Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Gorali museli prehltnúť päťku

Na trávnikoch nebola núdza o prekvapujúce výsledkyV stretnutiach 8. kola II. futbalovej ligy v skupine Východ sa zrodili aj prekvapenia. Spišiaci

Na trávnikoch nebola núdza o prekvapujúce výsledky

V stretnutiach 8. kola II. futbalovej ligy v skupine Východ sa zrodili aj prekvapenia. Spišiaci iba remizovali doma s béčkom B. Bystrice, pričom najväčším súperom pre favorita bolo nefutbalové počasie. Rovnako tak deľbou bodov sa skončilo derby na vranovskom trávniku, kde sa predstavila rezerva Tatrana Prešov. Pred vlastným publikom zaváhali Lipany, ktoré nestačili na rezervu Podbrezovej. Doma vyhral Poprad najtesnejším rozdielom na béčkom Žiliny. Vedenie si upevnil Žiar, ktorý vo vlastnom prostredí rozdrvil Starú Ľubovňu, pričom hostia s pribúdajúcimi minútami a inkasovanými gólmi (dovedna ich dostali päť) hrali čoraz odovzdanejšie. Cennú remízu vybojoval Trebišov v Čadci.

Lipany - Podbrezová B 1:2 (1:1)

LIPANY. V 12. min. zahrávali rohový kop Lipany Bartošom, na ktorý si nabehol Janič a nedal šancu Ihnatskému. V 35. min. hostia podnikli ojedinelý útok a po chybách domácej obrany uvoľnil Radoslajevič prihrávkou Kostúrika, ktorý už nemal problém dopraviť loptu do siete. Domáci sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu ešte do prestávky, ale strely Mateja a Hudého minuli bránu hostí a hlavičku Turok-Heteša vytlačil brankár hostí nad brvno. Druhý polčas začal vyrovnanou hrou a útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. V 56. a 59. min. smoliar zápasu Turok-Heteš nastrelil dvakrát brvno. V 64. min. zaznamenal gól hostí Erceg a upravil na 1:2. Domáci sa snažili zmierniť nepriaznivý stav a aj keď lopta skončila v 87. min. po koncovke Ľ. Jacka v sieti, rozhodcovia gól neuznali pre postavenie mimo hry. V nadstavenom čase hostia po rýchlom protiútoku Boháčikom nastrelili žrď.

Góly: 12. Janič - 35. Kostúrik, 64. Erceg. ŽK: Hudý, Janič, Turok-Heteš - Radoslavjevič. ČK: Kočan (hostia). Rozhodoval Anguš pred 350 divákmi. LIPANY: Križalkovič - Janič, Š. Jacko (53. Angelovič M.), Ľ. Jacko, Matej - Pončák, Džubák, Turok-Heteš, Gomoľa - Bartoš R. (59. Kizák), Hudý. PODBREZOVÁ B: Ihratský - Horváth, Nosko, Minčič, Pitaš - Ševčík, Zvara, Erceg (88. Tlelka), Radoslavjevič (90. Boháčik) - Kostúrik, Giertl (75. Kočan).

J. PRIBULA

Sp. Nová Ves B. Bystrica B 0:0

SP. NOVÁ VES. V sobotu bolo Spišiakom a futbalistom z Banskej Bystrice najväčším súperom počasie. Chlad, ale predovšetkým studený vietor odvial futbalovú kvalitu. Lepšie začali hostia, ktorí hneď v úvode mali možnosť skórovať. Domáci hrali proti vetru, postupne hru vyrovnali, ale šancí už bolo na oboch stranách poskromne. Po zmene strán mali podporu vetra Novovešťania, ale vôbec sa im nedarilo zakombinovať a brankára hostí Petríka priamou strelou medzi žrde vážnejšie neohrozili. O osude stretnutia mohol rozhodnúť v 71. minúte hosťujúci Bobor. V domácej bráne sa opäť vyznamenal skvelý Kobr, ktorý chytil takmer istý gól. Uzimení diváci tak v tomto nemastnom neslanom zápase gól nevideli.

ŽK: Šimko, Kandráč, Riapoš, Ondáš Podstavek, Levický. Rozhodoval: Mojsej. Divákov: 400. SP. NOVÁ VES: Kobr Petruš, Šimko, Čomič (63. Furman) Gajdoš, Stanislav, Kandráč (72. Šmelko), Kováč, Riapoš Čekovský, Sirko. B. BYSTRICA B: Petrík Klučiar, Jarabica, Štuber Herda, Brašeň (86. Vician), Podstavek, Polka, Levický (90. Rapčan) Rusnák, Bobor (78. Ďurica).

J. PETRUŠKA

Žiar - Stará Ľubovňa 5:0 (3:0)

ŽIAR NAD HRONOM. V 21. minúte center Blaha vyrazil brankár Orlovský na nohu Paulika, ktorý doklepol loptu do brány. V 25. minúte sa vyznamenal hosťujúci brankár, ktorého nedokázali ani na dvakrát hráči Žiaru prekonať. V 26. minúte na druhej strane Kupecova strela minula domácu bránu. V 28. minúte sa domáci tešili z druhého gólu, keď center Orávika usmernil Karakačanov do siete. V 31. minúte mohol znížiť Kucko. Hostia si chceli zachovať šancu na dobrý výsledok, a preto sa pred koncom prvého polčasu sústredili viac na bránenie. Ich úsilie zmaril v 45. minúte Páleník, ktorý zužitkoval prihrávku Škultétyho. Začiatok druhého polčasu priniesol najväčšiu príležitosť Goralov. V 49. minúte sa odrazenej lopty zmocnil Mariančík, brankár Vreštiak však jeho pokus reflexívne vyrazil. Domáci začali preberať iniciatívu a čoraz častejšie dostávali hostí pod tlak. Tí ako keby nechceli hrať a vyrábali nepochopiteľné chyby. V 66. minúte na bránkovej čiare zachraňoval Štieber. V 72. minúte potrestal chybu hostí Špánik. V závere stretnutia ešte domáci zvýšili náskok.

Góly: 21. Pavlík, 28. Karakačanov, 45. Páleník, 72. Špánik, 90. Orávik, ŽK: Kosturko (hostia) rozhodoval: Korista, 150 divákov. ŽIAR: Vraštiak - Tomáš, Orávik, Kubinec, Šlavka (83. Petkovič) - Páleník, Škultéty, Blaho, Tomašovič - Karakačanov (52. Wolf), Paulik (71. Špánik)

STARÁ ĽUBOVŇA: Orlovský - Kucko, Pavlišin, Turčík(67. Mi. Pyda), Štieber - Krajňák, Kosturko (83. Sekelský), Kupec, Galik - Dlugoš, Dopirák (46. Mariančík).

P. KARAŠ

Poprad - Žilina B 1:0 (0:0)

POPRAD. Po obojstranne svižnej štvrťhodine sa snažili domácich dostať do vedenia, no hostia svojim technickým štýlom a dôraznou hrou v osobných súbojoch nepustili svojho súpera do vážnejších príležitostí. Až v 28. min. sa prvýkrát pokúsil ohroziť ďalekonosnou strelou hosťujúceho brankára Daško, no jeho strela mierila nad. Pred prestávkou sa domáci mohli predsa len dočkať, keď sa v jednej zo šancí ocitol Maťaš, no v koncovke zlyhal. Po zmene strán domáci od úvodu vystupňovali tempo hry a v 50. min. prudkú strelu Pitoňáka spoza šestnástky pozorný brankár Dúbravka vyrazil na rohový kop. V 57. min. po rohovom kope Gumana sa v ďalšej tutovke ocitol Kočiš, no ani tentokrát sa domáci netešili. Hostia sa spoliehali v týchto fázach hry viac-menej na pozornú deštruktívu a do príležitostí sa dostávali iba sporadicky. V 66. min. takmer zaskočil po kombinačnej akcii brankára hostí utešenou krížnou strelou Kočiš, no Dúbravka excelentným zákrokom šancu zmaril. V poslednej štvrťhodine domáci vsadili všetky svoje sily do útoku, čo sa im vyplatilo. V 81. min., keď po dvoch rohových kopoch Gumana sa na dvakrát presadil ukážkovou prudkou hlavičkou Dinis a vybojoval tak pre domácich vydreté víťazstvo.

Gól: 81. Dinis. ŽK: Dvorožňák - Shevchenko. ČK: Dvorožňák - Shevchenko. Rozhodoval Gál pred 550 divákmi. POPRAD: Vernarský - Daško, Hoššo, Dvorožňák, Dinis - Rams (65. Bendík), Guman, Pitoňák, Kočiš (79. Pazúr) - Živčák (65. M. Dropp), Maťaš. ŽILINA B: Dúbravka - Milo, Marko, Lomčík, Shevchenko - Belko, Poliaček, Kvesič, Kupčík - Poleť, Slovjak (60. Kisela).

M. DIC

Vranov - Prešov "B" 1:1 (0:0)

VRANOV. V piatej minúte ako prvý pohrozil strelou hosťujúci Keresteš, na čo domáci odpovedali o dve minúty, keď Vožného strela išla tesne vedľa. V trinástej minúte sa v dobrej pozícií ocitol Pekár, no jeho hlavička mierila nad. Strelu Kentoša na dvakrát chytil Zorič a Pribula mieril nepresne. Druhý polčas začali lepšie hostia. Najprv strelecký pokus Liptáka zlikvidoval Zorič a Kerestešov priamy kop išiel tesne vedľa domácej brány. V 69. min. podnikli hostia rýchly protiútok, Eliáš našiel prihrávkou Aštaryho, ten vnikol do pokutového územia a krížnou strelou otvoril skóre. O štyri minúty však bolo vyrovnané, keď obrana hostí zastavila v pokutovom území prenikajúceho Jaworeka iba faulom a Šamo pokutový kop premenil. V 80. min. sa zaskvel brankár hostí Baláž, keď bravúrne vyrazil tvrdú strelu Barana smerujúcu pod brvno na roh. Hostia mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no to by Kentoš v čistej gólovej príležitosti sám pred Zoričom musel trafiť bránu.

Góly: 74. Šamo (11 m) - 69. Aštary. ŽK: Lipták, Biroš, Haničák (hostia). Pred 400 divákmi rozhodoval R. Weiss. VRANOV: Zorič Slavkovský (74. Stojilkovič), Šimko, Vukanac, Ďurech

Pribula, Jenčko, Vožný, Jaworek Šamo, Baran. PREŠOV "B": Baláž - Novák, Lipták, Biroš, Keresteš - Eliaš, Kentoš, Pekár (83. Ziemba), Haničák (78. Janev) - Aštary, Vargoško (90. Baka).