SMIŽANCI NADELILI HRABUŠICIAM ŠESŤ KÚSKOV

Sportnet|23. sep 2008 o 00:00

Krompachy - Turňa 4:0 (2:0)Domáci, ktorých postavenie v tabuľke nie je lichotivé nastúpili s odhodlaním prelomiť neúspechy. Začali náporom a už v

Krompachy - Turňa 4:0 (2:0)

Domáci, ktorých postavenie v tabuľke nie je lichotivé nastúpili s odhodlaním prelomiť neúspechy. Začali náporom a už v 14. min. Ľ. Ontko otvoril skóre. Domácim vyšlo, že Ľ. Ontko od začiatku hral v strede zálohy a jeho spolupráca s I. Koščom bola veľmi dobrá. K dobrému výkonu prispela aj dobre hrajúca obrana dirigovaná TOmašovom. Krompašania si vytvárali množstvo šancí, najväčším smoliarom bol Horváth, ktorý už na začiatku nepremenil tri vyložené príležitostí. V závere polčasu založili domáci rýchlu akciu po pravej strane a brankár hostí fauloval I. Košča. Nariadený pokutový kop Ľ. Ontko bezpečne premenil.

V druhom polčase Krompachy jasne dominovali, hostia boli odovzdaným súperom. Domácemu trénerovi vyšlo striedanie, keď na ihrisko poslal mladíkov Richnavského a Bohora. Tí sa odvďačili gólmi. Domáci po veľkej územnej prevahe mohli vyhrať aj vyšším rozdielom.

KROMPACHY: Vojtek Košč, Ľ. Ontko, I. Košč Kuriško, Glova, Mišura, Horváth, Kukura Tomašov, Biľ, striedali: Richnavský, Bohor.

P. HORVÁTH

V. Folkmar - Sečovce 4:1 (0:0)

Prvý polčas dvoch tabuľkových susedov sa niesol vo vyrovnanom duchu, akcie sa striedali na oboch stranách, ale strelci sa nepresadili.

Napriek tomu domáci mali viac šancí. Za zmienku stojí 33. min., keď Andrejcova strela tesne minula ľavú žrď. Po bezgólovom polčasu po prestávke domáci vyrukovali na súpera tlakom z čoho pramenili gólové šance. V 49. min. Andrejco zakončil vydarenú akciu 1:0. O dve minúty Toth zvyšoval na 2:0. Potom sa hra na chvíľu vyrovnala, čo využili hostia na strelenie gólu. V 78. min. opäť vydarená rýchla akcia na začiatku ktorej bol Andrejco a Lapšanský pohotovo zakončil 3:1. Šesť minút pred koncom Tothovi neuznali gól, ale všetko si tento hráč vynahradil o pár minút, keď pečatil domáce víťazstvo. Víťazstvo Folkmarčanov je plne zaslúžené a 250 divákov videlo kvalitnú hru.

V. FOLKMAR: Šebestyen Sokolský, R. Ďorď, Hrobko M. Ďorď, Andrejco, Hamrák, Sasák Kaľavský, Hudák, Toth, striedal: Lapšanský, Bordáš.

I. GREGA

V. Opátske - Rudňany 4:1 (2:0)

Referát z tohto stretnutia od Petra Fischera prinesieme v zajtrajšom vydaní Spišského KORZÁRA.

Štítnik - Žakarovce 2:0 (0:0)

V. LIGA

G. Hôrka - Jaklovce 4:1 (2:1)

Smižany - Hrabušice 6:2 (3:0)

V prestížnom stretnutí mali domáci raketový nástup 2. min. Bdžoch 1:0. Na ďalší gól si početná divácka kulisa musela polhodinku počkať a znovu padol do siete hostí Klubert 2:0 a ten istý hráč v 45. min. pridal hosťom "gól do šatne".

V 70. min. sa zrodila najkrajšia akcia zápasu, keď z priameho kopu Bdžoch nádherne trafil do šibenice 4:0. Opäť Klubert zvyšoval na 5:0 v 75. minúte a o tri minúty dali o sebe vedieť aj hostia, keď skóroval talentovaný Kukura. V samotnom závere ešte videli diváci po jednom góle na oboch stranách 6:1 Kapusta, 6:2 Dičák. Vzhľadom na priebeh zápasu je tak vysoká prehra pre hostí krutá. Smižancom sa darilo strelecky, hostí, na rozdiel spred minulého kola, nepodržal brankár.

SMIŽANY: Duľa Hrušovský, Bajtoš,a Richnavský Bdžoch, Klubert, Bobko, Klučár, Kapusta Vojtko, Labanc, striedali: Hrušovský, Balanean, Gajdoš. HRABUŠICE: Horanský Michalák, Hanzely, Babik Bajtoš, Chripko, Oravec, Hudáček, Dičák Popadič, Melničuk, striedali: Kukura.

L. KOTRADY

Kr. Podhradie - Nálepkovo 6:2 (3:1)

Margecany - Lok. Košice B 0:1 (0:0)

Harichovce - Prakovce 4:2 (3:0)

V Harichovciah privítali aktuálneho lídra tabuľky a očakával sa obojstranne dobrý futbal. Domáci mali nôž na krku, nakoľko ich postavenie v tabuľke nezodpovedalo predvádzanej hre a bolo otázkou času, kto si to odnesie.

Harichovce začali od začiatku naplno, čím súpera zaskočili a ten sa väčšinu zápasu nevedel s tým vysporiadať. Nebezpečný bol hlavne rýchlonohy Pukluš, ktorý pri absencii Staroňa hrozil na pravej strane útoku, výdatne podporovaný mladým Štofkom. Prvý gól padol po zmätkoch v obrane hostí, keď nikto nedokázal odkopnúť loptu, až

tá sa dostala k Slivošovi a ten otvoril skóre v 18.min. Domáci

naďalej tlačili a len vlastnou zbrklosťou sa pripravili o ďalšie šance a nepotrestali neistú obranu hostí. V 32. min domáci opäť úradovali a po perfektnej prihrávke Štofka krížnou strelou, zvyšoval Slivoš na 2:0. V ďalších minútach sa rýchlymi prienikmi prezentoval Pukluš, ale B. Hudáček ani Slivoš jeho centre nazúžitkovali. V domácom

mužstve , hlavne v prvom polčase , spoľahlivo pracovala celá záloha dirigovaná neúnavným Ambrózym ,ktorý začína napĺňať očakávania.

V 42.min zahrával Dano Hrušovský priamy kop, na ktorý si nabehol

Slivoš a hlavou zvýšil na 3:0 a zavŕšil čistý hatrrick. Hostia sa do zakončenia dostávali len sporadicky a vzniknuté situácie s prehľadom riešil brankár Karchňák.

V druhom polčase domáci vedomí si náskoku zjavne poľavili, čo by sa im pri viacej disponovanému súperovi nemuselo vyplatiť. Treba však povedať , že väčšina striel domácich i hostí nemierila medzi žrde. V 60.min zadákom hostí opäť ušiel neúnavný Pukluš ,obhodil si aj brankára, ktorý ho fauloval a nariadenú penaltu s prehľadom premenil Dano Hrušovský a zvýšil na 4:0. V ďalších minútach hra zmiernila tempo, ale stále sa bolo na čo pozerať, začali hroziť aj hostia, ktorí sa prebrali z útlmu .Po dvoch sľubných nevyužitých príležitostiach domácich, udrelo na druhej strane .Pri nedôslednom pokrytí hráča Stoklasa ten na dvakrát ponúknutú príležitosť v 75.min. využil na zníženie výsledku na 4:1. V 82.min z hranice pokutového územia prízemnou strelou k žrdi upravil Regec na konečných 4:2 . Hostia si za predvedenú hru prehrať zaslúžili, pretože ako líder tabuľky výkonom sklamali.

Domáci konečne zabrali a ukázali svoj herný potenciál, ktorý treba

ďalej potvrdiť. Za zmienku stojí aj určitý alibizmus rozhodcu Liptáka, ktorý ma zrejme svoje normy a pravidlá a ďalšie dve čisté penalty proti hosťom nepískal.

HARICHOVCE: Karchňák - Hric, Kaščák, Hudáček -

Suchý, Pukľuš, Daniel Hrušovský, Ambrozy ,Štofko Ľ. Hrušovský, SLivoš, striedali: Jakubovič, Krajňák. PRAKOVCE: Dorčák - Šimko, Grajcar, Kuchta, - Stoklas, Leško, Kujnisch, Lapšanský, Jančík, Lukáš, Regec, striedali: Lipták, Silla.

J. HRUŠOVSKÝ

Teplička Sp. Vlachy 1:1 (1:0)

Hostia začali od prvých minút zápasu priamočiarou útočnou hrou ohrozovať domácich . Svoje akcie zakladali väčšinou z pravej strany , odkiaľ v 10 min. Gonda nebezpečne zakončoval . Dôležitým momentom bola 16 min. keď po centri opäť nebezpečne hlavičkoval Fabini , ale z následného rýchleho protiútoku domáceho mužstva po osi Lesnický Hamrák Marcinčák posledne menovaný nedal Ferenčuhovi šancu a otvoril skóre zápasu 1:0 . Po tomto góle mali domáci častejšie loptu pod kontrolou . V 32. min sa peknou individuálnou akciou prezentoval Lesnický , ale v zakončení zaváhal . Keď sa blížil záver prvého polčasu , tak opäť Fabini v čistej šanci dal vyniknúť Gorbárovi . Druhý polčas začali lepšie hostia a po zaváhaní obrany v 49. min Tomajko vyrovnával na 1:1 . Domáci opäť zvýšili aktivitu a dostávali hostí pod tlak . V 60 min. z kopačky Biacovského padol ďalší gól , ale na prekvapenie všetkých, postranný rozhodca odmával postavenie hráča mimo hry, ktorý videl asi len on sám . Zápas začal byť trošku nervózny. Zahrávanie priamych kopov Dolnačkom a Marcinčákom nebolo úspešné a tak sa domácemu mužstvu už nepodarilo streliť víťazný gól a zápas skončil remízou .

TEPLIČKA: Gorbár , Baldovský M. , Uhrinovský , Laško , Biacovský P. , Hamrák L. , Dolnačko M. , Biacovský Š. , Marcinčák , Lesnický , Hasaj .

SPIŠSKÉ VLACHY: Ferenčuha , Novák , Dunka , Ďorko , Šefčík , Tomajko , Biroščák , Fabini , Pikla , Gardošík , Gonda . striedali : Horváth , Bečker