Prvé víťazstvo michalovských hokejistov v sezóne

Sportnet|18. sep 2008 o 00:00

HK Dukla zvíťazila nad Prešovom 4:3 po samostatných nájazdoch. Tréner Jozef Šechný na zdravotnej dovolenkeMICHALOVCE. Hokejisti Michaloviec sa

MICHALOVCE. Hokejisti Michaloviec sa dočkali. V utorkovom stretnutí štvrtého kola prvej ligy si pripísali na konto prvé víťazstvo v tomto majstrovskom ročníku. Na domácom ľade zdolali Prešov 4:3 po samostatných nájazdoch a v tabuľke súťaže sa vyšvihli na trináste miesto.

Morálna sila

Michalovské víťazstvo je o to cennejšie, že Dukla trikrát prehrávala a zakaždým dokázala zrovnať skóre. Najprv Hinďoš vyrovnával na 1:1, potom Barna na 2:2 a napokon Regenda na 3:3. V tretej tretine ani v predĺžení už gól nepadol a rozhodnutie napokon padlo v samostatných nájazdoch. Brankár Babkovič zneškodnil pokusy Pulščáka i Drevenáka a keďže na druhej strane boli Zalužický a Regenda úspešní, Zemplínčania sa mohli radovať. "Chcem vyzdvihnúť morálnu silu tohto družstva, ktoré sa nevzdávalo ani za nepriaznivého stavu a na každý gól súpera dokázalo odpovedať. Dovolím si povedať, že v prvých dvoch tretinách sme mali navrch, v poslednej nás už Prešov trochu pritlačil. Samostatné nájazdy, to je už lotéria. Pred týždňom v Lučenci sme šťastie nemali, teraz áno. Ale to je dôsledok toho, že sa tu vytvorila výborná partia a všetci ťahajú za jeden koniec povrazu," povedal po stretnutí asistent trénera Peter Mihaľo, ktorý však mužstvo koučoval sám. Tréner Jozef Šechný je na zdravotnej dovolenke a podľa našich informácií je otázne, či sa ešte k A-mužstvu vráti.

Program a zmeny

Michalovce zajtra čaká ďalšie východoslovenské derby na ľade Bardejova, na budúci týždeň majú na programe dva domáce zápasy. Najprv v utorok doma o 17.30 hod. hostia lídra tabuľky z Dolného Kubína a potom v piatok v rovnakom čase Topoľčany. Zaujímavý pohľad je aj do skladby kádra, pretože zajtrajší zápas v Bardejove je posledným pre útočníka Hinďoša, ktorý odchádza na štúdium do Prahy, ale premiéru by mali v drese Dukly absolvovať útočník Fridrich a obranca Takáč.