Sestry dosiahli tri prvenstvá

Sportnet|23. sep 2008 o 00:00

KOŠICE. Seriál pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu pokračoval 7. kolom, ktoré usporiadal Klub orientačného behu Sokol Kysak. V

mužskej kategórii na 3,1 km trati s 20 kontrolami dominovali pretekári KOB Sokol Kysak, ktorí obsadili všetky stupne víťazov v poradí: 1. Ján Kvaka, 2. Juraj Sokol, 3. Tomáš Sokol. V kategórii žien na 2,7 km trati so 16 kontrolami ich napodobnili pretekárky ATU Košice, ktoré si podelili miesta takto: 1. Jana Slámová, 2. Natália Tyszová, 3. Iveta Křivánková. V Open kategórii bez rozdielu veku i pohlavia bol prvý Stanislav Gajdoš (KOB Kysak). V mládežníckych kategóriách si výborne počínali sestry Andrea, Martina a Katarína Papugové, keď vyhrali v troch vekových kategóriách. Uvádzame víťazov mládežníckych a veteránskych kategórií: M-12: Karabaš, M-14: Masaryk (obaja ATU Košice), M-16: D. Franko, M-18: D. Semančík (obaja KOB Kysak), M45: Tysz, M55-: Weiszer, W-12: A. Papugová, W-14: M. Papugová, W-16: K. Papugová, W-18: Jergušová (všetci ATU Košice), W35-: Šmelíková (Rapid Bratislava), W45-: Belicová (ATU Košice).