Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Podhradčania získali cenný bod

Na pôdu Lokomotívy Košice B cestovali Podhradčania snovými posilami. Pavlík sa prezentoval premiérovým gólom, ktorý v konečnom súčte rozhodol o deľbe

bodov. Podobne ako futbalisti Štítnika K.T. či Gemerskej Hôrky aj v tomto stretnutí padal zo strany Gemerčanov "vlastenec".

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Proti technickému a behavému mužstvu domácich sa hosťom darilo držať krok čo po hernej i kondičnej stránke i napriek tomu, že káder nebol herne zohraný a posily nastúpili na poslednú chvíľu bez predchádzajúceho spoločného tréningu. Hostia sa dokonca ujali i vedenia po štandardke Lázara. Domáci ešte do polčasu skóre vyrovnali, keď po skrumáži tečovaná lopta po strele Kohúta skončila v siete hosťujúceho gólmana Zakhara.

Pavlíkova gólová premiéra

Po prestávke šli hostia opäť do vedenia, keď po centri Šomšáka vyhlavičkovanú loptu domácim obrancom zachytil Pavlík a pohotovo ju zasunul do siete. Domáci sa postupne nakopávanými loptami snažili ohroziť hosťujúcu bránu a postupne si vytvorili tlak. Po strele jedného z útočníkov Harhovský v snahe nebezpečenstvo odvrátiť ju nešťastne hlavou usmernil do vlastnej brány. Desať minút pred koncom uvidel po druhej žltej karte P. Breuer červenú a mužstvo hostí dohrávalo o desiatich.

Káder sa konečne doplnil

"Posily prišli v pravý čas nakoľko nám pred stretnutím avizovali neúčasť pre pracovné povinnosti Piater, Polyák, Filcsák, Tóth i Mišura. Zo Štítnika K.T. prišiel na hosťovanie do konca súťaže skúsený Milan Barna. Hral v obrane, kde to už dlhší čas škrípe. V útoku popri Šomšákovi nastúpil behavý Tomáš Pavlík, ktorý sa ujal i gólom a tretím Štítničanom bude dorastenec Milan Gallo. Z Rožňavy bol uvoľnený Peter Breuer. Škoda, červenej karty, veď ani nepamätám kedy videl naposledy žltú. O týždeň by sa malo mužstvo posilniť aj o jedného útočníka z Rimavskej Soboty. Posily očakávanie splnili a verím, že po zohraní budú v mužstve platnými hráčmi," uviedol tréner FK Krh. Podhradie Zoltán Breuer.

FAKTY

Lokomotíva Košice B - Krh. Podhradie 2:2 (1:1) G: Kohút, Harhovský (vlastný) - Lázár, Pavlík, ČK: P. Breuer, R: Bašar, Krh. Podhradie: Zakhar - Jurini, Harhovský, Kún, Barna, Breuer, Lázar, Erdöfalvi, Búlik, Šomšák, Pavlík