Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Hostia vyšli celkom naprázdno

STARÁ ĽUBOVŇA. Najvyššia okresná futbalová súťaž v Starej Ľubovni pokračovala ďalšími zápasmi.MFK B - Údol 3:1 (1:0)Začiatok rozbehli domáci

MFK B - Údol 3:1 (1:0)

Začiatok rozbehli domáci dobre a už v 4. minúte sa ujali vedenia, keď po centri Kmeča a následnom zaváhaní brankára hostí skóroval Chabada. Po góle domáci ovládli hru, pričom si vytvorili niekoľko pekných kombinačných akcií. Defenzíva hostí na čele s Fedorkom však veľmi umne spriadala pavučiny, do ktorých sa domáci hráči zachytávali. Po polhodine hry mohli domáci zvýšiť, no po vysunutí Chabadu Kmeč z uhla prudkú strelu namieril do žrde. V zostávajúcich minútach prvej polovice futbal trpel a až na center hosťujúceho Kravčáka, ktorý preletel popred celú bránu si oba tímy vážnejšiu príležitosť na skórovanie nevytvorili. Druhý polčas pokračoval vo futbalovom odvare z konca prvej polovice. Až v 64. minúte sa podarilo domácim poistiť vedenie svojho tímu, keď M. Konkoľ zakončil svoje sólo od poliacej čiary strelou do žrde, ktorá sa odrazila do brány. O dve minúty hostia odpovedali kontaktným gólom Pišteja, ktorý potrestal nedorozumenie v obrane domácich. Bodku za stretnutím však dali domáci v 80. minúte po rohovom kope aktívneho M. Konkoľa.

Góly: M. Konkoľ 2, Chabada - Pištej. Pred 100 divákmi rozhodoval Murcko, ŽK: Kmeč, Bondra - Kravčák.

Kyjov - Orlov 1:0 (0:0)

Od úvodu sa hral obojstranne vyrovnaný futbal, čo viac vyhovovalo mladým domácim hráčom, ktorí sa snažili prevýšiť svojho súpera najmä bojovnosťou. Ako prví pohrozili ale Orlovčania po polhodine hry, keď po samostatnej akcii prudký projektil Drobňáka z vyše 25 metrov zastavila spojnica domácej brány. Domáci sa snažili o odpoveď v 40. minúte, keď po nepresnom zakončení Semančíka Čuba po samostatnom nájazde sa zoči-voči gólmanovi Šterbákovi nedokázal presadiť. Po zmene strán sa hra naďalej prelievala z jednej strany na druhú, no boli to hostia, ktorí sa snažili častejšie ohroziť domáceho brankára strelami z väčších vzdialeností, s ktorými si však domáci gólman poradil. V 75. minúte ale hostia kruto doplatili na svoju žalostnú koncovku, keď po peknej kombinačnej akcii načasoval Šoltýs ideálnu prihrávku do 16-ky na Semančíka, ktorý obstrelil inak dobre chytajúceho brankára hostí. V záverečnej štvrťhodine vrhli hostia v snahe vyrovnať všetky svoje sily do útoku, no okrem dvoch nebezpečných striel si vážnejšiu príležitosť na skórovanie nevypracovali.

Gól: Semančík. Pred 50 divákmi rozhodoval Hric. Bez kariet.

Litmanová - V. Lipník 3:2 (2:1)

V zaujímavom stretnutí zaskočili Lipníčania svojho súpera už v 4. minúte, keď po rýchlej individuálnej akcii otvoril skóre Bočkaj. Hostia sa však z vedenia dlho netešili, pretože už o štyri minúty na to prudkú strelu domáceho Sikorjaka si nešťastne vrazil do siete jeden zo zadákov hostí. Po tomto momente hostitelia ešte viac zvýšili ofenzívnu aktivitu a v 23. minúte sa im podarilo otočiť stav zápasu, keď prenikajúceho Sikorjaka zastavil nedovoleným spôsobom jeden z obrancov hostí a nariadenú penaltu faulovaný hráč s istotou premenil. Po polhodine zápasu, kedy Litmanovčania prišli o vylúčeného Vislockého sa stiahli viac do obrany, čím sa naskytla súperovi vhodná príležitosť na vyrovnanie, ktorú však nevyužili. Naopak, boli to domáci, ktorí v 86. minúte zvýšili svoje vedenie, keď Eliáš vystihol nepresnú rozohrávku Lipníčanov a po prieniku celým ihriskom pohodlne rozvlnil sieť. V poslednej minúte prišla ešte odpoveď hostí na skorigovanie víťazstva domácich, keď sa po rohovom kope presadil Hrebík.

Góly: Sikorjak 2 (1 z 11 m), Eliáš - Bočkaj, Hrebík. Pred 50 divákmi rozhodoval Kontra, ŽK: Vislocký 2, Sikorjak (obaja Litmanová), ČK: Vislocký.

Jakubany - Podolínec 4:3 (4:1)

V stretnutí dvoch rozdielnych polčasov bohatom na góly rozhodli domáci o zisku troch bodov už v prvom polčase, v ktorom tvorivou, kombinačnou hrou predčili svojho súpera. Aj keď už v 8. minúte ich dostal po rýchlej spolupráci Dufalu s Katreničom Orechovský do vedenia, svoj náskok nedokázali ustrážiť, pretože po štvrťhodine hry neudržal domáci gólman loptu pod kontrolou a Čupka rozvlnil sieť. Po tomto momente už ale diktovali tempo hry domáci a po umných akciách sa im v rozpätí piatich minút dvoma gólmi Dufalu po centri Čopiaka a ukážkovej strele z vyše 20 metrov z kopačky M. Katreniča podarilo svoje vedenie zvýrazniť. V 40. minúte viedli domáci už rozdielom triedy po presnom zásahu Š. Katreniča. V druhej polovici však prebrali iniciatívu v strede poľa na svoje kopačky nečakane hostia a po hodine hry dvoma gólmi po prienikoch Janusa a Žoldáka ešte zdramatizovali zápas. V napínavom závere boli Podolínčania ešte blízko vyrovnania, no hostitelia si svoje víťazstvo už nenechali vziať.

Góly: Orechovský, Dufala, M. Katrenič, Š. Katrenič - Čupka, Janus, Žoldák. Pred 150 divákmi rozhodoval Firta, ŽK: Skyba (Podolínec).

MFK C - Jarabina 3:1 (2:1)

Stretnutie sa hralo na ťažkom, rozmočenom trávniku. Obe mužstvá hrali oku lahodiaci futbal, ktorý sa páčil aj divákom. Domáci hráči v úvode strelili dva rýchle góly, čo sa ukázalo ako rozhodujúci moment zápasu. Hostia znížili z ojedinelého protiútoku desať minút pred koncom prvej polovice na 2:1 z pohľadu MFK C. Druhý polčas sa hral prevažne medzi šestnástkami oboch tímov. Postupom času domáci zatlačili hostí pred ich svätyňu, ale brankára súpera neohrozili. Jarabina sa spoliehala na rýchle protiútoky, ktoré však nevyužila. Gorali svoje víťazstvo potvrdili v 80. minúte, keď po peknej kombinačnej akcii strelili tretí gól a uzavreli skóre duelu na 3:1.

Góly: P. Kačmarčík, Lipčák, K. Kačmarčík ml. - Víra. Pred 100 divákmi rozhodoval Vilček. Bez kariet.

Š. Jastrabie - Čirč 4:3 (2:1)

Od začiatku sa hra prelievala z jednej strany na druhú, o niečo aktívnejší boli domáci, ktorí častejšie a nebezpečnejšie ohrozovali bránku hostí. Domáci sa dočkali úvodného gólu v 20. minúte po centri z pravej strany a priťuknutí Kerpčára doklepol do prázdnej brány Guľaš. O desať minút na 2:0 pre domácich zvýšil Čuri opäť po centri z pravej strany. V 35. minúte hostia znížili po rýchlom protiútoku a nedôslednom bránení domácich. Ešte v prvom polčase mohli domáci zvýšiť, no výborné príležitosti nepremenili Guľaš a Kerpčár. V druhom polčase hostia nastúpili s cieľom vyrovnať stav zápasu, čo sa im aj podarilo v 55. minúte po strele Pydu. Domáci však už o 5 minút opäť strhli vedenie na svoju stranu po rohu z ľavej strany a hlavičke najnižšieho hráča na ihrisku Čuriho. V 75. minúte domáci svoje vedenie zvýšili na 4:2 po utešenej strele Mareka Červeňáka pod brvno z 18 metrov. V 83. minúte hostia ešte skorigovali výsledok na 4:3 po rohovom kope a nedôslednosti v radoch domácich. Záverečný tlak hostí o vyrovnanie nepriniesol svoje ovocie. Vzhľadom k priebehu zápasu je víťazstvo domácich zaslúžené.

Góly: Čuri 2, Guľaš, Červeňák - J. Gmitro 2, Martin Pyda. Pred 150 divákmi rozhodoval Kaminský, ŽK: Rešetár - Čatloš.