Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Štrba v derby vyučovala domácich

Zborov - Levoča 1:1 (1:1)Hostia sa na hornom Šariši predstavili vo veľmi dobrom svetle a nebyť neefektívnej koncovky, hlavne po zmene strán, domov

Zborov - Levoča 1:1 (1:1)

Hostia sa na hornom Šariši predstavili vo veľmi dobrom svetle a nebyť neefektívnej koncovky, hlavne po zmene strán, domov si mohli priviezť aj všetky tri body. Po vyrovnanej štvrťhodine pohrozili ako prví hostia v 20. minúte, keď Vojtuš vybojoval loptu pred pokutovým územím a prudkou strelou z 20 metrov vystrašil domáceho gólmana. V 35. minúte sa však aktívni hostia predsa len dočkali vedúceho gólu, keď po ľavej strane unikol P. Kašper a jeho následný center zužitkoval presnou hlavičkou Kramarčík. Levočania sa však zo svojho vedenia dlho netešili, pretože v 43. minúte sa podarilo domácim vyrovnať po nešťastnom vlastencovi Kubusa, ktorý si hlavou vrazil loptu za chrbát Liptáka po priamom kope jedného z domácich hráčov. Po zmene strán prevzali iniciatívu na svoje kopačky Levočania, pričom ich súper sa snažil niečo vyťažiť len po nakopávaných loptách za obranu hostí. Po hodine hry domáci postupne kondične odpadli, čo bolo vodou na mlyn pre hostí. V 61. minúte postupoval sám na bránu domácich Kramarčík, no jeho strela sa odrazila od žrde na rohový kop. V 68. minúte vyskúšal po nepríjemnej strele pozornosť brankára P. Kašper, no ten jeho pokus na bránkovej čiare zneškodnil. Navyše, po vylúčení domáceho Švirka v 70. minúte mali Spišiaci príležitosť presilovej hry, no tú sa im nakoniec aj napriek jasnej útočnej prevahe nepodarilo zužitkovať. V 75. minúte unikol obrane Zborovčanov Kramarčík, no z bezprostrednej blízkosti namieril loptu len do žrde. V závere zápasu sa snažili ofenzívne naladení hostia ešte vybojovať zaslúžené víťazstvo, no P. Kašper v 80. minúte poslal po štandardnej situácii hlavou loptu nad bránu a v samom závere sa v šestnástke domácich nedokázal presadiť ani Šimo.

Góly: 43. Kubus (vlastný) - 35. Kramarčík. Pred 200 divákmi rozhodoval Kandráč, ŽK: Švirk 2, Rodanič - Vojtuš, Brincko, ČK: Švirk. LEVOČA: Lipták - Eliáš (70. Janík), Kubus, Jakubec, Brincko - Šimo, Vojtuš, Miňďaš, Kramarčík - P. Kašper, M. Kašper.

(mdc)

Radatice - V. Ružbachy 5:0 (2:0)

Do stretnutia nováčikov súťaže nastúpili hostia s odhodlaním získať aspoň bod, no, ako sa nakoniec ukázalo, herne zaostali za očakávaním. Po úvodnom oťukávaní domáci zvýšili útočnú aktivitu a v 14. minúte sa ujali vedenia po prudkej strele Župu z hranice šestnástky. Hostí tento moment zaskočil a v 24. minúte inkasovali ďalší úder, keď Bugoš potrestal nedôsledné bránenie hostí. Po polhodine sa hra čiastočne vyrovnala a v 33. minúte sa k slovu dostali aj hostia po priamom kope Minčíka, ktorý smeroval iba tesne mimo žrde. Po zmene strán začali o niečo lepšie Ružbašania, no z miernej územnej prevahy si vážnejšiu príležitosť na skórovanie nevytvorili. Po vylúčení V. Diňu po hodine hry domáci ovládli hru a v 66. minúte viedli už rozdielom triedy, keď sa utešenou strelou pod brvno prezentoval Chovan. Hostia na ihrisku v týchto fázach hry pôsobili bezradným dojmom a o dve minúty inkasovali ďalší gól, keď sa po odrazenej lopte presadil hlavou Komloš. V záverečnej štvrťhodine hostia už iba s námahou odolávali drvivému tlaku súpera a navyše v 76. minúte dokázali druhým gólom Komloša, ktorý ideálne zužitkoval opäť hlavou center od jedného zo svojich spoluhráčov, zveľadiť svoje zaslúžené víťazstvo.

Góly: 68. a 76. Komloš, 14. Župa, 24. Bugoš, 66. Chovan. Pred 150 divákmi rozhodoval Koščák, ČK: V. Diňa (V. Ružbachy). V. RUŽBACHY: Mašlej - Krull, L. Pardus, Ščensný, Zima - Vašaš (24. M. Heban), Minčík, Leščinský, Sakáč - V. Diňa, M. Diňa.

(mdc)

Plavnica - Miklušovce 3:1 (2:1)

Po sérii neúspešných zápasov si domáci nič iné ako víťazstvo nepripúšťali, čomu podriadili po väčšinu zápasu aj taktiku. Začiatok duelu však dokázali zachytiť hostia, ktorí sa rýchlym gólom už v 3. minúte dostali do vedenia, keď Adam rýchlym vniknutím do pokutového územia potrestal zaváhanie obrancu Hricka. Plavničanov však inkasovaný gól vôbec nezlomil a v ďalších minútach prevzali iniciatívu na svoje kopačky. Po kombinačných akciách čoraz viac zatápali hosťujúcej defenzíve a v 15. minúte sa dočkali aj vyrovnávajúceho gólu, keď po štandardnej situácii si na center Pristaša najvyššie vyskočil Kaleta a prudkou hlavičkou nedal brankárovi hostí žiadnu šancu. Domácich tento okamih vyburcoval k ešte väčšej aktivite a v 20. minúte takmer otočili skóre duelu, keď po kombinačnej akcii potiahol loptu Štupák, no jeho následnú prihrávku z bezprostrednej blízkosti namieril Pristaš iba do brankára. V 30. minúte domáci vážnejšie pohrozili opäť, keď po dlhom centri od Hricka si za obranu zabehol Kušnír, no v rozhodujúcej chvíli odvrátil nebezpečenstvo jeden z obrancov hostí, ktorý jeho pokus zblokoval, k pripravenému brankárovi. Ihneď nato po rohovom kope Kupca mal gól na kopačke Pavlišin, no jeho prudký volej smeroval tesne vedľa brány. Tesne pred odchodom do kabín sa však už hostiteľom predsa len podarilo otočiť stav duelu, keď na rohový kop Kupca si nabehol Hricko a presnou hlavičkou rozvlnil sieť. Po obrátke sa obraz hry nezmenil, keďže hru pod kontrolou mal neustále domáci tím. V snahe poistiť svoje vedenie si navyše vytvoril ešte dve vyložené príležitosti, no strelecké pokusy Kupca a Pristaša sa neujali. Po dosť nečakanom vylúčení Hricka v 70. minúte hostia vycítili šancu pokúsiť sa zaznamenať vyrovnávajúci gól a všetky svoje sily vrhli do útoku. Oslabený domáci tím na čele s pozorným gólmanom Dulínom však dokázal odolať a navyše pri ofenzívnom vabanku súpera v poslednej minúte po chybe hosťujúceho stopéra vybojoval loptu Kušnír a šikovným lobom ponad brankára spečatil zaslúžené víťazstvo Plavničanov.

Góly: 15. Kaleta, 45. Hricko, 90. Kušnír - 3. Adam. Pred 150 divákmi rozhodoval Olejník, ŽK: Kaleta, Firta - Hudák, ČK: Hricko (Plavnica). PLAVNICA: Dulín - Firta, Pavlišin, Hricko, Sivuľka - Štupák, Kupec, Pristaš, Chovanec (80. Varga) - Kaleta, Kušnír.

(mdc)

Sp. Bystré - Štrba 1:5 (0:2)

V súboji posledného celku tabuľky s lídrom sa na ihrisku naplno prejavil kvalitatívny rozdiel oboch tímov. Od úvodu to bola jasná záležitosť hosťujúceho mužstva, ktoré predčilo svojho súpera vo všetkých herných činnostiach. Už v 5. minúte po centri Saba sa hlavou presadil Lajčák a hostia viedli. Ich prevaha bola evidentná, čo v 20. minúte potvrdil druhým presným zásahom Hurajt, ktorý rozvlnil sieť po rohovom kope Saba. Ešte predtým nastrelil hosťujúci Miroslav Macko žrď domácej brány a ten istý hráč ju opečiatkoval aj tesne pred koncom prvého polčasu. Ani po zmene strán sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Už v 49. minúte vysunul kolmicou Sabo do šestnástky Badzika a ten zvýšil na rozdiel triedy. Žrď domácej bránky sa otriasla aj po tretíkrát, keď tentoraz ju trafil M. Levocký. Po hodine hry bolo už 0:4, keď bezchybný Sabo našiel spätnou prihrávkou Hurajta a ten nezaváhal. "Kubašania" boli bezzubí a prakticky za celý zápas ani raz vážnejšie neohrozili hosťujúceho gólmana. Naopak, v 81. minúte vysunul ďalšou finálnou nahrávkou Sabo tentoraz striedajúceho Tvaružeka a ani ten sa nemýlil. V samom závere sa hostiteľom podarilo zaznamenať aspoň čestný úspech, keď sa do čierneho trafil Šuster a uzavrel skóre.

Góly: 90. Šuster - 20. a 60. Hurajt, 5. Lajčák, 49. Badzik, 81. Tvaružek. Pred 80 divákmi rozhodoval Body. Bez kariet. SP. BYSTRÉ: Bendik - Poracký, Šimonovič, Olexa, Jurčo - Rumančík, Šuster, Lopuch, Kniežnik - Fris (35. J. Pitoňák), Karkoška. ŠTRBA: Sasák - Otčenáš, M. Levocký, Ma. Macko, Mi. Macko - Milan, Hurajt, Pamula (73. Hončar), Lajčák (59. Ľ. Levocký) - Sabo, Badzik (68. Tvaružek).

(riso)

Poprad B - Pušovce 6:1 (4:1)

Popradská rezerva, ktorá sa v ostatnom čase dostala do výbornej hernej fazóny, sa od začiatku s chuťou zahryzla do svojho súpera. Toho od úvodu zaskočila nátlakovou hrou a už v 2. minúte po odrazenej lopte sa presnou strelou k žrdi uviedol Kšenzakovič. Po štvrťhodine hry zvyšoval na 2:0 Sluka strelou spoza šestnástky. V 23. minúte sa k slovu dostali aj hostia, keď po chybe Petruša rozvlnil sieť Stankovič. Po polhodine hry však už domáci opäť viedli dvojgólovým rozdielom, keď po centri Compeľa hlavou skóroval znova Sluka. To ešte nebolo zo strany hostiteľov do prestávky všetko, lebo v 44. minúte po rohovom kope doklepol z hranice jedenástich metrov loptu do bránky Dulovič. Popradčania mali hru pod kontrolou a ani po obrátke sa na tom nič nezmenilo. Už v 48. minúte po peknej akcii sa do centra Pisarčíka hodil Michlík a hlavou zvýšil už na 5:1. Ďalšie šance potom domáci nevyužili, keď sa nepresadili Michlík ani striedajúci Maník. V 75. minúte však našiel Kšenzakovič presnou prihrávkou Maníka, ktorý spečatil skóre jednoznačného zápasu.

Góly: 16. a 30. Sluka, 2. Kšenzakovič, 44. Dulovič, 48. Michlík, 75. Maník - 23. Stankovič. Pred 150 divákmi rozhodoval Marcin, ŽK: Kšenzakovič (Poprad B). POPRAD B: Oprendek - Pisarčík, Petruš, Dulovič, Miženko (70. Mačák) - Kubus, Žemba, Compeľ, Kšenzakovič - Michlík, Sluka (46. Maník).