Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Na čele i dne tabuľky nič nové

Aj po dvoch tretinách najvyššej regionálnej futbalovej súťaže je situácia na popredných priečkach tabuľky aj dne nezmenená. Na čele je dvojica celkov

Moldava Bardejov, ktorá kráča pleci pri pleci od piateho kola, keď Moldava bodovo dostihla Bardejov a vďaka lepšiemu skóre sú hráči Bodvy na prvom mieste pri rovnosti bodov.

KOŠICE. Hneď po druhom kole sa na dne usadili hráči spojeného celku Šaca-Brekov, ktorého hráči ešte stále neochutili pocit víťazstva. Na svojom konte majú chudobné dva body po domácej remíze s N. Hrušovom a Topoľanoch. V ostatnom kole cestovali na druhý zápas vonku, kde už nemali toľko šťastia a vysoko prehrali. Podobne ako im sa nedarilo vonku ani ďalších súperom a domáce celky vyhrali všetky stretnutia desiateho kola.

Vedúco duo nesklamalo

Kvarteto celkov z čela tabuľky si v tomto kole zmeralo sily a prvé dva celky potvrdili rolu favoritov a svojim súperom nič nedarovali. Líder hostil tretiu košickú Lokomotívu, ktorá sedem stretnutí neprehrala a nemala čo v Moldave stratiť. Aj keď podala veľmi solídny výkon a jeden z najlepších vonku predsa len výsledok 4:0 v prospech domácich je veľavravný. "Mali sme z derby trocha obavy, ale druhý gól zlomil odpor Lokomotívy. Do prestávky hrala veľmi dobre, pokúšala o častú streľbu, ale naša defenzíva si so všetkým poradila. Dosiahli sme hladké víťazstvo, ale stálo nás to dosť síl," povedal po stretnutí tréner lídra Gejza Farkaš. Nič na náhodu neponechal ani Bardejov v súboji so Sp. Podhradím a už do prestávky rozhodol o osude duelu. Zverenci trénera Jozefa Kukulského od prehry s lídrom v piatom kole kráčajú od víťazstva k víťazstvu a držia sa v jeho tesnom závese. Ich posledné víťazstvá ešte viac prehĺbili bodovú priepasť medzi nimi a ďalšími celkami v tabuľke. Tretie Giraltovce a štvrtá Krásna strácajú deväť bodov a Lokomotíva už desať. Aj keď do konca sezóny zostáva dosť zápasov, len ťažko sa dá predpokladať, že vedúce duo stratí sľubný bodový náskok.

Barca sa prepadá

Veľmi sľubný vstup do sezóny mali hráči ďalšieho košického celku z Barce, ktorý po dvoch víťazstvách si pripísal rovnaký počet prehraných duelov. Nasledovali zase tri výhry a teraz tri prehry. Aj preto sa z tretieho miesta po siedmom kole prepadli po ostatnom až na deviate. Nedarilo sa im ani vo Vysokých Tatrách, kde prehrali 0:2 a nastúpili v oklieštenej zostave. Do hry sa musel zapojiť aj náhradný brankár Oros, keď sa zranil Markovič. Kormidelník a predseda klubu Imrich Balogh neskrýva sklamanie z dosiahnutých výsledkov, ale priznal, že tieto prehry by nemali zanechať žiadne stopy na hre mužstva. "Po víťazstve nad Šacou sa boríme so zraneniami a chorobami, ktoré sa podpísali pod zloženie zostavy. V kádri máme viacero hráčov sálovky, ktorí mali reprezentačné povinnosti a nemohli sme s nimi rátať v majstrovských dueloch. " Z prehier si nerobíme ťažkú hlavu, lebo verím že čoskoro nastúpime v optimálnom zložení. Čím skôr musíme zastaviť náš pád a mohli sa vrátiť k našej osvedčenej hre i hornej časti tabuľky," hovorí I. Balogh. Na druhej strane dôležité body získali Sobrance po víťazstve nad Svidníkom a Veľký Šariš si poradil s Topoľanmi. Zverenci trénera Martina Melníka nevyhrali šesť stretnutí za sebou a získali iba jeden bod po domácej remíze so Šacou-Brekovom. Minuloročný víťaz Slovenského pohára sa nevie presadiť a hoci po štvrtom kole bol na lichotivom šiestom mieste, teraz sa usadil na štrnástej, ktorá hráčom nepridá na pokoji.

Exdruholigista zo Sabinova naberá dych

Z posledného miesta sa exdruholigový Slovan Sabinov postupne dostal na desiatu priečku, na ktorú sa vrátil po tretí raz v tejto časti sezóny. Na hre mužstva badať, že v klube riešia vnútorné problémy a budujú káder za pochodu. Po remíze s Lokomotívou vyhrali v Barci a doma nad tabuľkovým susedom nováčikom z Nižného Hrušova. Sedem bodov sa síce na postavení príliš neodzrkadlili, ale predsa len sa mužstvo dostalo z nepríjemného pásma zostupu. Víťazstvo 3:1 nad N. Hrušovom prišlo v pravý čas a potvrdilo zisk troch bodov z vonku. "Som rád, že sme vyhrali v domácom prostredí, lebo doteraz sme už rozdali dosť bodov. V prvom polčase sme mali oveľa viac šancí a pri lepšom premieňaní skóre mohlo byť aj vyššie nie iba dvojgólové. Po zmene strán súper po rýchlom brejku dosiahol kontaktný gól, mohol dokonca aj vyrovnať. Som rád, že sme dali tretí gól, ktorým sme poistili naše vedenie a ukázal sa ako rozhodujúci aj pre vývoj zápasu. Víťazstvo má pre nás veľkú cenu a verím že sa aj situácia upokojí a budeme napredovať," povedal na margo druhého víťazstva za sebou tréner Ján Karaffa. Zdá sa, že naberajú druhý dych pred náročným záver jesennej časti aby ho zvládli čo najlepšie a vyhli sa bojom o záchranu.