Čierna nedeľa štvrtoligistov

Sportnet|30. sep 2008 o 00:00

Rudňany - Štítnik 0:1 (0:1)Rudňany zažívajú najťažšie obdobie za posledných niekoľko sezón. Posledné miesto v tabuľke, a nepriazeň futbalovej

Rudňany - Štítnik 0:1 (0:1)

Rudňany zažívajú najťažšie obdobie za posledných niekoľko sezón. Posledné miesto v tabuľke, a nepriazeň futbalovej šťasteny, akú si toto mladé mužstvo absolútne nezaslúži. V zápase s ambicióznym mužstvom Štítnika si Rudňanci vypili kalich horkosti až do dna. Nebol to súboj Rudňany- Štítnik, ale Rudňany- Rodák, ktorý vytiahol v tomto zápase tri zákroky aké nevidno často ani v Lige majstrov. Kým v

minulom hodnotení sme chválili rozhodcov za výkon vo Vyšnom Opátskom, neďelňajší zápas bol ukážkou ako môžu rozhodcovia nezvládnuť zápas. Štítnik absolútne nepresvedčil o svojich postupových ambíciách, jedna strela na bránu im stačila na zisk

troch bodov. No ani domáci nepodali všetci výkon na aký majú, prísnejšie hodnotenie znesú akurát najlepší hráč domácich D. Červeňák, Neuvirth či Slanina. Hostia strelili gól Juhásom po peknej prihrávke od Galla za obranu ,kde sa zabudol jeden z domácich

hráčov.V zápase bolo až príliš veľa nervozity a menej futbalovej krásy, veď kto hralv alebo proti Štítniku vie o čom je reč.

RUDŇANY: Franko Stašík, Neuvirth, Čuj Farkašovský, D. Červeňák, Alexič, Klembara, Slanina Polkabla, Balúch.

P. FISCHER

V. Kapušany V. Folkmar 3:0 (1:0)

Náš dopisovateľ Imro Grega na tomto stretnutí nebol prítomný. Z jeho stručného hodnotenia, ktoré získal sprostredkovane, Veľké Kapušany boli lepším mužstvom. Folkmarčania dokázali s nimi držať krok v prvom polčase, kedy inkasovali len jeden gól. Po zmene strán už domáci svoju snahu pretavili do dvoch gólov a bolo rozhodnuté, že body ostanú vo V. Kapušanoch.

Buzica - Krompachy 4:0 (3:0)

Je veľmi ťažko hodnotiť prvý polčas, keď mužstvo hostí nastúpi na zápas úplne bez koncentrácie. Tak to aj vyzeralo na ihrisku. Domáci bez nejakého mimoriadneho výkonu získali trojbodový náskok a prakticky bolo po zápase. Toľko chýb, čo spravili Krompašania je jednoducho neúnosné. Druhý polčas sa prakticky len dohrával. Aj keď hostia zlepšili pohyb a bojovnosť na lepší výsledok ako ďalší debakel to nestačilo. Po domácom zápase s Turňou sa zdalo, že výkon sa zlepšuje, ale všetko ostalo pri starom. Ak v zápase chcú hrať traja štyria hráči, je to na dobrý výsledok žalostne málo. Čas veľmi súri, ak sa neprijmú rázne kroky, v roku 95. výročia Pokroku môže dôjsť k ďalšiemu pádu futbalu v Krompachoch.

KROMPACHY: Vojtek Horváth, Ľ. Ontko, Kuriško I. Košč, M. Košč, Mišura, Šmida, Glova Tomašov, Biľ, striedal: BOhor, Čipkár.

P. HORVÁTH

Haniska - Žakarovce 3:1 (0:1)

V. LIGA

Jaklovce - Helcmanovce 1:0 (1:0)

V Jaklovciach sa hralo kvalitné a hlavne bojovné derby stretnutie z oboch strán. V 5 min. domáci zahrávali roh a Kovalčík z hranice šestnástky tesne minul hosťujúcu bránu. V 15 min. domáci zahrávali roh, kde hosťujúci hráč fauloval v šestnástke domáceho Kandríka a nariadený pokutový kop premenil Adamišin a poslal domácich do vedenia na 1:0. V 22 min. hosťujúci Tokár sa pekne uvoľnil v šestnástke domácich, ale jeho strelu zrazil obranca domácich do rúk brankára Burkuša. V 22 min. hostia zahrávali PVK a strela skončila na žrdi domácej brány. V 30 min. Budinského strela skončila tesne vedľa hosťujúcej brány. Polčas sa už dohrával poväčšine medzi šestnástkami. Druhý polčas sa začal aktívne z oboch strán a dlhé minúty sa hralo len medzi šestnástkami. V 33 min. Kandrík sám pred brankárom hosti hlavičkoval z 5 metrov vedľa hosťujúcej brány. V 44 min. hostia podnikli jeden z mála útokov v druhom polčase a mohli aj vyrovnať, ale hosťujúci útočník v dobrej pozícii vystrelil , ale tesne minul domácu bránu. V nadstavenom čase pri platonickom tlaku hostí išiel sám na brankára domáci Adamišin, ktorý bol v šestnástke zrazený obrancom hostí, ale píšťalka rozhodcu ostala nemá.

Domáci záver zápasu zvládli bez väčších problémov, stretnutie dotiahli do víťazného konca a zaslúžene vyhrali. JAKLOVCE - Burkuš - Fabrici, Mitrík, Kovalčík, Hofman, Kandrík, Hajduk,

Humeňanský, Budinský - Švartz, Adamišin, striedali : Kandra, Papcun. HELCMANOVCE: Kohút - Lapšanský, Zmij, Kuchár - Maliňák, Hudák, Ferenc, Maliňák, Kuchár - Verba, Tokár.

P. JAKUBIŠIN

Sp. Vlachy Koš. Nová Ves 4:0 (2:0)

Referát z tohto stretnutia prinesieme v zajtrajšom vydaní Spišského KORZÁRA.

Prakovce - Teplička 5:0 (2:0)

Lok. Košice B - Harichovce 5:0 (4:0)

Hrabušice Kr. Podhradie 2:3 (1:1)

Zápas začal podľa predpokladov domácich. V 4.min. prenikol do šestnástky Popadič a domáci viedli 1:0. Ďalšie šance Popadiča v 23., 24. a 38. minúte zmaril brankár hostí, resp. lopta tesne minula bránu. V 42. min. ušiel po ľavej strane Šomšák a jeho krížna strela skončila v bráne 1:1. Najkrajšiu akciu predviedli domáci v 55. min., Chripko prenikol k bránkovej čiare, jeho spätnú prihrávku Dičák prudkou strelou z 10 m prestrelil zhluk hráčov 2:1. V 86. min. chybne rozohral Priehoda, loptu zachytila nová posila hostí Šándor a vyrovnal na 2:2. Domáci v snahe získať víťazstvo vrhli sily do útoku, čo v 90. min. využil Šándor a po sóle z polovice ihriska prehodil brankára 2 3. V predlžení podržal hostí brankár, keď z blízka zabránil domácim skórovať. V Hrabušiciach za pekného počasia videli domáci výborný futbal zo strany oboch kolektívov so smoliarskym koncom pre domácich. HRABUŠICE: Jendrál - Priehoda, Hanzely, Babík - Bajtoš, Chripko, Oravec, Tkáč, Dičák, Popadič, Melničuk, striedali: Kukura, Hudáček.