamidra. Pred 300 divákmi rozhodovala Lenková, ŽK: M. Diňa, Krull - Gajdoš, Lipecký. V. RUŽBACHY: Mašlej - Krull, Hanečák, L. Pardus, Ščensný - Minčík, Vašaš (80. Horník), Leščinský, Sakáč - V. Diňa (52. Zima), M. Diňa.

(mdc)

Uzovce - Plavnica 3:1 (1:1)

V obojstranne vyrovnanom stretnutí mali po úvodnom oťukávaní, kedy sa hra pohybovala prevažne medzi 16-kami, viac z hry hostia, ktorí celoplošnou kombinačnou hrou nepúšťali domácich do vážnejších gólových príležitostí. V 10. minúte mohli navyše vsietiť vedúci gól, no Kušnírova strela po individuálnej akcii mierila mimo bránu. V 15. minúte po rohovom kope Chovanca sa v tutovke ocitol Hricko, no hlavou poslal loptu tesne vedľa brány. Postupom času domáci hru v poli vyrovnali, ale Plavničania hlavne dôraznou hrou v osobných súbojoch im nedovolili rozvíjať súvislé kombinačné akcie. V 25. minúte sa im však predsa len podarilo nečakane dostať do vedenia, keď po zakladaní kombinačnej akcii zo zadnej línie stratil loptu Sivuľka a po následnom brejku z pravej strany skóroval pekne umiestnenou strelou Radačovský. Inkasovaný gól však hostí nezlomil a v 40. minúte sa dočkali zaslúženého úderu po ukážkovom ďalekonosnom projektile z vyše 40 metrov z kopačky Pristaša, ktorý sa odrazil od brvna za chrbát bezmocného brankára domácich. Tí mali po zmene strán raketový nástup a už v 47. minúte sa im podarilo znova dostať do vedenia, keď po prudkej strele z pravej strany od jedného z domácich hráčov sa lopta odrazila k voľnému Radačovskému, ktorý svojim druhým gólom upokojil svoj tím. Od tejto chvíle hostia hru otvorili a rozhodli sa o útočný vabank, z ktorého si dokázali vytvoriť viacero sľubných šancí. Po hodine hry za zmienku stoja najmä Kušnírova strela, ktorú brankár vyrazil a Hrickov pokus do obrancu domácich po rohovom kope Chovanca. Domáci v týchto fázach zápasu ťažili najmä po rýchlych protiútokoch, ktoré ale hosťujúci zadáci stačili odvrátiť. V 75. minúte sa mohli Plavničania dočkať vyrovnania, keď prenikajúceho Hricka zastavil nedovoleným spôsobom v pokutovom území jeden z hráčov domácich, no píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. V 80. minúte nacentroval Sivuľka loptu na dobre postaveného Hricka, ale jeho strela skončila iba na spojnici brány. Bodku za stretnutím dali ale Uzovčania v 83. minúte, keď hosťujúca obrana zabudla na Radačovského, ktorý po rýchlom brejku do odkrytej defenzívy spečatil svoj hetrik.

Góly: 25., 47. a 83. Radačovský - 40. Pristaš. Pred 200 divákmi rozhodoval Novák, ŽK: Radačovský - Kaleta, ČK: Pristač (Plavnica). PLAVNICA: Pristač - Sivuľka, Turlík (65. Mariančík), Pavlišin, Hricko - Štupák, Chovanec (50. Varga), Kupec, Pristaš - Kaleta, Kušnír (65. Firta).

(mdc)

Levoča - Bard. N. Ves 2:0 (0:0)

Obojstranne kvalitné a zaujímavé stretnutie začalo od úvodu vo svižnom tempe. Levočania sa vedúceho celku tvoreného z viacero skúsených hráčov nezľakli a počas celého priebehu im boli viac než vyrovnaným súperom. Po vyrovnanej prvej dvadsaťminútovke pohrozili ako prví hostia Pagorom, ktorého dorážka po Šotovej prudkej strele z vyše 30 metrov skončila len na žrdi. V 30. minúte sa k slovu dostali aj domáci Šimom, no ten mal v koncovke vychýlenú mušku. O päť minút na to sa pokúšal prekonať hosťujúceho brankára P. Kašper, ale jeho nebezpečná strela skončila len na brvne. V 40. minúte zahrmelo pred brankárom Liptákom, no strela jedného z ich hráčov po rohovom kope mierila tesne mimo bránu. Po obrátke sa obraz hry podstatnejšie nezmenil, keďže oba tímy predvádzali útočný oku lahodiaci futbal, ktorému však chýbalo gólové korenie. Až v 70. minúte sa podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu Levočanom, keď po rohovom kope Vojtuša a následnom hlavičkovom biliarde v 16-ke sa lopty zmocnil Šimo a prekonal gólmana hostí. Hostia sa napriek strelenému gólu nevzdávali a snažili sa o vyrovnanie, no ich najlepší hráč Šot nedokázal zúžitkovať niekoľko sľubných príležitostí. V 81. minúte sa podarilo domácim svoj statočný a oduševnený výkon proti lídrovi súťaže korunovať gólovou poistkou, keď Vojtuš vybojoval loptu pre Eliáša a jeho následný center do malého vápna prudkým volejom zakončil P. Kašper. V samom závere ešte uzamkli domáci svojho súpera na jeho polovicu, no aj napriek útočnej prevahe sa im cenné víťazstvo na rozdiel triedy nepodarilo zvýrazniť.

Góly: 70. Šimo, 81. P. Kašper. Pred 250 divákmi rozhodoval Maruščák, ŽK: Kubus, Eliáš - M. Harbaľ. LEVOČA: Lipták - Jakubec, Dunčko ml., Kubus, Brincko [25. Janík (87. Dravecký)] - Vojtuš, Miňďaš, Šimo, Eliáš - M. Kašper, P. Kašper (82. Olejník).

(mdc)

Kendice - Sp. Bystré 6:2 (4:1)

Hostia sa na ihrisku súpera predstavili bez štyroch hráčov základnej zostavy. Tradične im nevyšiel úvod a už v 4. minúte prehrávali, keď jeden z domácich hráčov ušiel po ľavej strane, spätnou prihrávkou našiel svojho spoluhráča a ten krížnou strelou rozvlnil sieť. Potom sa hra opticky vyrovnala a odvíjala sa prevažne v strede ihriska. V 25. minúte vysunul Rumančík do brejku Šustera a ten presnou strelou vyrovnal. Už o tri minúty ale Kendičania opäť viedli, keď sa prakticky zopakovala situácia z ich prvého gólového momentu. Záver prvého polčasu hosťom nevyšiel a po dvoch zlepených inkasovaných góloch bolo prakticky rozhodnuté. Po zmene strán už hostitelia svoje vedenie kontrolovali. Rýchlostne mali navrch, čo potvrdili ďalšími dvoma presnými zásahmi. Od 60. minúty museli hrať naviac "Kubašania oslabení o vylúčeného Jakubča, ktorý po druhej žltej karte musel ísť predčasne pod sprchy. Sympatické bolo, že hostia sa nevzdávali a v 65. minúte po rohovom kope Rumančíka Olexa peknou hlavičkou znížil. V závere sa už na jasnom víťazstve Kendíc nič nezmenilo.

Góly: 4. Bálint, 28. Korinko, 35. Piatko, 40. Beliš, 55. Pe. Čuha, 60. Vatgašský - 25. Šuster, 65. Olexa. Pred 100 divákmi rozhodoval Ruščavský, ŽK: Baran, Merkovský - Jakubčo 2, ČK: Jakubčo. SP. BYSTRÉ: Bendik - Budaj, Olexa, Šimonovič, Poracký - Rumančík, Šuster, Jakubčo, Orolin (70. Fris) - Kniežnik, Mlynár.

(riso)

Štrba - Šiba 1:0 (1:0)

Prvý polčas priniesol obojstranne výborný futbal a bolo sa na čo pozerať. Už v 10. minúte mohli domáci viesť dvojgólovým rozdielom, keď sa Badzik dvakrát rútil sám na hosťujúceho brankára, ale ani v jednom prípade nepochodil. V 17. minúte sa to už ale Podtatrancom podarilo, keď Sabo sa ideálne zbavil hosťujúcich obrancov, loptu nacentroval Lajčákovi a ten už vedel, čo s ňou - 1:0. V 24. minúte sa po strele M. Levockého z 25 metrov odrazila lopta od žrde hosťujúcej svätyne. Silnú polhodinu domácich ukončil v 29. minúte znova Badzik, ktorý však tentoraz mieril hlavou nepresne. V druhom polčase už bola hra rozháraná a prerušovaná častými nedovolenými zákrokmi. Stratila na tempe, pričom domáci sa nevyhli hluchej dvadsaťminútovke, v ktorej ich neraz zachránil dobrými zákrokmi pozorný Sasák. V 70. minúte si dokonca poradil so samostatným nájazdom jedného z hosťujúcich hráčov. O víťazstve Štrby mohol rozhodnúť Marián Macko, ale hlavou nezakončil. Aj v závere sa hralo obojstranne dosť tvrdo a agresívne, ale na výsledku sa už nič nezmenilo.

Gól: 17. Lajčák. Pred 200 divákmi rozhodoval Bakoš, ŽK: Pamula, M. Levocký, Ma. Macko, Mi. Macko, Milan - Artim-Končik, ČK: Artim-Končik. ŠTRBA: Sasák - Otčenáš, Milan, M. Levocký, Ma. Macko - Mi. Macko, Hurajt, Pamula, Lajčák (69. Ľ. Levocký) - Sabo, Badzik (84. Tvaružek).

(riso)

Miklušovce - Poprad B 1:7 (0:3)

Začiatok bol obojstranne svižný, pričom lepší úvod mali hostia, ktorí sa už v 8. minúte po nevydarenom centri Kubusa, ktorý skončil až v sieti, ujali vedenia. Rezervu tento moment povzbudil a o ďalších desať minút bolo už 0:2, keď Bendik spoza šestnástky namieril presne. Domáci sa nedostávali k ohrozeniu súperovho brankára a k zakončeniu a po tomto momente priestor čiastočne otvorili. Po polhodine hry to využil hosťujúci Sluka, ktorý po samostatnom nájazde zvýšil na rozdiel triedy. V druhom polčase hostitelia zvýšili aktivitu a počas nevýraznej štvrťhodiny zo strany Popradčanov sa im podarilo znížiť po štandartnej situácii. To však bolo z ich strany všetko. Hostia zapli na vyššie obrátky a rýchlo poistili svoj náskok Michlíkom po akcii na jeden dotyk. V 77. minúte po peknej kombinácii našiel Žemba Kšenzakoviča, ktorý zvýšil už na 1:5. Bodku za jasným stretnutím dali v 82. minúte striedajúci Maník a o štyri minúty neskôr dvojgólový strelec Bendik.

Góly: 63. M. Kello - 18. a 86. Bendik, 8. Kubus, 30. Sluka, 68. Michlík, 77. Kšenzakovič, 82. Maník. Pred 150 divákmi rozhodoval Žiga, ŽK: Fedor - Petruš. POPRAD B: Daniš - Pisarčík, Petruš, Dulovič, Miženko - Kubus (75. Compeľ), Bendik, Žemba, Kšenzakovič - Michlík (80. Maník), Sluka (46. Tropp).