Druhá domáca prehra Dukly za sebou

Sportnet|2. okt 2008 o 00:00

MICHALOVCE. HK Dukla prehrala druhý domáci zápas za sebou, čím ukončila sériu troch stretnutí pred vlastným obecenstvom. V nich dokázala najprv

prekvapujúco vyhrať nad Dolným Kubínom (5:4), potom však dvakrát prehrať, s Topoľčanmi (0:1) a naposledy v utorok so Spišskou Novou Vsou (2:3). Medzitým Michalovčania stihli vyrobiť aj svoj prvý negatívny rekord v počte minút bez streleného gólu, ktorý sa vyšplhal na hranicu 110 minút. Od gólu Štefana do siete D. Kubína 47. minúte uplynulo po ďalší presný zásah Miľovčíka do siete Spišiakov totiž presne toľko minút.

Premiérový Miľovčík

Utorňajší duel proti Spišskej Novej Vsi bol zároveň premiérovým v drese Dukly pre útočníka Richarda Miľovčíka. Ten si pri svojom prvom štarte zároveň pripísal do štatistík aj svoj prvý gól, ktorý padol v 37. minúte a na ktorý mu šikovne prihrával od modrej čiary obranca Takáč.

Lichotivý výsledok

Aj keď sa stretli celky z opačných pólov tabuľky, výsledok navráva, že to bolo tesné. Áno, ale len čo do výšky skóre. Herne mali navrch hostia, aj keď pri väčšom šťastí v koncovke mohla Dukla opäť raz prekvapiť. Hostia vyhrali zaslúžene, nie nadarmo im patrí tretie miesto v tabuľke.

Dvakrát vonku

Najbližšie sa Michalovce predstavia dvakrát za sebou na ihriskách súperov. Najprv v piatok cestujú do Prešova, ktorý sa postupne preberá a aj proti Dukle bude favoritom, potom ich v utorok čaká prestížne zemplínske derby v Trebišove. Doma sa predstavia až v piatok 10. októbra proti HKM Detva. Manažment klubu zároveň neustále pracuje na posilnení kádra. "Včera sa zapojil do prípravy útočník Matej z Martina, ktorý už za nás nastúpil v príprave proti poľskej Krynici, a taktiež sa usilujeme o príchod troch útočníkov z tímov prvej ligy," dodal prezident klubu Jaroslav Kanóc.