Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Jamník stále bez prehry, Markušovce stále bez víťazstva

SPIŠ Ani v siedmom kole najvyššej oblastnej futbalovej súťaže neprialo počasie. Je však zaujímavé, že z viacerých zápasov hlásili kvalitný futbal.

SPIŠ

Ani v siedmom kole najvyššej oblastnej futbalovej súťaže neprialo počasie. Je však zaujímavé, že z viacerých zápasov hlásili kvalitný futbal. Žeby nepriama úmera - čím horšie počasie, tým lepší futbal?

Neporaziteľnosť lídra súťaže z Jamníka pokračuje naďalej. Až sedem kôl museli čakať na plný bodový zisk v Olcnave a tak naďalej je smútok u posledných Markušoviec.

Program 8. kola: Sp. Hrušov - Bystrany, Markušovce - Gelnica, Hnilčík - Olcnava, Letanovce - Mníšek n/H, Odorín - Jamník, Chrasť n/H - Kluknava, Poráč - Iliašovce.

Poráč - Sp. Hrušov 4:1 (3:0)

Prvý polčas bol v réžii domácich, ktorí svoju prevahu vyjadrili aj gólmi. Strelecky sa blysol čistým hetrikom Liška. V druhom polčase Poráčania vedomí si svojho náskoku hrali len na umelecký dojem a herne odišli. Štvrtý úspech domácich pridal Šaula a konečnú podobu výsledku dal Repaský. Pred 100 divákmi rozhodoval P. Zmij. PORÁČ: Hrebenár - P. Šteiner, Širila, Šmelko - Z. Šteiner, Šteiner, Macala, T. Antal, Pavlovič - Liška, Kukič, striedali: Dunka, Horváth, Kandrač. SP. HRUŠOV: Tatarko - B. Kunzo, Olejník, Švač - Repaský, Kočiš, Samoľ, Š. Kunzo, Slamený - Halula, L. Kunzo, striedali: Butvin, Hrobák.

Olcnava - Markušovce 5:0 (2:0)

Domáci vedomí postavenia v tabuľke začali náporom. V 8. min. Užík zázračne vyrazil hlavičku Pavlíka. V 17. min. Polák mieril len do brvna. Skoro sa potvrdilo nedáš - dostaneš. Dunka sám pred brankárom mieril nad bránu. Skóre sa menilo prvý raz, keď v 36. min. Dolnačko využil pokutový kop. O štyri minúty uzavrel Kaščák polčasový stav. Úvod druhého polčasu patril hosťom. V 79. min. striedajúci Kováč lišiacky prekonal bezmocného gólmana hostí - 3:0. Neubehla ani minúta a Kaščák zvýšil na rozdiel štyroch gólov. V poslednej minúty zápasu rýchly protiútok zakončil M. Rusnák na konečných 5:0. Pred 150 divákmi rozhodoval Pecha.

OLCNAVA: Horváth - Salaj, Gardošík, Pavlík - Pastucha, Dolnačko, M. Rusnák, Gonda, Polák - Kaščák, Lesňák, striedali: Kováč, Rusnák, Uhrín. MARKUŠOVCE: Užík - Jánošík, Hozza, Kozák - Olekšák, Šteiner, Antony, Jarab - Jozef Andraši, Hodnický, Dunka, striedali: Holub, Žiga, Hlucháň.

Iliašovce - Chrasť n/H 0:4 (0:2)

Už v 3. minúte domáci pykali po chybe a M. Dirda otvoril gólový účet a v 15. minúte si naň pripísal aj druhý gól. Domácim toto stretnutie nevyšlo, hostia si umne udržiavali dvojgólový náskok, ktorý v závere ešte prikrášlili dvoma gólmi Sopkoviča a kapitána Filipa. Pred 100 divákmi rozhodoval Šoltés. ILIAŠOVCE: Farkašovský - Soták, J. Kočiš, R. Kočiš - Gonda, Bartko, Kolcun, Frankovič, Merkovský - Klučár, Farkašovský. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, Ľ. Jančár, L. Jančár - Celec, Filip, Sopkovič, Augustin, Vojtila - I. Dirda, M. Dirda, striedali: Tokarčík, Oreško.

Kluknava - Odorín 1:0 (0:0)

Celé stretnutie sa dá zhrnúť do jednej vety - z oboch strán to bol veľmi dobrý futbal. V prvom polčase bolo u oboch aktérov vidieť, že chcú hrať futbal, no chýbalo korenie futbalu - góly.

Po prestávke sa hostia nepochopiteľne stiahli na vlastnú polovicu, domáci si vynútili tlak a hneď v úvode polčasu najprv "angličák" Richnavského skončil pred bránkovou čiarou a následne hlavička na brvne. Snaha Kluknavčanov bola korunovaná v 69. minúte gólom M. Beleja. V záverečných minútach hostia vrhli všetko do útoku a v 85. minúte mali najväčšiu šancu zápasu - pokutový kop. Lenže kanonier M. Majko napodobil Beckhama - pošmykol sa a loptu poslal vysoko nad bránu. Pred 100 spokojnými divákmi kvalitné stretnutie rozhodoval Rusnák. KLUKNAVA: Kožar - Glova, Hoppej, Lisý - Papcun, Cifra, Kolčar, Hadry, Richnavský - P. Belej, M. Belej, striedali: Hvizdoš, Čarnoky, Lisý. ODORÍN: Maľak - M. Majko, Fabian, Ľ. Majko - Kavulič, Krajňák, Bednár, Liška, Maďar - Zekucia, Kočik, striedali: Živčák, Baluch.

Jamník - Letanovce 6:2 (3:1)

Už v 8. minúte Jamníčania viedli po presnom zásahu M. Čuja. V 20. min. z pokutového kopu pridal druhý gól domácich Ľ. Farkašovský. Po polhodine hry už líder tabuľky viedol 3:0. Autorom tretieho gólu bol S. Čuj. Päť minút pred prestávkou Žoldák znížil a hneď v úvode druhého polčasu Klembara strelil kontaktný gól. Domáci vedomí si číselného stavu prepli na vyššie obrátky a v záverečných dvanástich minútach rozhodli o svojom vysokom víťazstve, keď postupne sa do listiny strelcov zapisovali dvakrát Kočiš a raz S. Čuj. Pred 100 divákmi rozhodoval O. Zmij. JAMNÍK: Jančár - Grzyb, S. Čuj, J. Čuj - M. Čuj, Kavulič, Ľ. Farkašovský, J. Jančár, Kočiš - Ondra, Faith, striedali: Kuchár, Ruman, P. Farkašovský. LETANOVCE: Jochman - Engel, R. Kubičár, I. Kubičár - B. Kubičár, Žoldák, Longa, Slamený, Gavalier - Beregházy, Klembara.

Mníšek n/H - Hnilčík 0:0

Osemdesiat divákov videlo kvalitný futbal v podaní oboch mužstiev. V prvom polčase stála za zmienku takmer gólová strela Svitanu, na druhej strane nebezpečná hlavička Džerengu. V druhom polčase obe mužstva chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hnilčík mal tri dobré príležitostí, na domácej strane volali po góle šance Plachetku a Gajdoša. V závere mieril Hulič do žrde. Slušné a kvalitné stretnutie rozhodoval Kunzo. MNÍŠEK n/H: Gajdoš - Plachetka, Opremčák, Štrompf - Marcinko, P. Gajdoš, Svitana, Grega, Köhler - Imrich, Hulič, striedal: Malik. HNILČÍK: Novotta - Repaský, Loja, Čarnický - Varga, Fabian, Matiašovský, Džerenga, Štrauch - Soveľ, Patz.

Gelnica - Bystrany 1:0 (1:0)

Domáci skórovali Vargom v 9. minúte a ako sa neskôr ukázalo bol to aj rozhodujúci moment stretnutia. Gelničania mali viacej šancí, ale Bystrianci zase mali viac z hry. Pred 100 divákmi rozhodoval Pekár. GELNICA: Pavlovič - Beluško, Kuchár, Petrík - Drajna, Varga, Mikluš, Farkašovský, Tomaško - Vantruba, Demčák, striedali: Petko, Wolf. BYSTRANY: Pavol - Timčík, Lipovský, Pavol - Jochman, Šefčík, Klešč, Brajerčík, Ján Suchý - Jozef Suchý, Mikula.