Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Dráma na extralige dorastu

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Extraligoví juniori po víťazstve na Slovane hostili doma Topoľčany, s ktorými si ľahko poradili aj v oklieštenej zostave.

Extraligový dorast hostil na svojom ľade susedov z Kežmarku a Popradu. Kežmarčania boli domácim viac ako vyrovnaným súperom. Víťazstvo im ušlo v poslednej tretine. Zápas s Popradom chlapci pokazili, pretože vyhrávali 4:0, hostia vyrovnali na 4:4, zápas rozhodli trestné strieľania a šťastnejší boli domáci hráči. Žiaci športových hokejových tried bojovali s rovesníkmi Humenného, s ktorými si ľahko poradili a majstrovské zápasy vyhrali vysokým rozdielom.

Výsledky - extraliga juniorov:

Spišská Nová Ves - Topoľčany 6:1 (3:1,1:0,2:0), Hudáček 2, Rojkovič, Plešavský, Grendel, Smotrila. Spišská Nová Ves - Žilina 2:3 (0:2,2:1,0:0), Hudáček, Grendel.

Michal Teplica (asistent trénera SNV):

"Vedeli sme, že súper z Topoľčian je v tabuľke na poslednom mieste, my sme však prízvukovali chlapcom, že v zápase to nebude ľahké. Vydarila sa nám prvá tretina, lebo sme v nej dali tri góly už do desiatej minúty. V zápase sme mali hru v rukách a vyhrali sme ho zaslúžene. S výkonom mužstva som spokojný."

Eduard Giblák (tréner SNV):

"Príčinou prvej domácej prehry je to, že v prvej tretine mužstvo nebolo stopercentne koncentrované. Dostali sme dva lacné góly, ktoré pramenili z neistoty, ba povedal by som z určitej nedisciplinovanosti hráčov."

Extraliga dorastencov:

Spišská Nová Ves - Kežmarok 5:4 (1:2, 1:2, 3:0), Ihnaťo 2, Wachter, Červeňan, Huňady. Spišská Nová Ves - Poprad 6:5 ts (3:0, 1:3, 1:2, 0:0, 1:0), Klinga, Petrík, Džerenga, Ihnaťo, Krempaský.

Jozef Zavacký, tréner SNV:

"S Popradom sme začali veľmi dobre, aktívne, chlapci plnili to, čo mali. Z toho pramenili aj naše tri rýchle góly, no potom sme sa uspokojili a od desiatej minúty prvej tretiny sme chceli hrať veľký hokej, na ktorý my nemáme. Pre nás platí len poctivý, jednoduchý hokej. Potom z toho vznikali aj chyby, hrubé chyby obrancov. Súper sa na nás dotiahol a vznikla zbytočná nervozita. Poprad v závere dal na 4:5 a v hre bez brankára sme vyrovnali. V trestných strieľaniach sme boli šťastnejší a vyhrali sme.

V zápase s Kežmarkom sme začali presne opačne ako s Popradom - veľmi zle, súper nám dal dva rýchle góly z presiloviek a my sme celý zápas len doťahovali. Až v tretej tretine po korektúrach v zostave sme výsledok otočili. Škoda, že mladí hráči sa nechytajú tak, ako by sme chceli. Je veľký výkonnostný rozdiel medzi niektorými hráčmi. V budúcej činnosti musíme tento rozdiel eliminovať a dosiahnuť to, aby tie tri útoky boli vyrovnanejšie, ako momentálne sú."

Športové hokejové triedy:

Starší žiaci: Humenné A - Spišská Nová Ves A 4:17 (0:4,2:5,2:8), Muránsky 4, Fatura 4, Laškody 2, Lapšanský 2, Koczka 2, Schmidt 2, Kucirko.

Ján Bednár, tréner SNV: "Do Humenného sme cestovali pre povinné dva body, čo sa nám aj podarilo realizovať. Chlapci boli lepší po všetkých stránkach, schuti si zakombinovali, zastrieľali, čo ukazuje aj výsledok."

Spišská Nová Ves B - Humenné B 9:3 (2:1,4:1,3:1), Giľak 4, Filip, Szentkereszty, Tomaškovič, Gbúrik, Hrušovský.

Mladší žiaci: Humenné A - Spišská Nová Ves A 5:10 (1:5,1:2,3:3), Horváth 3, Skalický 2, Hamráček 2, T. Gavalier, Kunzo, Chmeľ.

Spišská Nová Ves B - Humenné B 23:2 (11:0,5:2,7:0), Kyčak 4, Ludányi 4, Karaffa 2, Ondov 2, Marek 2, Jánoš, Kacvinský.

Budúci program:

Extraligoví juniori cestujú v sobotu do Liptovského Mikuláša a v stredu do Banskej Bystrice, Poprad bude hrať v Trenčíne a Košice v Martine. Extraligoví dorastenci budú hrať svoje zápasy na ľade súperov v Banskej Bystrici a vo Zvolene. Žiaci športových hokejových tried budú mať za súperov hráčov z Prešova, starší a mladší žiaci skupiny A budú hrať svoje zápasy v Prešove a starší a mladší žiaci skupiny B budú bojovať o majstrovské body doma. V 1. lige ženy budú hrať doma so Zvolenom, za Spišskú Novú Ves nastúpi posila Kaliská, zlatá medailistka z olympiády v Číne.