Spišské Bystré sa dočkalo

Sportnet|8. okt 2008 o 00:00

V. liga - S-ZPlavnica - Pušovce 1:1 (0:1)Domáce mužstvo začalo stretnutie príliš opatrne a bez zvýšeného pohybu, čo defenzívne hrajúcemu súperovi

V. liga - S-Z

Plavnica - Pušovce 1:1 (0:1)

Domáce mužstvo začalo stretnutie príliš opatrne a bez zvýšeného pohybu, čo defenzívne hrajúcemu súperovi dokonale vyhovovalo. Postupom času sa tempo hry o čosi zvýšilo, ale Plavničania doplácali na neefektívnu finálnu fázu, v ktorej sa vôbec nepresadili. Naopak, boli to hostia, ktorí sa v 20. minúte nečakane dostali do vedenia, keď Firta nedokázal zastaviť po krídle prenikajúceho hráča a jeho následný center zakončil umiestnenou strelou k žrdi Žarnay. Po góle v snahe o vyrovnanie pridali domáci hráči viac na dôraze v ofenzívnej činnosti, ale vážnejšiu príležitosť na skórovanie si nevytvorili. Po zmene strán mali už hostitelia hru pod kontrolou a zatlačili svojho súpera do defenzívnej činnosti. Nátlaková hra im priniesla svoje ovocie v 55. minúte, keď na centrovanú loptu Kušníra si v pokutovom území najvyššie vyskočil Kupec a peknou hlavičkou prekonal bezmocného brankára hostí. V záverečnej polhodine vrhli domáci svoje sily iba do útoku a v 70. minúte mohol otočiť skóre Hricko, ale jeho hlavičku zneškodnil gólman hostí. Onedlho sa pokúšal prekonať brankára Pušovčanov Kušnír, no v koncovke sa nepresadil. S blížiacim sa záverom sa zamerali hostia už na pozorné bránenie a taktickou hrou nedovolili domácemu tímu, ktorému akoby dochádzali sily, už strhnúť víťazstvo na jeho stranu.

Góly: 55. Kupec - 20. Žarnay. Pred 150 divákmi rozhodoval Jevín, ŽK: Kaleta - Suslo, Mitaľ. PLAVNICA: Pristač - Sivuľka, Hricko, Firta, Chovanec - Iľčišák (46. Varga), P. Štupák, Kupec (85. Mláka), Pa. Pristaš - Gedra (46. Kušnír), Kaleta.

(mdc)

V. Ružbachy - Levoča 0:3 (0:3)

V stretnutí nováčikov chceli Levočania potvrdiť úlohu papierového favorita, ktorú začali napĺňať už od úvodného hvizdu rozhodcu. Z ofenzívneho tlaku sa dokázali už v 9. minúte dostať do vedenia, keď na presne zahraný rohový kop Miňďaša si naskočil Janík a umiestnenou hlavičkou prekonal Mašleja. Strelený gól hostí povzbudil ešte k väčšej aktivite a po štvrťhodine hry mohol zvýšiť stav zápasu Šimo, ale jeho individuálny prienik Mašlej zneškodnil. V 21. minúte po ideálnej prihrávke Miňďaša sa pokúšal prudkou strelou z vyše 20 metrov ohroziť domáceho brankára Eliáš, no v koncovke mal vychýlenú mušku. V 28. minúte však domáci už kruto pykali za svoju pasivitu druhým gólom, keď M. Kašper krásnymi nožničkami zužitkoval autové vhadzovanie Miňďaša. O päť minút na to zvýšili hostia svoj náskok už na rozdiel triedy, keď Šimo ponúkol loptu M. Kašperovi a ten ukážkovou prudkou strelou pod brvno nedal Mašlejovi žiadnu šancu zasiahnuť. Ako sa ukázalo, tento gól v zostávajúcich minútach prvej polovice zrazil Ružbašanov na kolená a v 45. minúte mohli inkasovať znova, no Miňďaš sa zoči-voči domácemu gólmanovi nedokázal presadiť. Po zmene strán na hre domácich bolo sympatické, že viditeľne zvýšili svoju aktivitu a neraz nepríjemne zatápali hosťujúcej defenzíve. Napokon sa však ukázalo, že ani z tých najvyloženejších príležitostí im nebolo súdené streliť čo i len gól, ktorý by im vlial o čosi viac istoty na kopačky. Už v 46. minúte po rohovom kope mohol znížiť stav duelu Sakáč, no v sľubnej šanci nedokázal prepasírovať loptu za chrbát Liptáka. O minútu na to vyslal nepríjemnú strelu na hosťujúceho gólmana Minčík, no tá mierila iba vedľa brány. V 55. minúte však ofenzívne hrajúci hostitelia zabudli na pozorné bránenie, na čo takmer doplatili, no M. Kašper svojou tutovku nezužitkoval. O tri minúty sa domáci takmer tešili z gólu, keď Martinek si dokázal poradiť s gólmanom Liptákom, ale jeho následnú prihrávku pred opustenou bránou poslal Sakáč iba do žrde. V záverečnej polhodine sa hostia zamerali už iba na defenzívu, no hostitelia aj napriek útočnému tlaku to nedokázali využiť. V 70. minúte sa po rýchlej kombinačnej akcii Vašaša so Zimom ocitol v tutovke Martinek, no ani z 5 metrov nedokázal rozvlniť sieť. V 76. minúte mal ešte aspoň čestný gól na kopačke Sakáč, no z hranice šestnástky iba prekopol bránu.

Góly: 28. a 33. M. Kašper, 9. Janík. Pred 150 divákmi rozhodoval Kunzo. Bez kariet. V. RUŽBACHY: Mašlej - L. Pardus, Krull, Vašaš, Zima - Sakáč, Ščenstný, Minčík, Martinek - M. Heban (46. E. Heban), M. Diňa (46. Leščinský). LEVOČA: Lipták - Jakubec, Janík, Dunčko ml., Kubus - Eliáš, Miňďaš, Šimo, Kramarčík (85. Sekelský) - M. Kašper, P. Kašper (75. Kravec).

(mdc)

Záborské - Poprad B 0:6 (0:4)

Popradská rezerva pricestovala do Záborského so zámerom bodovať naplno a už do prestávky rozhodla o osude duelu. Podtatranci zaskočili domácich útočnou hrou a už v 10. minúte po spätnej prihrávke od Kšenzakoviča otvoril skóre Michlík. Už o dve minúty neskôr po centri z pravej strany poistil vedenie Popradu Žemba, ktorý doklepol loptu do siete. Až potom sa do prvej príležitosti dostali aj domáci po nedorozumení hosťujúcej obrany, ale brankár Daniš nohou ich strelecký pokus vyrazil. Po polhodine hry už bolo 0:3, keď loptu do domácej siete dorazil Maník. To ešte nebolo zo strany hostí do polčasu všetko, keď v jeho závere Kšenzakovič po samostatnom úniku po štvrtýkrát rozvlnil sieť. Po zmene strán už hostia svoje jasné vedenie kontrolovali a svojho súpera nepúšťali do nebezpečných situácií. Po peknej kombinačnej akcii navyše zvýšili svoj náskok Michlíkom v 70. minúte. Jednoznačný priebeh priniesol aj šiesty gól, keď po rohovom kope sa hlavou presadil Dulovič, ktorý uzavrel skóre.

Góly: 10. a 70. Michlík, 12. Žemba, 30. Maník, 44. Kšenzakovič, 78. Dulovič. Pred 100 divákmi rozhodovala Pustaiová, ŽK: Renčko - Compeľ. POPRAD B: Daniš - Pisarčík, Petruš, Dulovič, Miženko - Compeľ, Žemba, Kšenzakovič, Maník - Michlík (75. Mačák), Sluka.

(riso)

Sp. Bystré - Uzovce 2:1 (0:0)

Domáci nastúpili do zápasu s cieľom pokúsiť sa zvíťaziť a zaknihovať tak do tabuľky vôbec prvé body v tejto sezóne. V prvom polčase však bolo na hracej ploche minimum vzruchu a diváci sa nemali príliš na čo pozerať. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Ako prví pohrozili hostia, ktorí v 14. minúte síce strelili hlavou gól, ale ten pre ofsajd nemohol platiť. "Kubašania" mali územnú prevahu, ale v prvom polčase si vytvorili iba jednu gólovú príležitosť, keď J. Pitoňák ušiel hosťujúcim obrancom, obišiel aj brankára, ale dal si pridlhú loptu, na ktorú už nedočiahol. Po obrátke domáci zvýšili aktivitu a ešte viac pritlačili svojho súpera. Po hodine hry sa im podarilo dostať do vedenia, keď po evidentnej ruke jedného z hráčov hostí v pokutovom území Olexa jedenástku bezpečne premenil. Už o desať minút neskôr to bol znova Olexa, ktorý sa zapísal do streleckej listiny, keď po centri Karkošku mu loptu hlavou predĺžil Šuster a bolo 2:0. Potom sa osmelili aj hostia, čoho výsledkom bol ich pokus do žrde domácej svätyne. V 83. minúte hráči Uzoviec zdramatizovali priebeh stretnutia, keď Ferko ušiel stredom obrany a znížil vedenie domácich, ktorí si už najtesnejšie víťazstvo nenechali vziať.

Góly: 60. a 70. Olexa (1 z 11 m) - 83. Ferko. Pred 100 divákmi rozhodoval R. Farkaš, ŽK: Kubičko, Šuster - Jusko, Radačovský, Marivica. SP. BYSTRÉ: Bendik - Poracký, Šimonovič, Olexa, Orolin (80. Kniežnik) - Kubičko, Lopuch, Šuster, Rumančík - J. Pitoňák (70. Janík), Karkoška.

(riso)

Zborov - Štrba 0:3 (0:1)

Hostia po prvej prehre v uplynulom kole na domácej pôde sa chceli rehabilitovať, a to sa im dokonale podarilo. V Zborove mali herne jasne navrch, čo potvrdili víťazstvom rozdielom triedy. Od začiatku mali hostia hernú prevahu, pričom nebezpečný bol najmä nový muž v ich drese - Polhod, ktorý v prvom polčase zahodil dve tutovky. V 29. minúte po centri do šestnástky vrátil hlavou loptu Marián Macko svojmu bratovi Mirovi a ten už vedel, čo s ňou a volejom ju napálil do siete. Domáci produkovali veľmi tvrdú hru, na ktorú napokon doplatili vylúčením. Ani v druhom polčase sa obraz hry výraznejšie nezmenil. V 52. minúte predviedli hostia krásnu akciu, keď po narážačke s T. Sabom opečiatkoval Ľ. Levocký spojnicu domácej bránky. Štrbania boli lepším mužstvom, čo potvrdili v 68. minúte druhým presným zásahom, keď T. Sabo vysunul presnou kolmicou Badzika a ten rozvlnil sieť. O ďalšie tri minúty zastavili domáci v pokutovom území jedného z hráčov súpera iba za cenu faulu a M. Levocký sa z bieleho bodu nemýlil. Domáci boli bez šancí a jasne lepší Štrbania zaslúžene vyhrali rozdielom triedy.

Góly: 29. Mi. Macko, 68. Badzik, 71. M. Levocký (z 11 m). Pred 150 divákmi rozhodoval M. Onofrej, ŽK hostí: Otčenáš, Polhod. ŠTRBA: Sasák - Otčenáš (72. Hončar), Pamula, M. Levocký, Ma. Macko - Mi. Macko, Hurajt, Badzik, T. Sabo (76. Michalko) - Ľ. Levocký (72. Tvaružek), Polhod.