Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Trojica východniarov vyhrala 1:0

Vranovčania v druhom polčase prepadliZaváhanie vedúceho celku II. ligy skupiny východ Žiaru nad Hronom v 11. kole veľmi nevyužila druhý Sp. N. Ves

Vranovčania v druhom polčase prepadli

Zaváhanie vedúceho celku II. ligy skupiny východ Žiaru nad Hronom v 11. kole veľmi nevyužila druhý Sp. N. Ves na výraznejšie odkrojenie jeho päťbodového náskoku. Po remíze s Podbrezovou sa znížil o jeden bod. Trojica východniarov St. Ľubovňa, Prešov B a Poprad vyhrali zhodným jednogólovým rozdielom - 1:0. V domácom prostredí sa príliš nedarilo Trebišovu, ktorý dovolil súperovi získať cenný bod. Na druhý polčas na Liptove tak skoro nezabudnú Vranovčania. Duel mali dobre rozohraný, ujali sa vedenia, ktoré nedokázali udržať do prestávky. V druhom polčase inaksovali 5 gólov a domov odchádzali s poriadnym prídelom. Šeťgólová prehra tretieho celku tabuľky je veľkým prekvapením.

Poprad - Čadca 1:0 (0:0)

POPRAD. Oba tímy začali stretnutie veľmi svižne a diváci boli takmer počas celého priebehu svedkami atraktívneho duelu. V 10. min. domáci po prvý krát vážnejšie ohrozili súperovu bránu, no po rýchlej kombinačnej akcii Maťaša so Sovičom nedokázal Dinis hlavou rozvlniť sieť. Hostia odpovedali v 19. min., keď po prudkej strele Novotného sa k odrazenej lopte dostal Planeta, no pozorný Vernarský skvelým reflexívnym zákrokom jeho tutovku zneškodnil. Domáci sa dostali do ďalšej príležitosti až v 31. min., keď Sovič ideálnou prihrávkou vysunul Michlíka, no črtajúcu sa príležitosť obrana hostí zmarila. Po zmene strán mali domáci raketový nástup a už v 48. min. udreli, keď na rohový kop Gumana si po nacvičenom signále nabehol zo zadnej línie Dinis a prudkou strelou rozvlnil sieť. Hostia sa od týchto chvíľ aj napriek snahe dostávali do príležitostí iba sporadicky. V 63. min. sa dostal po stratenej lopte domácich k strele Planeta, ale v koncovke neuspel. V 73. min. domáci takmer zvýšili svoj náskok, keď spoza šestnástky sa prudkou strelou snažil prekonať Timeka Rams, no tá skončila iba na pravej žrdi. Bodku za stretnutím dali predsa len hostia, keď sa po Kaličakovom centri ocitol v sľubnej šanci Červenec, no proti Vernarskému sa nedokázal presadiť.

Gól: 48. Dinis. ŽK: Pazúr, Guman - Kavuliak, Michalik, Červenec. Rozhodca: Bucko. Diváci: 600. POPRAD: Vernarský - Pazúr, Daško, Hoššo (38. Ondruš), Dinis - Rams, Guman, Sovič (84. Tropp), Žifčák - Michlik (46. Pitoňák), Maťaš. ČADCA: Timek - Novotný, Kavuliak, Gavlák, Radič - Jakubec, Škorník (80. Šidlo), David, Planeta (75. Kaličák) - Michalik, Vnuk (68. Červenec).

M. DIC

Trebišov - Dolný Kubín 0:0

TREBIŠOV. V súboji mužstiev z hornej polovice tabuľky sa zrodila zaslúžená remíza. Hostia pôsobili na trávniku najmä v prvom polčase futbalovejším dojmom. V 12. min. skúšal šťastie Savič, no jeho krížna strela z 20 metrov letela vedľa Belanovej brány. Domáci sa rozbiehali pomalšie, až po pol hodine hry vypálil mimo brány Trabalíka E. Lukáč.

Aký-taký vzruch v hre priniesla 37. minúta, kedy po zle zahranej malej domov obrancom hostí musel zachraňovať situáciu brankár Trabalík. Na druhej strane dobrým zákrokom podržal svoje mužstvo Belan, keď zlikvidoval strelu Simana. Hneď po zmene strán mal gól na kopačke Trebišovčan Rusnák, jeho sólo takmer od polovice ihriska však skončilo na nohe brankára Trabalíka. Tento moment zo 49. minúty sa ukázal ako rozhodujúci, domáci na dlhé chvíle nevedeli nájsť správny rytmus a hosťom stačilo pozorne brániť.Až v záverečnej štvrthodine stretnutia Slavoj pritlačil, gólové príležitosti si však nevypracoval. V závere mohli domáci pykať za nedisciplinovanosť Sninského, ktorý v 84. min. po zbytočnom faule súpera po odpískaní rozhodcu uvidel červenú kartu. Krátku presilovku hostia nevyužili a aj -ďaka úspešnému zákroku Belana po akcii Drengubiaka hŕstka prítomných divákov gól nevidela.

P. FERKO

ŽK: Jenei, J. Čarnota, Savič. ČK: Sninský za faul. Rozhodoval: Gál, 200 divákov. TREBIŠOV: Belán - M. Lukáč, Jeníček, Hoffman, Devečka - Capko - Bajus (46. Kročko),Rusnák, E. Lukáč - Aľušík (58. Kročko), Sninský. D. KUBÍN: Trabalík -Savič, P. Čarnota, Hambalek, Siman - Drengubiak, Kubáni (62.Dutka), Kubala, Jenei (90. Mihálik),J. Čarnota - Sadžakov.

St. Ľubovňa - Lipany 1:0 (0:0)

Úvod stretnutia sa niesol v opatrnom duchu z oboch strán. Postupom času začali domáci Gorali preberať iniciatívu hry na svoju stranu. V 11. minúte vyrazil strelu Štiebera hosťujúci brankár Križalkovič na nohu Dlugoša, ten ju však nedokázal doraziť do siete. Hostia chvíľami pôsobili ako mužstvo z inej súťaže. Gorali sa veľmi ľahko dostávali pred šestnástku hostí, ale častokrát svoju akciu prekombinovali a zakončili buď nepresne, alebo sa lopty zmocnil súper a odkopol ju. V 37. minúte mohli ísť Gorali do vedenia, no pokus Sivuľku len tesne minul ľavú žrď hosťujúcej brány. V 45. minúte sa po chybe domáceho obrancu dostal k lopte hosťujúci Hudý, avšak zakončil nepresne. Druhý polčas priniesol mnoho nervozity, keď v jeho úvode sa viac ošetrovalo a diskutovalo s rozhodcami ako hral futbal, k čomu svojimi verdiktmi prispela hlavne rozhodcovská trojica. Gorali sa po vylúčení Lipianskeho hráča prestali koncentrovať a mysleli si, že sa im nič nemôže stať. Ako blesk z jasného neba mohol udrieť hosťujúci Jacko, keď po ojedinelom protiútoku domáca obrana nazachytila pohyb útočiacich hráčov, na bránkovej čiare však výborne zasiahol domáci stopér Pavlišin a vyhlavičkoval loptu do bezpečia. Domáci sa stále nedokázali presadiť cez hosťujúci obranný val. V 77. minúte vykúpil domácich Dlugoš po tom, čo z priameho kopu poslal loptu okolo múra z hosťujúcich hráčov do siete bezmocného Križalkoviča.

Gól: 77. Dlugoš. ŽK: Mitura, Turčík, Štieber - Džubák, Hudý. ČK: Hudý. Rozhodca: Sedlák. Divákov: 750. Stará Ľubovňa: Bičuš - Kucko, Pavlišin, Turčík, Štieber (64. Mi. Pyda) - Krajňák, Sivuľka, Mitura (64. Sekelský), Galik (74. Ma Pyda) - Dlugoš, Mariančík. Lipany: Križalkovič - Janič, Angelovič, Ľ. Jacko (79. Kizák), Matej (80. Bartoš), Pončák, Džubák (81. Varecha), Bodnár, Turok-Heteš, Gomoľa, Hudý.

P. KARAŠ

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

n Podbrezová "B" - Sp. Nová Ves 0:0. Rozhodca: Staník, 180 divákov

n Žilina "B" - Tur. Teplice 2:0 (2:0). Góly: 36. Kysela, 45. Belko, rozhodoval: Hrdlička, 150 divákov.

n B. Bystrica "B" - Žiar 1:0 (0:0). Gól: 80. Rančík, ČK: 24. Brašeň (B. Bystrica) rozhodoval: R. Somolányi, 150 divákov.

n Bánová - Tatran Prešov "B" 0:1 (0:1). Gól: 9. Bíroš, rozhodoval: Debnár, 120 divákov.

n Lipt. Mikuláš - Vranov 7:1 (2:1). Góly: 15. a 18. T. Bartoš, 53. Šupej, 55. Kaplán, 69. Olejár, 78. Budvesel, 84. D. Savič - 7. Jenčko, rozhodoval: Cifrík, 250 divákov.

NAJLEPŠÍ STRELCI

8 gólov: Páleník (Žiar)

7 gólov: Kostúrik (Podbrezová B), Dlugoš (St. Ľubovňa)

5 gólov: Orávik (Žiar), Sninský (Trebišov)

4 góly: Kočiš (Poprad), Ľ. Jacko (Lipany), Šamo (Vranov), Kubáni (D. Kubín)

3 góly: L. Balluch, Kaplán, Olejár (všetci L. Mikuláš), M. Toth, V. Gajdoš, T. Pančík (všetci B. Bystrica B), Stadník, Gajdoš, Horváth, Riapoš (všetci Sp. N. Ves), Eliaš (Prešov B), , Lukáč (Trebišov), Pitoňák (Poprad), Karoglan (Žilina B), Mariančík (St. Ľubovňa), Savič (D. Kubín).