Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Moldava vonku obstála, Bardejov nie

Chlieb sa neraz lámal po zmene stránV 11. kole najvyššej regionálnej futbalovej sútaži líder z Moldavy potvrdil svoju fazónu a vyhral na pôde

Chlieb sa neraz lámal po zmene strán

V 11. kole najvyššej regionálnej futbalovej sútaži líder z Moldavy potvrdil svoju fazónu a vyhral na pôde Barce. V úvodných 45 minútach gól nepadol, ale potom vedúci tím spresnil zakončenie a rozhodol o troch bodoch. Naopak, druhý Bardejov nepochodil vo Svidníku (hoci sa ujal vedenia) a tak stráca na vedúcu priečku 3 body. Rozdielom triedy si poradila Lok. Košice so Sobrancami. Naopak, posledný tím tabuľky - Šaca-Brekov - pustil perie doma proti V. Šarišu. V susedskom derby Stropkov doma remizoval s Giraltovcami. N. Hrušov pokoril V. Tatry pred vlastným publikom, hoci do prestávky bol stav zmierlivý. Rovnako tak v prvom polčase bol remízový stav aj v meraní síl medzi Sp. Podhradím s Krásnou, no po zmene strán už strhli víťazstvo na svoju stranu hostitelia. Nerozhodne sa skončil aj duel medzi Topoľanmi a Sabinovom.

Stropkov - Giraltovce 0:0

STROPKOV. Po dvadsiatich minútach nezáživného futbalu prišla konečne kolmejšia akcia domácich a Štefánik strelu Medveca vyrážal na rohový kop. Po druhom rohovom kope Stropkovčanov z hranice šestnástky zakončoval Gonos, jeho zrazenú strelu poslal Pavlík zblízka vedľa. V 28. min. svoju akciu v pokutovom území prekombinovala dvojica Krochta, Reiter. Po polhodine hry sa v čistej šanci ocitol hosťujúci Blaško, ale našťastie pre domácich poloprázdnu bránu netrafil. To, čo predvádzali domáci futbalisti po zmene strán, nemalo nič spoločné s futbalom. Prezentovali sa nepresnosťou a do očí bijúcou futbalovou neschopnosťou. Svedčí o tom aj príležitosť striedajúceho Fečka a Reitera, ktorí nedokázali usmerniť loptu do brány ani z piatich metrov. V 69. min. Medvec z 11 m poslal Štefaníkovi iba malú domov. Prvá ozaj futbalová akcia zo strany domácich prišla až v 75. min., keď center Vatraľa poslal Fečko hlavou tesne nad bránu. Tento moment domácich vyburcoval k zvýšenej aktivite, ale prvú príležitosť Reitera Štefánik zlikvidoval, pri druhej bol domáci hráč nepresný. Hoci sa záverečná štvrťhodina hrala iba na polovici hostí, domáci zo zúfalého tlaku nakoniec nevyťažili vytúžený gól.

ŽK: E. Partila, Hudák (hostia). Pred 200 divákmi rozhodoval Žulevič. STROPKOV: Biroš - Vatraľ, Zápotocký, Pavlík, Morjak - Medvec, Gonos, Paňko, Krochta - Reiter, Vachaľ (63. Fečko). GIRALTOVCE: Štefanik - Hudák, Varga, Dubecký, Mižák - Vojta, E. Partila (88. Mitaľ), P. Partila, Digoň - Uhrín, Blaško (78. Puhák).

P. BARILLA

N. Hrušov - V. Tatry 3:1 (1:1)

N. HRUŠOV. Od úvodného hvizdu rozhodcu sa hral rýchly útočný futbal. Prvú gólovú šancu mali domáci v 8. min. Peržeľom, ale pozorný brankár hostí kryl. V 20. min. zahrával Peržeľ rohový kop, na ktorý si krásne nabehol L. Lukáč a otvoril skóre. V 22. min. zahrávali hostia takisto rohový kop a nekrytý hosťujúci hráč Matúš Porochnavý poľahky vyrovnal. V 40. min. sa pred pokutovým územím hostí uvoľnil domáci Mamaj, no jeho strela skončila tesne vedľa brány. Druhý polčas sa začal náporom domácich, ktorý korunovali gólom v 50. min. keď unikol Gombita a jeho center premenil Peržeľ. Od tohto momentu sa domáci ešte viac zahryzli do súpera, no gólové príležitosti Horňáka, Peržeľa a Tkáča ostali nevyužité. V 71. min. unikol hosťujúci Matúš Porochnavý, ale domáci brankár skorým vybehnutím jeho prienik zastavil. Následne z protiútoku Horňák obišiel aj brankára hostí, ale jeho strelu na bránkovej čiare zastavil obranca hostí. V 85. min. unikol po pravej strane Peržeľ, prihral Horňákovi a ten zasunul do prázdnej brány. Futbal mal vysokú úroveň a splnil tiež kritériá.

Góly: 20. L. Lukáč, 50. Peržeľ, 85. Horňák - 22. Matúš Porochnavý. ŽK: Polák, Tkáč - Cehula, Matúš Porochnavý, Kakaščík, Šimšai. Pred 300 divákmi rozhodoval Jančura. N. HRUŠOV: Klamár - Duda, Mikloš, Lukáč R., Lukáč L., Mamaj, Babiak (46. Palko), Gombita (73. Polák), Peržeľ, Horňák, Tkáč. V. TATRY: Hájovský - Šefc, Cehula, Buc, Fabuľa, Palguta, T. Porochnavý (51. Verešpej), Matúš Porochnavý, Kakaščík, Šimšai, Zorský (70. Renner).

P. GOGA

Sp. Podhradie Krásna 2:0 (0:0)

SP. PODHRADIE. Už od úvodu mali domáci navrch, vytvorili si optickú prevahu, ktorú ale v prvom polčase nedokázali pretaviť do gólového efektu. Prvý strelecký pokus mal v 2. min. domáci Biscák, no bol nepresný. O päť minút sa hosťom naskytla šanca, po priamom kope lopta preletela okolo Ďuricovej brány. V 13. min. Babej strieľal z hranice pokutového územia tesne vedľa. Po polhodine hry Glevický z otočky bez prípravy trafil len bočnú sieť. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, Spišské Podhradie útočilo a Krásna sa iba bránila. Gólový moment priniesla 51. min., na Haničákov roh najvyššie vyskočil Pokrivčák a hlavou presne k tyči otvoril skóre stretnutia. O desať minút neskôr Glevický ani na dvakrát neprekonal hosťujúceho gólmana Tkáča, keď sa ocitol v gólovej šanci po vtipnej prihrávke poza obranu Krásnej. V 82. min. Kaňuch predskočil brankára na päťke po priamom kope a opäť hlavou zvyšoval na konečných 2:0.

Góly: 51. Pokrivčák, 82. Kaňuch. ŽK: Hanzuš, Kaššai, Estočin. ČK: Estočin. Pred 200 divákmi rozhodoval Korinko. Sp. Podhradie: Ďurica - Onofrej, Mišenčík, Papcún, Babej, Haničák, Vaško, Biscák, Zavacký (61. Kaňuch), Pokrivčák (71. Soták), Glevický (74. Hritz). Krásna: Tkáč - Hanzuš, Kaššai, Kičura, Estočin, Matia (77. Harda), Beregsási, Korfanta, Chitava, Bálint, Človečko (83. Golenya).

V. ŠOLC

Topoľany - Sabinov 1:1 (0:0)

TOPOĽANY. V úvodných minútach mala domáca obrana plné ruky práce so sabinovskými útočníkmi. Gól však neinkasovala. V ďalších minútach Zemplínčania ožili, lenže Kútny a Sobek svoje možnosti na skórovanie nevyužili. Po dvadsiatich minútach hry sa dostali k slovu aj Šarišania. Štofanik prihral pred bránu Kubánkovi, no jeho slabá strela skončila v Komendových rukách. Do konca I.dejstva sa hra odvíjala väčšinou medzi šestnástkami. V 51.min. si exPrešovčan Martaus nabehol na Štofanikov center, ale z tesnej blízkosti mieril mimo topolianskej svätyne. Potom boli v koncovke neúspešní domáci Kandala a hosťujúci Dugoš. Po dvoch tretinách duelu sabinovský gólman Eliáš vyboxoval Kopkovu štipľavú strelu z priameho kopu. O osude súboja sa rozhodlo v priebehu dvoch minút. V 71.min. po Rebejovom rohu Geroč hlavou usmernil loptu do siete - 1:0. V 73.minúte skončil v sieti ďalekonosný pokus Dlugoša z 30 m. Tri minúty pred koncom jedovka topolianskeho obrancu Petra preletela popred bránu.

Góly: 71.Geroč - 73.Dlugoš, pred 100 divákmi bez karát rozhodoval Alexa, TOPOĽANY: Komenda - Surmin, Petro, Kopka, Sobek - Kútny, Horňák (72.Čornej), Rebej, Bodnár - Geroč, Kandala (80.Smolák). SABINOV: Eliáš - Kontroš, Demko, Bystroň, Lupták - Štofanik (57.Dlugoš), Andraščík, Martaus, Dugoš (70.Jačišin) - Kubánka, Sochovič (74.Lukáč).

(janč)

Svidník Bardejov 2:1 (1:1)

SVIDNÍK. Domáci nechceli proti favoritovi stretnutia otvoriť hru a preto stavili na pozornú obranu s precíznym vykrývaním priestoru. Bardejov však potvrdzoval svoje postavenie v tabuľke dobrou kombinačnou hrou, pričom vedenia sa ujal v 27. min. po priamom kope Kuhajdíka. Svidník vyrovnal v 37. min., keď v sieti skončila tečovaná strela J. Belláka. Po zmene strán hostia pridali v ofenzívnom snažení, získali si územnú prevahu, no M. Bellák poslal loptu z pokutového kopu nariadeného po faule na Bučka vedľa brány. Odmenou pre domácich za poctivý výkon bola 91. min.. Po rýchlom autovom vhadzovaní sa pred Molčanom ocitol Cenker, ktorý opäť potvrdil svoj mimoriadny zakončovateľský talent.

Góly: 37. J. Bellák, 91. Cenker 27. Kuhajdík. ŽK: Soušek, Vyravec. Rozhodoval Mišenčík. SVIDNÍK: Hvozda Kočiš, Matvej, Harakaľ, Vyravec, Jusko, Adamišin, Cenker, Jusko, Bellák, Fečanin. BARDEJOV: Molčan Hanuščák, Kerbčár, Koscelník, Adamišin, Carasec (49. Bellák), Kendra, Luščák (80. Kundra), Kuhajdík, Bučko, Pisarík (49. Kozák).

I. MAKÓ

Barca - Moldava 0:2 (0:0)

BARCA. Strelám domácich Pástora a Lesniaka však chýbali centimetre. Postupne prevzal iniciatívu favorit a Urban i Jurko takmer otvorili skóre. Domáci príkladne bojovali a Durbák iba o vlások minul Lesniakov center. Aj keď kvalita jednoznačne zdobila Moldavu do šatní odchádzali súperi zaslúžene zmierlivo. Po prestávke mohol svojich do vedenia poslať Urban, no jeho hlavička minula pravú žrď M. Kováča. Ani jeho ďalekonosný pokus z priameho kopu neskončil za chrbtom brankára Barce. Hra začala mať znaky opatrnosti, no oživenie prišlo spolu s Drogbom, ktorý štyri minúty po svojom príchode na ihrisko skóroval. Aj druhý úspech dosiahol striedajúci hráč. Maďarská posila Moldavčanov Zoltán Balogh vypálil rybník M. Kováčovi prudkou prízemnou strelou z hranice pokutového územia. Bolo to už vo chvíľach, keď vedúci tím tabuľky dokonale ovládol dianie na ihrisku.

R. RONDZIK

Góly: 66. Drogba, 84. Balogh. ŽK: bez kariet. Rozhodoval Marcel Homoľa pred 800 divákmi. BARCA: Marcel Kováč - Švec, Kozák, Kollár, Juraj Kováč - Brunovský Anton, Valkučák (76. Giba), Radoslav Brunovský, Durbák - Lesniak, Pástor. MOLDAVA: Novák - Jurčo, Martin Kováč, Urban, Aličkovič (46. Šrobár) - Andraščík, G. Majoroš, Maďarik (74. Z. Balogh), Majný - Jurko, Hritz (62. Drogba).

Lok. Košice - Sobrance 3:0 (2:0)

KOŠICE. Od začiatku malo jednoznačnú prevahu domáce mužstvo, napriek tomu, že bol ťažký terén, lebo počas celého zápasu husto pršalo. Terén znemožňoval kombinačnú hru. Hostia sa sústredili hlavne na bránenie. Celkovo mali prevahu domáci, čo sa aj prejavilo v priebehu prvého polčasu gólmi. Aj napriek prevahe ďalší gól padol až na konci druhého polčasu. Hral sa slušný zápas, bolo to podmienené aj tým že sa hralo opatrne kvôli ťažkému terénu.

Góly: 24. Zajac, 27. Molnár, 80. Zajac. ŽK: Hriško, Jurek - Klamo. Pred 80 divákmi rozhodoval Michalík. LOKOMOTÍVA: Repovský - Jurek, Borza, Hriško, Grumvaldský, Fejerčák, Chmelo, Mišenčík, Lipnický, Zajac (80. Bezdeda), Molnár (62. Gedeon). SOBRANCE: Polomský - Klamo, Gutič, Pavlina, Mihalovič (50. Havrila), Roško, Komár, Ličko (77. Trelo), Reita, Smoľák, Drotár (68. Surmaj).

Ľ. HRÍB

Šaca-Brekov - V. Šariš 1:2 (1:1)

ŠACA. Zápas začal vo svižnom tempe. Domáci hrali nebojácne napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam. Hrozili rýchlymi protiútokmi. Po skvelej akcii po osi Petrik, Leško, Tačar, tretí menovaný s prehľadom otvoril skóre. Neskôr Kovaľak trafil brvno. Domáci z tempa upustili a po spornej ruke v šestnástke dostali vyrovnávajúci gól na 1:1. Po zmene strán domáci mali platonický tlak, no napriek veľkej snahe inkasovali gól na 1:2. Po sporných výrokoch rozhodcu sa domáci nevedeli presadiť, ale napriek prehre zanechali dobrý dojem.

Góly: 21. Tačár - 35. Bandžuch, 60. Máté. ŽK: Varga, Domanič, Petrik - Macák, Bandžuch, Hricov, Lacko, Jaco, Pribiš. Pred 200 divákmi rozhodoval Kolesár. ŠACA-BREKOV: Smetanka - Uhliarik, Petrik, Tačar (87. Rešetár), Dzureň (42. Grác), Varga, Frajkor, Leško, Kovaľak, Domanič, Šproch. V. ŠARIŠ: Lukáč - Máté (71. Jaco), Lacko, Pribiš, Beliš Peter, Halčák, Eliáš (46. Hricov), Marchevský, Bandžuch, Vasiľ Martin, Macák (78. Beliš Matej).