Šláger s Trnavou Košičania zvládli

Sportnet|22. sep 2008 o 00:00

Prešov inkasoval v Bratislave so Slovanom štvorkuVo futbalovej Corgoň lige sa hral šláger 9. kola v čermeli. Mužstvo MFK Košice v ňom zdolalo

Prešov inkasoval v Bratislave so Slovanom štvorku

Vo futbalovej Corgoň lige sa hral šláger 9. kola v čermeli. Mužstvo MFK Košice v ňom zdolalo Trnavu a zverenci trénera Jána Kozáka sú tak naďalej na prvej priečke. Prešovčania sa od Dunaja vracali bez bodu, so štvorgólovou nádielkou. Nestačili na bratislavský Slovan. Dnes kolo dohrajú televíznym stretnutím Banská Bystrica - Žilina.

Košice - Trnava 2:1 (1:0)

KOŠICE. Diváci videli na slovenské pomery veľmi dobrý zápas. Košičania boli lepším tímom. V I. polčase hrali s vetrom v chrbte a túto výhodu inak v chladnom počasí dokázali zúročiť už v 12. min. po krásnej akcii, keď Matič efektne pätičkou predĺžil Školníkovu prihrávku na nabiehajúceho Nováka, ktorý delovkou od žrde otvoril skóre zápasu - 1:0. Ten istý hráč mohol zvýšiť ani nie o minútu, keď si nabehal na ďalšiu lahôdku Matiča za obranu, no v ešte lepšej pozícii, ako pri góle trafil len do nôh brankára Kralja. Výborne hrajúci dirigent hry MFK Matič vysunul v 36. min Kolbasa, ale ten sám pred Kraljom nespracoval jeho prihrávku. Šesť minút pred prestávkou pohrozili i Trnavčania. Džogan sa v poslednom okamihu vrhol do strely Ďuriša a zažehnal nebezpečenstvo. Pár sekúnd pred obrátkou mohli Košičania definitívne zasadiť hosťom k. o., ale osamotený Milinkovič z päťky technicky obstrelil brankára Spartaka i žrď brány. Po zmene strán sa domáci viac zamerali na defenzívu a spoliehali sa na rýchle brejky. V 77. min brankár Hrdina, ktorý cez prestávku vystriedal Kralja, zbytočne v pokutovom území fauloval Matiča a nariadenú jedenástku Kolbas bezpečne premenil - 2:0. V 81. min videl domáci Cicman po druhej žltej i červenú kartu a početnú prevahu Trnavčania využili už po troch minútach, keď Bernáth obišiel vybiehajúceho Putnockého a do prázdnej brány vykresal iskierku nádeje. Košičania však Spartaku viac nedovolili a po zaslúženom víťazstve si upevnili pozíciu na čele tabuľky.

TOMÁŠ PETRO

Góly: 12. J. Novák, 78. Kolbas (z 11 m) - 84. Bernáth, ŽK: R. Cicman, N. Matič - Kopúnek, ČK: 81. R Cicman po druhej ŽK. Rozhodoval: Hriňák. Divákov: 2 455. Košice: Putnocký - Školník, Kaminský, Džogan, Smrek - R. Cicman - Viazanko (82. K. Kuzma), Kolbas, N. Matič, Milinkovič (63. L. Janič) - J. Novák. Trnava: Kralj (46. M. Hrdina) - Pončák, Drobný, Doležaj, M. Husár - Klinka, P. Ďuriš (79. Bernáth), Kopúnek, Jelenkovič, M. Hruška (46. Guldan) - Filipovič.

Slovan - Prešov 4:1 (1:0)

BRATISLAVA. Skóre stretnutia v prospech domácich otvoril po načasovanej prihrávke Obžeru v 11. min Masaryk - 1:0. O desať minút neskôr Valachovičovu delovku z 27 metrov vyrazil pozorný Buchta do autu. Brankár Prešova zachraňoval aj v 29. min, keď včas vybehol a zoči-voči Černákovi zneškodnil čistú šancu belasých. Hostia odpovedali ojedinelým útokom v 37. min, keď Pikl netrafil bránku Slovana. V závere prvého dejstva po veľkej chybe Haneka našiel Vršajevič na päťke úplne voľného Katonu, no ten netrafil prázdnu bránku. Obe mužstvá tak do kabín odchádzali za stavu 1:0 v prospech domáceho favorita. Po zmene strán dosiahol prvé dva góly v drese Slovana (v 51. a 57. min) Juraj Halenár, ktorý spolu s Branislavom Obžerom posilnili rady belasých z majstrovskej Artmedie Petržalka. Štvrtý gól domácich pridal v 60. min Slovák, ktorý vydarenou strelou ukončil ukážkovú akciu. O päť minút neskôr prudkú krížnu strelu brankár hostí Buchta vyrazil na rohový kop. Prešovčan Katona, ktorý v prvom polčase spálil najväčšiu šancu hostí, pochodil rovnako v 80. min, a tak čestný úspech hostí dosiahol až Poliaček v 82. min z pokutového kopu za faul Haneka na Takača.

(sita)

Góly: 11. Masaryk, 51. a 57. Halenár, 60. Slovák - 82. M. Poliaček (z pok. kopu), ŽK: 82. Hanek - 37. Cleber Luis Rodrigues, 70. Papaj. Rozhodoval: Olšiak. Divákov: 3866. Slovan: Rodinger - Dobrotka, Valachovič, Hanek, Pires - Obžera, Černák (64. Králík), Serrano, Slovák (69. Sylvestr) - Halenár (73. Ľ. Meszároš), Masaryk.

Prešov: Buchta - Papaj, Farbák, Pikl, Josl - Vršajevič, Prekop, Katona, M. Poliaček, Cleber Luis Rodrigues - E. Takáč (86. Belejík).