Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Posledné duo zaznamenalo prvé víťazstvá

STARÁ ĽUBOVŇA. Najvyššia okresná futbalová súťaž v Starej Ľubovni pokračovala ďalšími zápasmi.Plaveč - Údol 3:2 (1:1)V stretnutí mužstiev z dna

STARÁ ĽUBOVŇA. Najvyššia okresná futbalová súťaž v Starej Ľubovni pokračovala ďalšími zápasmi.

Plaveč - Údol 3:2 (1:1)

V stretnutí mužstiev z dna tabuľky si domáci od úvodu vytvorili územnú prevahu, z ktorej však nič nevyťažili. Až po polhodine sa podarilo Plavčanom dostať do vedenia po individuálnom uvoľnení a peknej strele Varcholu pod brvno. Hostia však po inkasovanom góle nerezignovali a tesne pred odchodom do kabín sa im podarilo vyrovnať, keď po rohovom kope jedného z hráčov Varchola umiestnenou strelou prekonal domáceho gólmana. Po zmene strán mali hostia raketový nástup a hneď v úvode sa im podarilo otočiť skóre po priamom kope z vyše 20 metrov z kopačky Varcholu. Po hodine však už hra patrila iba hostiteľom, ktorí dokázali zužitkovať enormnú bojovnosť v ofenzíve v 67. minúte, keď na rohu 16-ky vybojoval loptu Tomáš a hosťujúci Šulík si ju nešťastne vrazil do brány. Tesne pred koncom sa domácemu tímu podarilo zaznamenať víťazný gól po ukážkovej krížnej strele Kolcúna z 15 metrov, ktorá zaskočila brankára hostí.

Góly: Tomáš 2, Šulík (vlastný) - Varchola, Fedorko. Pred 70 divákmi rozhodoval Futkevič, ŽK: Pčolka, Šalamun - Čamba.

Kyjov - Čirč 4:1 (2:1)

Po úvodnom oťukávaní Kyjovčania zvýšili ofenzívnu aktivitu, ktorou zaskočili papierového favorita duelu. Po štvrťhodine hry im to prinieslo osoh, keď Semančík rýchlo vnikol do 16-ky a krížnou strelou prekvapil hosťujúceho brankára. Po tomto okamihu sa však čiastočne podarilo hosťom hru vyrovnať, čoho výsledkom bol presný zásah Ľ. Gajdoša, ktorý utešeným streleckým pokusom prekonal domáceho gólmana. Tesne pred prestávkou však domáci znova strhli vedenie na svoju stranu, keď svoj druhý gól pridal aktívny Semančík. Po obrátke sa hra väčšinou prelievala z jednej strany na druhú, no navrch mali domáci, ktorí v 65. minúte poistili svoj náskok hetrikom Semančíka. Po tomto okamihu sa síce snažili Čirčania kontaktným gólom zdramatizovať stretnutie, no boli to domáci, ktorí v záverečnej štvrťhodine spečatili svoje víťazstvo na rozdiel triedy presným zásahom Kosteckého do odkrytej brány.

Góly: Semančík 3, Kostecký - Ľ. Gajdoš. Pred 50 divákmi rozhodoval Vilček. Bez kariet.

Litmanová - Jarabina 2:2 (2:0)

Susedské okresné derby prinieslo stretnutie dvoch rozdielnych polčasov, v ktorom hostia kvalitnou hrou hlavne po zmene strán mohli získať aj všetky tri body. V prvej polovici zatlačili domáci oslabený tím súpera na vlastnú polovicu a v 16. minúte sa ujali vedenia po presnej strele M. Sikorjaka spoza 16-ky. Hostia sa postupom času po rýchlych brejkoch snažili hru v poli vyrovnať, no vo finálnej fáze sa nedokázali presadiť. Naopak, boli to znova hostitelia, ktorí v 40. minúte viedli už o dva góly, keď Sikorjak našiel ideálnou prihrávkou Rusiňáka, ktorý sa v koncovke nemýlil. Po zmene strán hostia od prvých minút zatlačili Litmanovčanov do defenzívy a v 51. minúte sa im podarilo znížiť po peknej krížnej strele Viru. Po góle hostia ešte viac ožili a v 65. minúte sa im podarilo vyrovnať po umnej kombinačnej akcii Jaceníka s Virom. Domáci zostali náporom súpera zjavne zaskočení a v 70. minúte mohli prehrávať, no Ščurka sa zoči-voči brankárovi nepresadil. V samom závere mal spomínaný hráč gól na kopačke znova, no ani tentoraz svoju šancu nevyužil.

Góly: Vislocký 2 - Vira 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Dopirák. Bez kariet.

MFK B - V. Lipník 4:1 (2:1)

Domáci od úvodného hvizdu prevzali hru pod svoju kontrolu a kombinačnou hrou zatápali defenzíve súpera. Po štvrťhodine sa im z útočného tlaku podarilo vsietiť vedúci gól po ukážkovej kombinačnej akcii, na konci ktorej bol Konkoľ. Aj v ďalších minútach mali domáci hru pod kontrolou a po polhodine zvýšili svoj náskok po umnej akcii Chadabom. Po tomto momente domáci na určitý čas poľavili, čo Lipníčania využili na strelenie kontaktného gólu po priamom kope a následnej dorážke Bartkovského. Po obrátke začali lepšie hostia a dokázali sa niekoľkokrát dostať na dostrel domácej svätyne, ale v koncovke sa nepresadili. Po hodine však hru ovládli už hostitelia a v 65. minúte po vyšachovaní obrany poistili svoje vedenie gólom Chadabu. Zo strany domácej rezervy to však nebolo ešte všetko, pretože v 75. minúte spečatil ich zaslúžené víťazstvo po individuálnej akcii Konkoľ. V samom závere mohol ešte krutú prehru pre hostí zmierniť Kuľanda, ale domáci gólman jeho strelu k bližšej žrdi vystihol.

Góly: Konkoľ a Chadaba po 2 - Bartkovský. Pred 60 divákmi rozhodoval Kontra. Bez kariet.

Jakubany - MFK C 1:2 (1:1)

Stretnutie lepšie začali domáci hráči, ktorí využili hneď prvú gólovú príležitosť, keď po hrubej chybe hostí otvorili skóre zápasu. Po tomto momente hosťujúci hráči spresnili hru a zatlačili domácich pred ich bránu, ale šance, ktoré si vypracovali, nevyužili. Jakubanci sa spoliehali najmä na rýchle protiútoky, ale obrana hostí im nedovolila skórovať. Gorali vyrovnali v závere polčasu peknou strelou Lipčáka. Druhý polčas bol v réžii hostí, postupom času si aj domáci vytvorili šance, ale ani jedno mužstvo ich nevyužilo. Rozhodnutie prišlo päť minút pred koncom zápasu, keď nekrytý hráč hostí Štefaňák strelil víťazný gól.

Góly: Katrenič - Lipčák, Štefaňák. Pred 50 divákmi rozhodoval Majdak. Bez kariet.

Podolínec - Š. Jastrabie 1:2 (0:1)

Od začiatku boli aktívnejší hostia, ktorí kombinačnou hrou prevýšili domácich a prvých 20 minút sa hralo prevažne na ich polovici. Podolínčania ohrozovali bránku súpera ojedinelými protiútokmi, s ktorými si obrana hostí poradila. Výsledkom hry hostí bol úvodný gól Kerpčára v 28. minúte po peknej prihrávke Mariána Havrilu a chybe stopéra domácich. Tí sa následne snažili o vyrovnanie, no doplácali na streleckú nemohúcnosť. Naopak, po góle volali šance hostí Čuriho a strela Rešetára, ktorá skončila na brvne bránky domácich. V druhom polčase domáci nastúpili s cieľom vyrovnať, no dobre hrajúci Jastrabčania ich držali na dištanc od svojej brány. Hostia zvýšili svoje vedenie v 65. minúte, keď po výbornej strele Mariána Havrilu brankár loptu iba vyrazil pred seba a do prázdnej brány doklepol opäť Kerpčár. Domáci skorigovali stav v 80. minúte po hrubej chybe hlavného rozhodcu, ktorý neodpískal evidentný faul na brankára hostí v päťke. Záverečný tlak domácich o vyrovnanie nepriniesol svoje ovocie. Vzhľadom na priebeh zápasu je víťazstvo hostí zaslúžené.

Góly: Čižmarovič - Kerpčár 2. Pred 250 divákmi rozhodoval Murcko. Bez kariet.