Ďalšie cenné víťazstvo Sobrančanov

Sportnet|13. okt 2008 o 00:00

Sobrance rozhodli o víťazstve nad Barcou už v prvom polčase. Výborná vzpruha pred zemplínskymi derby s Nižným Hrušovom a Topoľanmi. Sobrance.

Sobrance. Hostitelia dosiahli ďalšie cenné domáce treťoligové víťazstvo. Po Stropkove, Giraltovciach a Svidníku zdolali na vlastnej pôde aj Barcu (2:0).

Skoro do roka a do dňa

O troch bodoch rozhodli už v 45.minúte zápasu po Smoľákovom góle, ktorý dal na konečných 2:0. S Barcou sa doma stretli takmer do roka a do dňa, keďže do soboty s ňou posledný domáci súboj odohrali v sobotu 13. októbra 2007 (vtedy zvíťazili 2:1).

Ďalšie tri body

"Síce sme vyhrali, ale opäť sme mali nevydarený úvod. Vtedy hostia spálili čistú šancu. Do svojej kože sme sa dostali až okolo šestnástej minúty, keď sme začali hrať kombinačný futbal," uviedol sobranský obranca Peter Pavlina, ktorého trápi bolesť chrbtice. Preto nastúpil so sebazaprením. Postupne si zemplínsky kolektív vytvoril prevahu, ktorá v I.polčase vyústila v rozhodujúce dva góly. Tie Sobranciam zabezpečili v poradí štvrtú výhru v tomto súťažnom ročníku.

Znova obavy

"Viedli sme 2:0 a za tohto stavu si Barca vypracovala dve šance. Našťastie neskončili gólom," vyjadril sa P.Pavlina. Zdôraznil, že tri body po súboji proti Barcu sú vzpruhou pred psychickými náročnými okresnými derby s Nižným Hrušovom a Topoľanmi.