Orientační bežci ATU Košice mali bohatú žatvu

Sportnet|23. sep 2008 o 00:00

Počas troch dní sa v Bratislave uskutočnil slovenský šampionát v troch disciplínach orientačného behu v rámci štyroch pretekov, na ktorých si

výborne počínali členovia Akademik Technická univerzita Košice, keď získali štyri tituly v elitných kategóriách.

KOŠICE. V prvých pretekoch orientační bežci z troch krajín zápolili o tituly medzinárodných majstrov Slovenska v orientačnom šprinte, ktoré sa konali v mestskej časti Petržalka. V elitnej kategórii mužov zvíťazil Michal Krajčík (ATU Košice) pred Dávidíkom a Bartákom (obaja Kobra Bratislava). Krajčík súčasne získal titul akademického majstra SR. V ženskej elite titul vybojovala Martina Rákayová (ATU). Jej oddielová kolegyňa Jana Macinská bola druhá a súčasne zvíťazila v rámci akademických M-SR a tretia skončila Barcíková (Kobra BA).

V ďalších kategóriách z východniarov medaily získali: M-16: 3. J. Sokol (KOB Kysak), M-18: 3. Pavlík (TJ Čingov Sp.N.Ves), M35-: Pollák, M55-: Kopaničák(obaja ATU), W-18: Farkašová, W35-: 1. Slámová, W45-: 3. Putnovská (obe ATU).

Nočné tituly pre Dávidíka a Labašovú

V mestskej časti Krasňany usporiadali majstrovstvá Slovenska v nočnom orientačnom behu so štartom o 21. hodine. V mužskej elite titul získal Dávidík (Kobra) pred M.Bukovácom (Farm.BA) a Krajčíkom (ATU). V kategórii žien majsterkou Slovenska sa stala Katarína Labašová pred Macinskou (obe ATU) a tretia skončila Vávrová (Kobra). U srtarších dorastencov titul získal Pavlík (Čingov SNV) a u mužov od 35 rokov Pollák (ATU).

Na krátkej trati s titulom Bukovác a Rákayová

V lese pri Krasňanoch sa konal slovenský šampionát v orientačnom behu na krátkych tratiach. Slovenský titul u mužov na krátkej trati si vybojoval Pavol Bukovác (Farm.BA). Z východniarov boli najúspešnejší piaty Krajčík a šiesty Ringer (obaja ATU). V ženskej elite všetky medaily získali pretekárky ATU Košice v poradí: 1. Rákayová, Macinská, 3. Labašová. V ďalších kategóriách sa z východniarov z medailí tešili: M-16: 2. Franko (Kysak), 3. Mušinský (ATU), M-18: 1. T. Sokol, 2. Papuga, M35-: 3.Pollák, M45-: 3.F.Šoltés (Čingov SNV), W-16: 1.I.Ďurčová (ATU), W-18: 1.Farkašová (Čingov SNV), 2. Janovcová, W35-: 3. E.Papugová (obe ATU) . Vo verejných pretekoch si z našich prvenstvá vybojovali: W-12: Lamanecová (Čingov SNV), W-14: M.Papugová, M-12: Kertés (obaja ATU).

V pretekoch Slovenského rebríčka na klasických tratiach zápolili v daždi. Preteky Slovenského rebríčka na klasických tratiach sa uskutočnili taktiež pri Krasňanoch za hustého dážďa. V mužskej elite vyhral Pavol Bukovác (Farm.BA) a u žien dominovali členky ATU Košice v poradí: 1. Rákayová, 2. Macinská, 3.Kršiaková. Tisíc bodov do Slovenského rebríčka za prvenstvo vybojovali východniari v týchto mládežníckych a veteránskych kategóriách: M-12: Kertés (ATU), M-16: Franko, M-18: T.Sokol, M-20: M.Kollár (všetci Kysak), M40-: Pollák (ATU), M45-: F.Šoltés (Čingov SNV), W-12: A.Papugová, W-14: M.Papugová, W35-: E.Papugová, W50-: Putnovská (všetky ATU).