Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Nevyhrali ani raz

Kežmarok - Bystré 1:1 (0:1)Po obojstranne nevýraznom začiatku sa hostia už v 8. minúte dostali nečakane do vedenia, keď po nakopnutej lopte poza

Kežmarok - Bystré 1:1 (0:1)

Po obojstranne nevýraznom začiatku sa hostia už v 8. minúte dostali nečakane do vedenia, keď po nakopnutej lopte poza obranu domácich sa dostal k lopte Jakubko a po individuálnom prieniku cez stred defenzívy prekonal bezmocného Tokarčíka. V ďalších fázach duelu prevzali réžiu do svojich rúk Kežmarčania, ktorí herne a kondične prevyšovali svojho súpera. Útočným tlakom prinútili hostí robiť viacero chýb v zadných radoch, čím sa v úvodnej polhodine dostali do viacero jedinečných gólových príležitostí, ktoré však Bednár, Bednarčík a Groman nezužitkovali. V 32. minúte mal po prudkej strele z priameho kopu gól na kopačke M. Novák, no jeho pokus letel iba nad bránu. O päť minút na to sa snažil umiestnenou hlavičkou zaskočiť hosťujúceho brankára R. Novák, ale ani tentoraz sa domáci z gólu netešili. Po zmene strán nechceli hostitelia ponechať nič na náhodu a neustálou útočnou prevahou uzamkli súpera na vlastnú polovicu. Ten sa takmer absolútne nedokázal vymaniť z defenzívy, pričom po hrubých chybách umožnil Kežmarčanom vytvoriť si niekoľko príležitostí, ktoré však R. Novák, Groman a Kubičko premrhali. Až po hodine hry sa domáci dočkali zaslúženého vyrovnávajúceho gólu, keď po Špirkovej prihrávke sa v trme-vrme dostala lopta až ku Gromanovi, ktorý ju dokázal umiestniť do poloodkrytej brány. Tento okamih domácich v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu ešte viac vyburcoval, no vo finálnej fáze sa už nedokázali presadiť. V 76. minúte pri mohutnom nápore domácich mohli paradoxne nečakane udrieť hostia, ale ojedinelú šancu jedného z ich hráčov pozorný Tokarčík zneškodnil.

Góly: 60. Groman - 8. Jakubko. Pred 300 divákmi rozhodoval Bogdan, ŽK: Vida - Koutura, Mondík, Timko. KEŽMAROK: Tokarčík - Kubičko, Vida, Šupala, Semivan - M. Novák, R. Novák, Precák [55. Špirko (62. Gáborčík)], Bednár (55. Šavel) - Bednarčík, Groman.

(mdc)

Raslavice - Ľubica 3:2 (1:1)

Hostia pricestovali na pôdu súpera iba s jedenástimi hráčmi a to sa v konečnom dôsledku ukázalo ako rozhodujúce. V úvode bola hra obojstranne opatrná a pohybovala sa väčšinou medzi šestnástkami. V 10. minúte však ušiel po krídle hosťujúci M. Sova a po samostatnom úniku otvoril skóre. Domáci potom mali platonickú prevahu, ale do šancí sa nedostávali. Naopak, Podtatranci hrozili brejkovými situáciami. V 20. a 25. minúte zastavila domáca obrana prenikajúceho M. Sovu v pokutovom území dvakrát zrejme nedovolene, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. Naopak, v 45. minúte ponúkol arbiter Raslavičanom výhodu priameho kopu a ten Plančár z 25 metrov premenil a do šatne vyrovnal. Druhý polčas začali hostitelia tlakom a už v 47. minúte po centri išli do vedenia. Potom sa hra presťahovala medzi šestnástky. Po hodine hry sa po rohovom kope J. Sovu najlepšie zorientoval v neprehľadnej situácii Marhefka a zo skrumáže vyrovnal. Rozhodujúci okamih nastal v 73. minúte, keď sa zranil hosťujúci brankár Kriššák, a keďže Ľubičania nemali hráča na striedanie, jeho miesto zaujal hráč z poľa Vojtánek a hostia dohrávali duel v početnej nevýhode. Napriek tomu mohli rozhodnúť v 82. minúte, keď sa M. Sova rútil sám na domáceho brankára, ale gól nedal. Naopak, už o minútu inkasovali Ľubičania po druhýkrát z priameho kopu z kopačky Plančára.

Góly: 45. a 83. Plančár, 47. I. Artim - 10. M. Sova, 60. Marhefka. Pred 120 divákmi rozhodoval Bajo, ŽK: J. Tomaško - J. Sova, Kalafut. ĽUBICA: Kriššák - Oravec, Marhefka, J. Sova, K. Zavacký - V. Zavacký, L. Kaprál, Kalafut, Vojtánek - M. Sova, M. Kaprál.

(riso)

Dl. Klčovo - Svit 3:1 (2:1)

Svit nastúpil oslabený až o štyroch hráčov základnej zostavy (Fridman, Krišanda, Jarkuliš, Handzuš) a na prvý polčas i bez Hudača. Hneď po úvodnom výkope ostal nepovšimnutý zo strany hlavného rozhodcu faul na hosťujúceho Pekarčíka a po zákroku Vitka na domáceho hráča v pokutovom území nasledovala jedenástka, ktorú domáci Dzurovčin premenil - 1:0. Aj po tomto údere hostia na kvalitnom teréne dobre kombinovali a v 9. minúte Pekarčík z 25 metrov presnou strelou vyrovnal. Už o dve minúty však domáci po reťazi chýb celej hosťujúcej obrany znova išli do vedenia. Hostia prevzali iniciatívu, ale šance nevyužili. Hra bola vyrovnaná, pričom Pekarčík, Jambor a ani Jina, ktorý hlavou len tesne minul, nevyrovnali. Po zmene strán Podtatranci pritlačili svojho súpera na jeho polovicu ihriska, ale v koncovke sa nedokázali presadiť. Domáci sa spoliehali na protiútoky a po jednom z nich zahrávali rohový kop, po ktorom zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Svit už následne na to nedokázal zareagovať a stav sa už nezmenil.

Góly: 1. Dzurovčin (z 11 m), 11. Ihnát, 47. Béreš - 9. Pekarčík. Pred 200 divákmi rozhodoval Žofčák, ŽK: Ihnát - Vitko, Turcsányi. SVIT: Marušák - Vitko, Kostolník, Jina, Budzák - Tropp, Jambor, Pekarčík, Turcsányi - Diabelko (46. Hudač), Medvec.