Stavbári neuspeli

Sportnet|10. okt 2008 o 00:00

BRATISLAVA. Hádzanárska extraliga mužov mala včera na programe ďalšie predohrávané stretnutie 8. kola, v ktorom neuspel druhý celok tabuľky so

štvrtými N. Zámkami. Tie sa v neúplnej tabuľke dostali hneď za Košice.

Nové Zámky - IS Košice 32:28 (16:15)

Stretnutie bolo v I. polčase veľmi vyrovnané. Domáci viedli v 12. min 5:3, potom mali taktovku aj Košičania, ale družstvá napokon odchádzali do kabín na prestávku za stavu 16:15 pre hostiteľov. Vstup do II. polčasu vyšiel lepšie Košičanom, ktorí štyrmi gómi obrátili skóre na 19:16 vo svoj prospech. Novozámčania sa však následne dotiahli a začali dominovať. Zásluhou zlepšeného výkonu v druhom polčase napokon zvíťazili rozdielom štyroch gólov 32:28.

Najviac gólov: Rábek 8/1, Ševčík 6/4, Szapu 5 - Mazák 9, Guzy 6/1, T. Urban 6

Pok. hody: 8/6 - 2/1, vylúčení: 4 - 9, ČK: 47. Szapu za hrubý faul - 36. Jurko za 3 vylúčenia, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 700 divákov.