Svit šestku dal, Kežmarok inkasoval

Sportnet|30. sep 2008 o 00:00

Snina - Kežmarok 6:1 (4:1)Hostia nastúpili bez piatich hráčov základnej zostavy, čo sa napokon prejavilo na konečnom rezultáte. Kežmarčania totiž

Snina - Kežmarok 6:1 (4:1)

Hostia nastúpili bez piatich hráčov základnej zostavy, čo sa napokon prejavilo na konečnom rezultáte. Kežmarčania totiž doplatili na viaceré hrubé chyby v zadných radoch, v ktorých neboli najistejší a súperovi tým dovolili dosiahnuť hladké víťazstvo. Po vyrovnanej úvodnej štvrťhodine sa podarilo domácim v 20. minúte otvoriť skóre, keď Lukáč potrestal nedôraz Andráša. O tri minúty na to inkasovali dosť nečakane hostia ďalší úder, keď sa cez stred obrany predral Bednár a prekonal Tokarčíka. Bojovní Kežmarčania v rýchlom slede gólov v 26. minúte zaznamenali kontaktný gól, keď po presnom rohovom kope Semivana sa v koncovke presadil Groman. Od tejto chvíle si už a hostitelia vyrovnanie stavu duelu nepripustili a zatlačili svojho súpera do defenzívy. V 35. minúte sa im podarilo zvýšiť skóre, keď Rams nedokázal odkopnúť loptu do bezpečia a Bednár svojím druhým gólom rozvlnil sieť. V 38. minúte mohol z priameho kopu zdramatizovať stretnutie M. Novák, ale jeho strela skončila len na brvne. Tesne pred odchodom do kabín viedli hostitelia už rozdielom triedy, keď sa v koncovke presadil po stratenej lopte hostí v strede zálohy Tomčák. Po zmene strán sa hra vyrovnala a Sninčania, vedomí si svojho náskoku, poľavili. Kežmarčania sa to snažili využiť po náznakoch šancí Gromana a Semivana, ktoré však ostali nevyužité. Záverečná 20-minútovka však opäť patrila domácemu tímu, pričom hostí v nejednom prípade pri sľubných šanciach podržal skvele chytajúci Tokarčík. Nátlakovo hrajúci hostitelia predsa len dvoma ukážkovými nechytateľnými strelami Lukáča a Bednára v 72. a v 85. minúte zavŕšili svoj skalp, ktorý vybojovali vďaka stopercentnej efektivite.

Góly: 23., 35. a 85. Bednár, 20. a 72. Lukáč, 44. Tomčák - 25. Groman. Pred 200 divákmi rozhodoval Sendek, ŽK: Burga - Podolský, Šavel. KEŽMAROK: Tokarčík - Šupala, Šavel, Rams, Andráš - Semivan (85. Pokrivčák), M. Novák, Precák (68. Bača), Gáborčík (53. Bednár) - Groman, Podolský.

(mdc)

Svit - Breznica 6:0 (3:0)

Vo Svite to bola od začiatku až do konca jednostranná záležitosť domáceho kolektívu, ktorý bol lepší vo všetkých herných činnostiach. Hostitelia si od úvodu vytvárali množstvo šancí a hralo sa prakticky na jednej polovici ihriska. Už v 8. minúte po peknej narážačke Hudača s Jamborom otvoril druhý menovaný skóre. Neustále to bol súboj domácich hráčov proti defenzíve súpera, keďže ten sa za celých 45 minút poriadne ani nedostal na druhú polovicu hracej plochy. V 17. minúte sa Hudač ocitol sám pred brankárom Breznice a nezaváhal - 2:0. Potom pohrozil strelou z trestného kopu Jambor, ale lopta letela tesne ponad hosťujúcu svätyňu. V 36. minúte už bolo vedenie Svitu rozdielom triedy, keď po vyšachovaní hosťujúcej obrany Tropp rozvlnil sieť. Po zmene strán hostia ešte viac pritvrdili, čoho výsledkom bolo viacero žltých kariet. Podtatranci hrali naďalej aktívne, ale paradoxom bolo, že v rozpätí dvoch minút nepremenili dva pokutové kopy, keď v prvom prípade zachránil brankár Breznice a v tom druhom nastrelili domáci žrď. Hostia museli duel dohrávať bez vylúčeného M. Vrabeľa a domáci to dokonale využili. Výsledkom toho boli presné zásahy striedajúceho Handzuša a Pekarčíka. Bodkou za stretnutím bol krásny gól Kocha v 90. minúte, ktorý z 30 metrov trafil priamo do šibenice.

Góly: 8. Jambor, 17. Hudač, 36. Tropp, 62. Handzuš, 74. Pekarčík, 90. Koch. Pred 200 divákmi rozhodoval Baksay, ŽK: Koch, Diabelko, Handzuš - M. Vrabeľ 2, Antol, J. Vrabeľ, ČK: M. Vrabeľ. SVIT: Marušák - Vitko (56. Koch), Jarkuliš, Krišanda, Pekarčík - Jina, Kostolník, Budzák (46. Handzuš), Jambor - Hudač (74. Diabelko), Tropp.

(riso)

Ľubica - Jasenov 2:0 (0:0)

Hostitelia začali veľkým náporom a po opatrnej úvodnej päťminútovke si v rozpätí od 5. do 20. minúty vypracovali štyri výborné gólové príležitosti. Ako prvý pohrozil M. Sova, ktorý však z piatich metrov hlavičkoval nad bránku súpera. Po štvrťhodine hry strelecký pokus L. Kaprála z ôsmich metrov brankár Jasenova vyrazil pred seba a Vojtánek následne prestrelil. V 20. minúte to bol znova M. Sova, ktorého pokus gólman hostí chytil. Jasenovčania v prvom polčase ani raz nevystrelili na bránku Ľubice. Tá začala aj po obrátke aktívne a už v 47. minúte po peknej prihrávke opäť M. Sova mieril nad. Gólu sa hostitelia dočkali v 50. minúte, keď Marhefkov center peknou hlavičkou z jedenástich metrov k žrdi usmernil M. Kaprál. O tri minúty neskôr nikto iný ako M. Sova prehlavičkoval cieľ. V 55. minúte sa však nemýlil K. Zavacký, ktorý strelou spoza šestnástky prehodil brankára Jasenova. V závere mal ešte samostatný nájazd M. Sova, no neuspel a v 85. minúte pohrozili aj hostia, ale taktiež bez gólovej koncovky. Podľa priebehu mohli Ľubičania vyhrať aj výraznejšie.

Góly: 50. M. Kaprál, 55. K. Zavacký. Pred 200 divákmi rozhodoval Jančár, ŽK: Kalafut - Šuľák, Strapáč. ĽUBICA: Kriššák - Krempaský, J. Sova (46. Sklenár), Marhefka, K. Zavacký - Vojtánek, L. Kaprál (80. Oravec), Kalafut, Kurta - M. Sova, M. Kaprál.