Štrba po prvýkrát okúsila trpkosť prehry

Sportnet|1. okt 2008 o 00:00

Pušovce - V. Ružbachy 2:1 (1:1)Ružbašania, aj keď oslabení o dve kľúčové ofenzívne opory bratov Diňovcov, cestovali na stretnutie s cieľom pokúsiť

Pušovce - V. Ružbachy 2:1 (1:1)

Ružbašania, aj keď oslabení o dve kľúčové ofenzívne opory bratov Diňovcov, cestovali na stretnutie s cieľom pokúsiť sa získať aspoň bod, no s domácim tímom dokázali držať krok iba prvý polčas. Pušovčania mali do zápasu raketový nástup a ihneď v 1. minúte po rýchlej rozohrávke zo stredu ihriska stratili loptu, čo ich súper dokonale využil vo vedúci gól, ktorý zaznamenal Pavúk. Napriek inkasovanému gólu sa Ružbašania pomerne rýchlo otriasli a po štvrťhodine hry dokázali vyrovnať skóre, keď rohový kop Minčíka po nacvičenom signále zúžitkoval umiestnenou strelou Vašaš. Hostí strelený gól povzbudil a v 25. minúte vyskúšali pozornosť domáceho brankára po streleckých pokusoch v 25. minúte Sakáčom a v 31. minúte Krullom, ktorí však mali v zakončení vychýlenú mušku. Po zmene strán už prevzali iniciatívu na svoje kopačky domáci a na bránu hostí vyvinuli neustály ofenzívny tlak. V 50. a 56. minúte mohli strhnúť vedenie opäť na svoju stranu, no projektily ich hráčov zastavila žrď Mašlejovej brány. V 66. minúte sa predsa len dočkali zaslúženého gólu, keď po rohovom kope sa presnou hlavičkou presadil Mitaš. Po tomto okamihu už Ružbašania nekládli vážnejší odpor a na dostrel domácej svätyne sa prakticky vôbec nedostali. V záverečnej štvrťhodine sa im to takmer zase vypomstilo, no tentoraz sa už Pušovčania po nepríjemných streleckých pokusoch nepresadili.

Góly: 1. Pavúk, 66. Mitaš - 16. Vašaš. Pred 100 divákmi rozhodoval Kucer, ŽK: Zima, Krull (obaja V. Ružbachy). V. RUŽBACHY: Mašlej - L. Pardus, Ščensný, Hanečák, Zima - Krull, Vašaš, Sakáč, Leščinský (50. E. Heban) - M. Heban (82. Pajonk), Minčík.

(mdc)

Levoča - Radatice 6:3 (2:2)

V zaujímavom stretnutí bohatom na góly v prvom polčase predvádzali oba kolektívy otvorený útočný futbal s množstvom gólových príležitostí. Prvú z nich dokázali využiť domáci v 20. minúte, keď po prudkej strele M. Dunčka sa dostal k odrazenej lopte M. Kašper a z uhla prestrelil hosťujúceho brankára. Levočanov tento gól povzbudil a v 28. minúte viedli už dvojgólovým rozdielom, keď sa po spolupráci Kašperovcov presadil P. Kašper. Po polhodine však hostia zvýšili útočný tlak a v 35. minúte sa im podarilo znížiť skóre, keď chybu v zadných radoch domácich potrestal Hartl. O päť minút na to bolo už vyrovnané, to keď hostitelia pykali za ďalšie zaváhanie v defenzíve, ktoré dokonale využil Bugoš. Po zmene strán už domáci neponechali nič na náhodu a všetky svoje sily vrhli do útoku. V 50. minúte im to prinieslo zaslúžený efekt, keď po peknom centri Vojtuša umiestnenou hlavičkou rozvlnil sieť Šimo a dostal svoj tím znova do vedenia. Ihneď na to zaskočili domáci súpera štvrtým gólom, keď umnú kombinačnú akciu zrealizoval Kramarčík. Po tomto okamihu Radatičania herne odpadli, čo umožňovalo hostiteľom predvádzať oku lahodiaci futbal. V 81. minúte navyše viedli už rozdielom triedy, keď striedajúci Kravec potiahol loptu po ľavej strane a jeho následný ideálny center využil po dôraznom osobnom súboji s hosťujúcim obrancom M. Kašper. Zo strany Levočanov to nebolo všetko, pretože v 85. minúte sa po individuálnom prieniku zapísal do listiny strelcov Vojtuš. Bodku za stretnutím dali však paradoxne hostia, ktorí v samom závere skorigovali víťazstvo súpera po štandartnej situácii a následnej hlavičke Tarjana.

Góly: 20. a 81. M. Kašper, 28. P. Kašper, 50. Šimo, 52. Kramarčík, 85. Vojtuš - 35. Hartl, 40. Bugoš, 90. Tarjan. Pred 200 divákmi rozhodoval Kriak, ŽK: Vojtuš - Pončák. LEVOČA: Lipták - Eliáš (80. Kravec), Jakubec, Kubus, Dunčko ml. - Miňďaš, Vojtuš, Šimo, Kramarčík - P. Kašper (83. Riš), M. Kašper.

(mdc)

Štrba - Bard. N. Ves 0:1 (0:0)

V príťažlivom stretnutí mužstiev zo špice tabuľky videli diváci od úvodu dramatický súboj s množstvom zaujímavých momentov. Duel začali lepšie domáci, ktorí už v 5. minúte pohrozili Badzikom, no ten poslal loptu hlavou nad bránu. Postupom času Štrbania svoj ofenzívny tlak vystupňovali, no vo finálnej fáze sa iba ťažko presadzovali. Hostia pozornou celoplošnou dôraznou hrou držali domácich na dištanc, pričom na dostrel Sasákovej brány sa nedostali. V 32. minúte mohli po vytrvalom obliehaní hosťujúcej obrany domáci udrieť, ale Marián Macko sa v sľubnej šanci nedokázal presadiť. Do polčasu ešte hostitelia pohrozili raz, keď na ideálny center M. Levockého z hĺbky poľa si nabehol Badzik, ale po svojom individuálnom prieniku sa zoči-voči gólmanovi hostí nepresadil. Po zmene strán mali hostia dosť nečakane raketový nástup a už v 47. minúte po rohovom kope jedného z hráčov dotlačil loptu za Sasákov chrbát Peregrin. Po inkasovanom góle domáci znervózneli, na čo doplatili zbytočným, no dosť diskutabilným vylúčením Lajčáka v 50. minúte. Aj napriek oslabeniu sa hostitelia nevzdali a v 63. minúte sa takmer tešili z vyrovnávajúceho gólu, no nebezpečnú prudkú strelu M. Levockého z priameho kopu zastavila spojnica brány. V zostávajúcich fázach hry držali Štrbania so svojím súperom naďalej krok, ale aj napriek enormnej snahe sa v koncovke nepresadili. Naopak, v 70. minúte mohli hostia poistiť svoje vedenie, ale tentoraz sa už Peregrin nepresadil. Vzhľadom na celkový priebeh stretnutia by deľba bodov bola určite spravodlivejšia.

Gól: 47. Peregrin. Pred 250 divákmi rozhodoval Džubák, ŽK: Ma. Macko, Milan - Bombík, Antolík, ČK: Lajčák (Štrba). ŠTRBA: Sasák - Otčenáš, Pamula (60. Giblák), Ma. Macko, Milan (82. Tvaružek) - Hurajt, Lajčák, M. Levocký, Mi. Macko - Michalko (51. Ľ. Levocký), Badzik.

(mdc)

Š. Dravce - Sp. Bystré 4:0 (2:0)

Hostia, ktorí sú stále v súťaži bez jediného bodu na samom chvoste tabuľky sa v Šarišských Dravciach predstavili len s jedenástimi hráčmi bez jediného náhradníka na striedanie. Úvodných desať minút bolo vyrovnaných. Potom však "Kubašania" chybovali pri preberaní si domácich hráčov a Janoško zblízka nedal hosťujúcemu brankárovi žiadnu šancu - 1:0. Aj v ďalších minútach to bolo vzácne vyrovnané, pričom gólových šancí bolo minimum. V 25. minúte ušiel po pravej strane domáci Janoško a po jeho centri Vandžura zvýšil náskok svojho celku. Vzápätí mohli hostitelia svoje vedenie ešte prikrášliť, ale v dobrej šanci prestrelili. Podtatranci boli prakticky celý prvý polčas bezzubí a do gólovej príležitosti sa nedostali. Po zmene strán chceli hostia s výsledkom niečo urobiť, to sa im však nepodarilo. Naopak, v 55. minúte inkasovali po chybe v obrane tretíkrát a bolo prakticky rozhodnuté. Až potom sa do šancí začali dostávať aj hostia. Blízko ku gólu bol Šuster, ale v prvom prípade nepremenil samostatný nájazd a v tom druhom si s jeho pokusom domáci brankár poradil. V 76. minúte neustrážili "Kubašania" Janoška a ten svojim druhým gólom uzavrel skóre.

Góly: 10. a 76. Janoško, 25. a 55. Vandžura. Pred 200 divákmi rozhodoval Tóth, ŽK: Bujňák - Kubičko. SP. BYSTRÉ: Filo - Poracký, Šeleng, Olexa, Jakubčo - Budaj, Kubičko, Šuster, Rumančík - Janík, J. Pitoňák.

(riso)

Poprad B - Plavnica 3:0 (0:0)

Derby prinieslo v prvom polčase futbal veľmi slabej úrovne a prakticky nič nestojí ani za zmienku. Na horšom teréne sa hral futbalový odvar bez náznakov akýchkoľvek gólových príležitostí. Bezgólové skóre celkom presne odzrkadľuje dianie na hracej ploche. Až po obrátke sa obraz hry pozmenil. Domáci pridali, zmenili prístup a výsledok sa zákonite dostavil. Už v 53. minúte po centri z pravej strany presnou hlavičkou otvoril skóre Petruš. Plavničania v snahe vyrovnať otvorili hru a to bola voda na domáci mlyn. Striedajúci Maník sa rútil sám na hosťujúceho brankára, ale poisťovací gól nedal. To sa podarilo až v 70. minúte Slukovi, ktorý po brankárom vyrazenej lopte ju bez problémov dorazil do siete. V 75. minúte zastavil domáci Kubus v pokutovom území jedného z hráčov hostí nedovolene, za čo videl druhú žltú kartu v stretnutí a musel ísť predčasne pod sprchy. Plavničania však jedenástku nepremenili, keď ju domáci gólman Oprendek zneškodnil. Bodku za stretnutím dal v 80. minúte Žemba, ktorý po priamom kope Kšenzakoviča hlavou nezadržateľne skóroval.

Góly: 53. Petruš, 70. Sluka, 80. Žemba. Pred 200 divákmi rozhodoval Kunzo, ŽK: Kubus 2 - Sivuľka, ČK: Kubus. POPRAD B: Oprendek - Pisarčík, Petruš, Dulovič, Miženko [16. Oravec (25. Mačák)] - Kubus, Žemba, Compeľ (46. Maník), Kšenzakovič - Michlík, Sluka. PLAVNICA: T. Pristač - Sivuľka, Pavlišin, Firta - Chovanec, Kruk, Kušnír, Pristaš (70. Mláka), Gedra - T. Ilčišák, L. Ilčišák (80. Varga).