Odštartovala druhá hokejová liga

Sportnet|13. okt 2008 o 00:00

KOŠICE. Východná skupina druhej hokejovej ligy cez uplynulý víkend mala na programe už druhé kolo, aj to nekompletné. Prvé pred týždňom odložili,

keďže družstvá nemali v poriadku písomnosti. Štartuje v nej sedem družstiev z toho nášho kraja tri a štyri zo stredoslovenského. Darilo sa domácim celkom, ktorý si pripísali prvé body. Humenčania po ročnej prestávke, keď boli účastníci prvej ligy, znovu začínajú v dvojke.

Humenné - Sabinov 6:2 (3:0, 2:2, 1:0). Domáci si poistili vedenie už v úvodnej tretine a potom dovolili súperovi skorigovať nepriaznivý stav. Góly: Mydla, Jurík, Seman, Boutun, Šalata, Štenko - Danielčak, Trudič. Vylúčení: 4:3, bez vyšších trestov. Presilovky a oslabenia nevyužité. Zápas pred 200 divákmi rozhodovali: Mihaľov - Lovás, Tomáš.

Brezno - Ružomberok 4:2 (1:2, 2:0, 1:0). Domáci podľa očakávania pripísali si body, ale v prvej tretine to nevyzeralo v prospech nich. Prehrávali, no vzchopili sa a body ostali doma. Góly: P. Babic, Bendík, Bačkor, Fábry - Bella, Antoška. Vylúčení: 6:8, bez vyšších trestov. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:0. Pred 400 divákmi rozhodovali: Jung, Vido, Ťažký.

Rimavská Sobota - Lučenec. Zápas sa nehral,keďže ešte oba tímy nemajú v poriadku písomnosti a dohodli sa na odohratí zápasu v termíne 25. októbra.

Gelnica - mala voľno.

Cez víkend je na programe tretie kolo. V sobotu 18. 10. sa stretnú dvojice: Gelnica - Humenné, Lučenec - Brezno a v nedeľu 19. 10. Rimavská Sobota privíta Sabinovčanov. Ružomberok má voľno. Všetky zápasy sa začínajú o 17.00 hod.