Z tria zasiahli do hry len dvaja

Sportnet|6. okt 2008 o 00:00

Humenné má iba bod, rezerva MFK ani toľkoProgram 11. kola I. futbalovej ligy nebol kompletný. Meranie síl medzi Michalovcami a Interom sa

Humenné má iba bod, rezerva MFK ani toľko

Program 11. kola I. futbalovej ligy nebol kompletný. Meranie síl medzi Michalovcami a Interom sa neuskutočnilo kvôli vírusovému ochoreniu viacerých hráčov Zemplína a tak zápas preložili na 11. októbra o 14.30. Zvyšní dvaja zástupcovia z východu si počínali nie výrazne a získali len bod zásluhou Humenného, ktoré remizovalo doma s Podbrezovou po bezgólovom priebehu. Ešte horšie dopadla rezerva MFK Košice, keď v Ličartovciach podľahla Lučencu. Novohradčania získali dvojgólový náskok už do prestávky a hoci domáci po zmene strán znížili, prehru už neodvrátili.

Košice B Lučenec 1:2 (0:2)

LIČARTOVCE. Ťažko naprávať to, čo mužstvo pokazí slabšou a málo výraznou hrou v I. polčase. Obe mužstva hrali síce od začiatku útočne, ale domáce sa ťažšie rozbiehalo, nevraviac, že už v 11. minúte pykalo za chybu brankára Pulena. Nevedno či súperov rohový kop nedocenil, ale loptu zle vyrazil, a tak obranca Ondráš ľahko získal hosťom vedenie. Hoci po góle domáci ožili, súperovi príliš veľké starosti nenarobili. Trochu ich pribrzdil tiež rozhodca Ježík, ktorý raz zastavil Košičanov pri veľkej výhode a neskôr, keď jeho píšťalka ostala nemá za okaté stiahnutie Dobiasa rukami v šestnástke. Navyše hosťom vyšla v 41. min. veľmi utešená akcia, Vaculčiak z pravej strany prudko prihral do malého štvorca, odkiaľ Rohovský zvýšil na 2:0. Domáci po prestávke nastúpili s dvoma novými hráčmi a začali stupňovať tempo. Jeho výsledkom bol gól Gogu v 60. min., ktorý akoby im vlial do žil čerstvú krv, takže hostia sa už dopredu dostávali oveľa ťažšie. Košičania potom držali častejšie opraty v rukách, mali jednoznačne viac šanci, ale hostí buď zachraňoval dobre chytajúci brankár Pahulyi, alebo hráči premárnili niekoľko možností na vyrovnanie. A tak prehrali doma ďalší zápas po sebe a začali si komplikovať futbalový život.

EUGEN MAGDA

Góly: 60. Goga 11. Ondráš, 41. Rohovský. Rozhodca: Ježík. ŽK: R. Šimko, J. Majoroš, Goga. Diváci: 100. KOŠICE B: Putnocký Kišš, Adamica (46. Čobík-Ferčík), R. Šimko, Adam (81. Rosič) Dobias, J. Majoroš, Hovančík, Pačinda (46. Šoltís) Serečin, Goga. LUČENEC: Pahulyi Gonos, Baran, Golian, Ondráš Vaculčiak (62. P. Kováč), Drugda, Lendvay, Kamendy Očovan, Rohovský (74.Koiš).

Humenné - Podbrezová 0:0

HUMENNÉ. Pod Vihorlatom sprevádzal stretnutie neustály dážď. Terén bol ťažký a do prestávky sa viac bojovalo. Prví pohrozili domáci hlavičkou D. Pyrku, ale už v 6. min. mali šťastie, keď tečovaná bomba Svinteka z 20 m skončila na pravej žrdi Pillárovej brány. Hostia sa na náročnom teréne dobre pohybovali i kombinovali, domáci sa spoliehali najmä na brejky. V 38. min. postupoval Tomko z rohu šestnástky, no napol iba bočnú sieť, na druhej strane hlavička Cicmana z 10 m prinútila Hanáka vyškriabať loptu spod brvna na roh. V 43. min. skúšal humenský útočník opäť šťastie, no mieril tesne vedľa. Po prestávke hostia vybehli na východniarov. Už v 47. min. po centri R. Tomka hasil D. Pyrka v poslednej chvíli pred Bartošom. V 60. min. trafil Svintek opäť do žrde, pričom postranný rozhodca avizoval pri dorážke ofsajd. V 63. min. sa po rohovom kope dostal k odrazenej lopte R. Tomko, jeho krížnu strelu tečoval vo vnútri päťky Kožička, ale lopta preletela opustenou humenskou bránou. Horehronci boli naďalej aktívni, R. Tomko skúšal pozornosť Pillára, Turňa i Kostúrik mierili vedľa. Domáci čakali na svoju príležitostí, strela D. Pyrku letela nad, Guba strieľaným centrom Hanáka neprekvapil. A prišiel dramatický záver. Najskôr vzbudila rozruch hlavička Cicmana, ktorú gólman hostí skrotil, v 89. min. po prihrávke R. Tomka napálil Kostúrik z ôsmich metrov do brvna a v nadstavenom čase tuhla v hľadisku krv. To keď po rohovom kope zakončoval z rohu päťky Tomko, ale humenská obrana loptu z bránkovej čiary odvrátila. Domáci tak prišli o svoju stopercentnú bilanciu na humenskom trávniku, ale vzhľadom k priebehu hry sú s bodom spokojní.

Pred 350 divákmi rozhodoval Tomčík. ŽK: Lišivka, Cicman - Svintek. 1. HFC: Pillár - Lišivka, J. Lukáč, Hanc, D. Pyrka - M. Hricov (66. M. Bačík), Opiela, Poljak (46. Leško, 73. Guba), Ma. Pyrka - L. Hricov, Cicman. ŽP ŠPORT: Hanák - Snitka, Gajdošík, Kostelný, Savič - Turňa, Kožička (76. Kitaš), Svintek, Chomistek - I. Bartoš (73. Kostúrik), R. Tomko.