Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Vedúca trojica kráča bok po boku

Deviate kolo sa zaobišlo síce bez vylúčení, ale bolo poznamenané najhrubším prejavom nešportového správania sa a to inzultáciou rozhodcu na Kovstave

zo strany hráča Ml. Brzotín. Poltucet gólov nadelil líder z Nižnej Slanej domácim Joviciam, keď štyrikrát rozvlnil sieť S. Drábik. Vlastencom sa prezentoval Görgei z Drnavy.

ROŽŇAVA. V kole dominovali mužstvá z hornej časti tabuľky. Domácim kolektívom sa nedarilo a získali okrem kontumačného výsledku na Kovstave iba štyri body oproti trinástim, ktoré si odviezli hostia. Líder z Nižnej Slanej podobne ako tretia Drnava nepocítili trpkosť prehry a naopak nováčik z Bohúňova je stále bez bodového zápisu.

Silná trojka nezaváhala

Mužstvá z čela tabuľky bodovali naplno a ich súpermi boli papierovo slabšie kolektívy. Nižná Slaná nadelila Joviciam na ich vlastnom ihrisku poltucet hlavne zásluhou Drábika, ktorý štyrikrát skóroval. Druhé Honce gólom Strelku ml. z penalty otvorili skóre v Kružnej po štvrťhodine, ktoré dokázali poistiť až desať minút pred záverom stretnutia Strelkom st. Tretí gól pridal v poslednej minúte J. Pástor. Domáci oplývali snahou a bojovnosťou, ale koncovka im nevychádzala. Szöllös z pätky prestrelil bránu hostí a v druhom polčase ho napodobnil po úniku aj Polyák.

V závere aj vlastenec

Tretia Drnava ako jediné mužstvo dokázalo doma zvíťaziť. Podobne ako Honce vedenie poistili až v závere. Hostia z Rakovnice sa predstavili v dobrom svetle, ale šťastena stála na strane domácich, keď útočníci dvakrát opečiatkovali tyč. Hostia sa čestného úspechu dočkali, keď im ku gólu v poslednej minúte zápasu dopomohol Görgei, ktorý hlavou usmernil loptu nešťastne do vlastnej siete. Kečovo bralo body z pôdy posledného Bohúňova. Kým domáci dve šance v úvode zahodili, futbalovejší hostia svoje príležitosti naopak dokázali vyjadriť troma gólmi.

Cenný bod

Stratu troch bodov, ktoré Slavošovciam ŠTK odráta na konci sezóny sa snažili dohnať už v nasledujúcom kole. Zvíťaziť v Hrhove sa im síce nepodarilo, ale uhrali cennú remízu. Na vedúci gól domácich, ktorý zabezpečil po ďalekonosnej strelke Körtvély odpovedali v druhom polčase vyrovnávajúcom gólom, keď Dzureň preloboval brankára. Čoltovo, ktoré hostilo Rož. Bystré si jednogólové vedenie dokázalo udržať hodinu. Hostia, skóre nielen vyrovnali, ale desať minút pred koncom dosiahli aj víťazný gól, keď Šimko strelou z diaľky zaskočil domáceho brankára Cs. Jonása.

Trest nedostal iba obvinený

Na Kovstave, kde bolo stretnutie pre inzultáciu rozhodcu nedohrané, sa verdikty vynášali za zeleným stolom. Disciplinárka zápas kontumovala v prospech Kovstavu, odrátajú sa mužstvu Ml. Brzotín na koncu súťaže tri body. "Podarilo sa nám zistiť meno aktéra, ktorým bol Dušan Kónya. Upresnil nám to na komisii domáci funkcionár, ktorý síce tvrdil, že sa okolo rozhodcu hráči zbehli, ale nikto ho fyzicky nenapadol. Hráčovi sme, ale udelili trest na šesť mesiacov zastavenia činnosti a klub dostal finančnú pokutu päť, nie desať tisíc korún," konštatoval predseda DK Ján Šmelko. Rozhodnutie komisie odôvodnil nasledovne. "Určito to dotknutým klubom, ktorých sme doposiaľ trestali vyšším postihom herným i finančným nebude po vôli. Zastavenie činnosti môže byť od šesť do dvadsaťštyri mesiacov a najvyššia hranica za inzultáciu je desaťtisíc korún. Nakoľko však ani rozhodca či delegát nedokázali presne opísať udalosti spojené s inzultáciou, ich zápisy nevyjadrovali priebeh zhodne a jednoznačne ba dokonca ani jeden presne nevedel určiť vinníka, preto sme udeľovali tresty v dolnej hranici. Pre vyššie uvedené skutočnosti, hlavne nezhody v zápisoch sme zastavili činnosť po uvážení aj rozhodcovi a delegátovi stretnutia na tri zápasy," vysvetlil J. Šmelko.

KAROL CSOBÁDI

n Výsledkový sumár 9. kola: Kovstav - Ml. Brzotín 3:0 kont. G: Motyka, ŽK: 0 - Mišanko, A. Samko, J. Kónya, R: Palacko, DZ: Danko, D: 20, Jovice - Nižná Slaná 0:6 (0:2) G: S. Drábik 4, J. Cangár 2, ŽK: 0 - Turcsányi, R: Nemčko, DZ: Šalamon, D: 80, Hrhov - Slavošovce 1:1 (1:0) G. Körtvély - Dzureň, ŽK: 0 - Valentík, Haviarik, I. Karalo, R: Repaský, DZ: Kerekeš, D: 30, Drnava - Rakovnica 2:1 (1:0) G: Ičo 2 - Görgei (vlastný), ŽK: Kovács, Prónai - F. Čapó, R: Lucza, DZ: Bobrík, D: 60, Čoltovo - Rož. Bystré 1:2 (1:0) G: Csongovai - Š. Rusnyák, Ro. Šimko, ŽK: Krištóf - 0, R: Barkai, DZ: Šmelko, D: 40, Bohúňovo - Kečovo 0:3 (0:1) G: R. Lörinc, Lőkođ, Zoller, ŢK: 0 - Dobođ, R: Gyenes, DZ: Bodn?r, D: 50, Kružná - Honce 0:3 (0:1) G: Strelka ml. (z 11 m), Strelka st., J. Pástor, ŽK: Mészner, Brúgoš, Drenko - Hajdu, Mil. Gallo, Mogyorósi, R: Palacko, DZ: Heveši, D: 60

n Strelec kola: Stanislav Drábik (Nižná Slaná ) 4 góly

n Poradie najlepších strelcov: 14 gólov - Roman Lörinc (Kečovo), 12 gólov - Gabriel Zoller (Kečovo), 9 gólov - Strelka st. (Honce), Ladislav Gebe (Jovice), 8 gólov - Miroslav Mázik, Attila Prónai (obaja Drnava), 7 gólov - Peter Minčík (Rož. Bystré), Vladimír Valentík (Slavošovce), František Čapó (Rakovnica), Štefan Csongovai (Čoltovo), 6 gólov - Ján Urban (Rož. Bystré)