Sportnet|29. sep 2008 o 00:00

Počas víkendu vstúpili volejbalisti VK Chemes Humenné do Stredoeurópskej ligy. Ouvertúru si odkrútili pod Alpami v Innsbrucku na horúcej palubovke

rakúskeho vicemajstra. Favorit zvíťazil, no slovenský majster mu uchmatol set.

Innsbruck - Humenné 3:1 (23,14,-24,18)

Innsbruck. Domáci začali náporom, viedli 7:4 i 14:7, čo prinútilo trénera Vlkolinského k dvom rýchlym tajmom. Východniari sa postupne otriasli, dotiahli až na 22:21, no koncovka patrila Tirolu. Druhé dejstvo patrilo jednoznačne favoritovi, v réžii mali Rakúšania aj tretí set, no v závere chemesáci vyrovnali na 23:23 a koncovku uhrali pre seba. Príliš veľa emócií znamenalo vo IV. sete päťbodový náskok pre Tirol, ktorý už zápas z rúk nepustil.

Hypo Tirol (základná zostava): Carletti, Chrtiansky jr., Mozer, Gavan, Joščák, G. Chochoľák - libero Laure. Tréner Štefan Chrtiansky st. Chemes: Matta, Hriňák, Ondrušek, Kríž, Kašper, Jakubov - libero Vajda (Sabol, Javorčík, Gut). Pred 200 divákmi rozhodovali Pevc, Hrovat (CRO). Hrací čas: 93 minút. Najviac bodov: Mozer 19, Chochoľák 18, Joščák 14, Chrtiansky jr. 14 - Ondrušek 16, Jakubov 15. (mšk)

Ostatné výsledky: Mladosť Zahreb (CRO) - Ach Volley Bled (SLO) 1:3, Salonit Anhovo (SLO) - Kaposvar (HUN) 3:0.