Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Dvojciferné debakle na troch ihriskách

Ôsme kolo sa konečne zaobišlo bez červených kariet. Strelecky sa najviac darilo Zollerovi z Kečova a Strelkovi st. z Honiec, ktorí nasúkali súperom

zhodne po päť gólov. Bez napomínaní sa skončilo stretnutie v Rožňavskom Bystrom.

ROŽŇAVA. Až na Drnavu, ktorá zachraňovala česť hostí, sa výrazne darilo domácim mužstvám, ktoré v kole získali 18 bodov. Padlo doteraz i najviac - 56 - gólov, keď domáci až 43-krát rozvlnili siete hosťujúcich gólmanov. Bez jedinej prehry naďalej pokračujú Nižná Slaná a Drnava. Naopak, na prvý bod čaká Bohúňovo.

Zoltán Breuer to stíhal

Na stretnutí v Nižnej Slanej, ktorá hostila Kružnú, úvodný hvizd stihol aj hráč hostí Zoltán Breuer, ktorý na zápas prišiel rovno z Hrabušíc, kde jeho piatoligoví zverenci spod hradu Krásna Hôrka dokázali zvíťaziť a odohral prvý polčas. V druhom musel pre zranenie odstúpiť. Jeho mužstvo na pôde Nižnej Slanej už nebolo také úspešné a lídrovi podľahlo rozdielom triedy.

Gólové hody

Najvýraznejším rozdielom vyprevadili súpera futbalisti Rakovnice, ktorí nadelili Hrhovu jedenásť gólov, keď už do polčasu nastrieľali poltucet. Štyrikrát skóroval Lörinc a Čapó. V Kečove diváci videli dohromady až štrnásť gólov, keď do siete Kovstavu ich padlo rovných desať. Polovicu si pripísal na konto G. Zoller. Honce, ktoré bojujú o čelo tabuľky, boli favoritom v stretnutí proti poslednému Bohúňovu a bolo iba otázkou času, ako rýchlo bude skóre narastať. Do polčasu síce viedli iba dvojgólovým rozdielom, ale po prestávke roztočili gólostroj a pridali ďalších osem gólov. Siedmy gól, na ktorom sa podieľali obaja Strelkovci, sa zrodil po penalte. Po strele Jaroslava Strelku st. gólman hostí loptu vyrazil a následne ju mladší zo Strelkovcov dorazil za jeho chrbát.

Rozhodujúce hetriky

Drnavčania už po polhodine hry viedli na pôde Rož. Bystrého rozdielom troch gólov a zásluhou hetriku Cintela si tento náskok udržali až do konca. Domácim sa podarilo výsledok iba korigovať. Slavošovce o víťazstve nad tabuľkovým susedom z Jovíc rozhodli už do polčasu. Hostia mali niekoľko šancí, ale domácich v rozhodujúcich momentoch podržal gólman. Futbalisti Ml. Brzotín hostili Čoltovo a o domáce víťazstvo sa najviac pričinil M. Vavrek, ktorý sa prezentoval hetrikom.

* * *

FAKTY

n Výsledkový sumár 8. kola: Nižná Slaná - Kružná 3:0 (1:0) G: Drábik, R. Hajči, Poťmák, ŽK: Leštach 0, R: Gallo, DZ: Antal, D: 80, Honce - Bohúňovo 11:3 (3:1) G: Strelka st. 5, Ján Gallo 2, Krága 2, Strelka ml., Dušák - Csík, T. Kováč, ŽK: 0 - Volčko, R: Palacko, DZ: Krzák, D: 80, Kečovo - Kovstav 10:4 (5:0) G: Zoller 5, T. Lörinc 2, R. Lörinc 2, Tóth (z 11 m) - Szilágyi, Motyka (z 11 m), Genči, Zagiba, ŽK: 0 - Genči, R: Molnár, DZ: Heveši, D: 50, Ml. Brzotín - Čoltovo 4:2 (2:1) G: M. Vavrek 3, J. Rusnyák - G. Káras, Széplaky, ŽK: J. Kónya - Pongó, D: 60, Rož. Bystré Drnava 2:5 (1:3) G: Minčík 2 - Cintel 3, Prónai, Petro, ŽK: bez, R: Jonáš, DZ: Danko, D: 20, Rakovnica - Hrhov 11:0 (6:0) G: Lörincz 4, Čapó 4, Sedlák, Hrnčiar, Štefan, ŽK: 0 - Bernáth, Hertzeg, R: Petro, DZ: Šimšík, D: 60, Slavošovce - Jovice 2:0 (2:0) G: Valentík, Roháľ, ŽK: Sklenár - Doboš, R: Farkaš, DZ: Máte, D: 50

n Najlepší strelci kola: Jar. Strelka st. (Honce) a Gabriel Zoller (Kečovo) po 5 gólov

n Poradie najlepších strelcov: 13 gólov - Roman Lörinc (Kečovo), 11 gólov - Gabriel Zoller (Kečovo), 10 gólov - Jaroslav Strelka ml., 9 gólov - Ladislav Gebe (Jovice), 8 gólov - Miroslav Mázik, Attila Prónai (obaja Drnava), Peter Minčík (Rož. Bystré), 7 gólov - Vladimír Valentík (Slavošovce), Jaroslav Strelka st. (Honce), František Čapó (Rakovnica), 6 gólov - Štefan Csongovai (Čoltovo), 5 gólov - Martin Vavrek (Ml. Brzotín), Ladislav Lörincz (Rakovnica), Ján Urban (Rož. Bystré), Tomáš Lörinc (Kečovo), Štefan Cintel (Drnava)