Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Kružná získala prvé tri body

V šiestom kole sa Ml. Brzotín súpera z Hrhova nedočkal a tak zvíťazil kontumačne bez boja. Bohúňovo a Jovice utrpeli debakel a domov cestovali s

osmičkou v batohu. V Kečove obaja aktéri dohrávali pre vylúčenie hráčov o desiatich. Kružná konečne bodovala a odpútala sa z chvosta tabuľky.

ROŽŇAVA. V kole platilo známe môj dom - môj hrad, keď hostia získali iba štyri body. Regulárnosť súťaže narušil Hrhov, ktorý nevycestoval za súperom. Ml. Brzotín si tak po kontumácii pripísal druhé víťazstvo. Hrhovčania trpia nedostatkom aktívnych hráčov a tak uvažujú o vystúpení zo súťaže.

Tesné víťazstvá

Honce, ktoré v poslednom kole stratili po vylúčení až troch hráčov, nastupovali na pôde Čoltova značne oslabení. To sa i prejavilo, ale našťastie z dvoch šancí jednu premenili Strelkom ml. vo víťazný gól. Domáci mali viac z hry, ale nebezpeční boli iba po súperovu šestnástku. Kružná sa konečne dočkala bodového zápisu, keď jediný gól Burdigu po polhodine hry mal cenu zlata. Hostia z Kovstavu z množstva šancí nedokázali skórovať a tak si do tabuľky pripísali tretiu prehru.

Gólové hody

Nižnoslanci patriaci do čelnej trojky hostili posledné Bohúňovo a patrične si aktívne skóre vylepšili. Súperovi nasúkali osem gólov o ktoré sa pričinilo až sedem hráčov. Hostia po štvrtom inkasovanom góle dosiahli čestný úspech z kopačky Vidinského. Rož. Bystré roztočilo gólostroj až po prestávke. Úvodná štyridsaťpäťminútovka bola vyrovnaná a do vedenia šli hostia z Jovíc zásluhou gólu Lindáka. Polčasové skóre stanovil po vyrovnávajúcom góle domáci Račko, ktorý neskôr zaznamenal hetrik a jeho spoluhráči ešte štyrikrát rozvlnili sieť gólmana hostí. Korigovať nepriaznivý výsledok dokázal už iba Gebe.

Dvakrát sa červenalo

V prestížnom, vyrovnanom stretnutí medzi Kečovom a Drnavou sa body nakoniec bratsky podelili. Domáci z množstva šancí dokázali do polčasu iba raz skórovať R. Lörincom, ale hostia po polhodine hry vyrovnali stav G. Petrom. Po prestávky sa útoky prelínali a tentoraz šli do vedenia hostia, keď priamo z rohového kopu skóroval Fabián. V závere sa domácim podarilo vyrovnať aj za pomoci hosťujúceho Repášiho, ktorý hlavou tečoval loptu do vlastnej siete. V 50. min. uvidel domáci T. Lörinc druhú žltú kartu a po následnej červenej svoje farby oslabil. Po štvrťhodine sa sily na ihrisku vyrovnali nakoľko taktiež po druhom napomínaní musel predčasne opustiť hraciu plochu hosťujúci Görgei. Rakovnica sa ujala vedenia po premenenej penalte, ale hostia zo Slavošoviec jednogólové manko ešte do polčasu zmazali. Domáci o víťazstve rozhodli až v závere, keď najprv v 77. min. po góle Gejdoša šli po druhýkrát do vedenie a tesný náskok sa im podarilo poistil dve minúty pre záverečným hvizdom.

FAKTY

Výsledkový sumár 6. kola: Nižná Slaná - Bohúňovo 8:1 (2:0) G: Leštach 2, Grančák, Drábik, Ra. Hajči, Hlaváč, Regrút, Gunár - Vidinský, ŽK: 0 - Sušáň, R: Repaský, DZ: Bodnár, D: 50, Kružná - Kovstav 1:0 (1:0) G. A. Burdiga, ŽK: Šimon, Drenko, Doboš - Kolesár, R: Gallo, DZ: Máte, D: 20, Čoltovo - Honce 0:1 (0:1) G: Strelka ml., ŽK: Dušák - Rusó, R: Molnár, DZ: Nagy, D: 100, Kečovo - Drnava 2:2 (1:1) G: Ro. Lörinc, Repási(vlastný) - Petro, L. Fabián, ŽK: T. Lörinc 2 - Répasi, J. Görgei 2, ČK: T. Lörinc - Görgei, R: Gallík, DZ: Šmelko, D: 50, Ml. Brzotín - Hrhov 3:0 kont., Rož. Bystré - Jovice 8:2 (1:1) G: Račko 3, Minčík 2, Urban, Leng, Hajdu - L. Gebe, Lindák, ŽK: Valent, Ro. Šimko, Krága - Nagy, R: Barkai, DZ: Šimšík, D: 60, Rakovnica - Slavošovce 3:1 (1:1) G: Čapó (z 11 m), Gejdoš, Domik - Valentík, ŽK: Kuchta - Valentík, R: Palacko, DZ: Székely, D: 60

Vylúčení hráči: T. Lörinc (Kečovo), Görgei (Drnava), hetrik: D. Račko (Rož. Bystré), vlastný: Répasi (Drnava)

Poradie najlepších strelcov: 10 gólov - Roman Lörinc (Kečovo), 7 gólov - Jaroslav Strelka ml. (Honce), Ladislav Gebe (Jovice), 6 gólov - Vladimír Valentík (Slavošovce), Štefan Csongovai (Čoltovo), Atilla Prónai (Drnava), Gabriel Zoller (Kečovo), Peter Minčík (Rož. Bystré), 4 góly - Jaroslav Leštach (Nižná Slaná), Miloš Leng, Ján Urban (obaja Rož. Bystré), 3 góly - Juraj Tomi (Slavošovce), Viliam Gallo (Honce), Ondrej Vavrek (Ml. Brzotín), Tomáš Čipka (Nižná Slaná), Roman Zagiba (Kovstav), Róbert Orbán (Drnava),Tomáš Lörinc (Kečovo), Roman Šimko, Dušan Račko (obaja Rož. Bystré), David Csík (Bohúňovo), František Čapó (Rakovnica)