Juhászov gól znamenal tri body

Sportnet|1. okt 2008 o 00:00

Štvrtoligisti Štítnika K.T. odohrali stretnutie na pôde posledných Rudňan. Jediný gól z kopačky hosťujúceho Juhásza ako sa neskôr ukázalo rozhodol o

víťazstve Gemerčanov.

ŠTÍTNIK. Domáci, ktorí prežívajú krízu a doposiaľ majú na konte iba dve víťazstvá a osem prehier, sa ani po stretnutí so Štítnikom K.T. nedokázali odpútať z dna tabuľky.

Juhász nezaváhal, Rodák dominoval

V úvode sa hra sústredila prevažne v strede poľa a po štvrťhodine hry po prvýkrát musel hosťujúci gólman Rodák dokazovať svoje kvality , keď vyrazil tvrdú strelu Alexiča na roh. O pätnásť minút neskôr pohrozili hostia a hneď prvú príležitosť dotiahli do gólového efektu. Na Čižmárovu načasovanú prihrávku si nabehol Juhász, ktorý využil svoju rýchlosť a povedľa vybiehajúceho gólmana Franka skóroval do prázdnej brány. Dve minúty pred polčasovým hvizdom sa domácim naskytla ďalšia možnosť, keď jeden z útočníkov z hranice malého vápna vyslal strelu z voleja na hosťujúcu bránu. Gólman Štítnika K.T. i tentoraz loptu reflexívne vyrazil a zabránil tak nepríjemnému gólu do šatne.

Asistent bol proti

Po prestávke sa domáci snažili nakopávanými loptami dostávať na dostrel hosťujúcej brány, ale vážnejšiu príležitosť si nevypracovali. Naopak hostia založili rýchly protiútok po ktorom Mészner sám postupoval na bránu. Volil však prihrávku na Juhásza, ktorého následnú, prízemnú strelu domáci gólman nohou vytlačil pred Miloša Galla. Ten loptu zavesil do siete."Asistent rozhodcu však po chvíľkovom váhaní signalizoval ofsajd a hlavný arbiter gól neuznal," konštatoval vedúci Štítnika K. T. Ilko Minčev.

Dramatický záver

Tri minúty pred koncom mali domáci vyrovnávajúci gól na dosah, ale po Klembalovej strele zblízka Rodák opäť po bravúrnom zákroku tutovku zmaril. Z následného brejku mohli hostia poistiť vedenie, ale po centri Mil. Galla domáci gólman tentoraz nezaváhal a loptu stačil pred osamoteným Mésznerom v poslednej chvíli pokryť. V samom závere, keď sa domáci vrhali do posledného útoku ušiel po krídle Maroš Gallo. Po spätnej prihrávke Miloš vystrelil do odkrytej časti brány, ale jeden z domácich obrancov stačil ešte loptu odvrátiť do bezpečia.

Cieľom bolo bodovať

"Postavenie v tabuľke nás pasovalo za favorita a úmyslom bolo zabojovať o víťazstvo. To sa po kolektívnom a zodpovednom výkone i podarilo. Z troch šancí sme strelili jeden gól a domáci naopak z troch nedokázali skórovať vďaka zákrokom Rodáka, ktorý nás v pravý čas podržal," uviedol po stretnutí Ilko Minčev.

* * *

FAKTY

n Rudňany - Štítnik K.T. 0:1 (0:1) G: Juhász, ŽK: Neuwirt, Klubert - Bábeľa, Mil. Gallo, R: Uhlár, D: 200, Štítnik K. T.: Rodák - Mészner, Varga, Bábeľa, Konček, Čižmár, Fecko, Greško, Mar. Gallo, Mil. Gallo, Juhász, striedali T. Leng, J. Fatľa, D. Fatľa