Druhá prehra Veľkých Revíšť za sebou

Sportnet|13. okt 2008 o 00:00

Proti Štítniku im doma nebolo súdené vyhrať, nepremenili ani pokutový kopV. REVIŠTIA. Dlhodobý líder štvrtej ligy Juh z Veľkých Revíšť po druhýkrát

Proti Štítniku im doma nebolo súdené vyhrať, nepremenili ani pokutový kop

V. REVIŠTIA. Dlhodobý líder štvrtej ligy Juh z Veľkých Revíšť po druhýkrát za sebou zakopol. Po kontumačnej prehre z Vyšného Opátskeho z predchádzajúceho kola sa tentoraz doma potkli aj s ďalším tímom z čela tabuľky zo Štítnika, ktorému podľahli 0:1.

Bez troch hráčov

Po spomínanom dueli vo Vyšnom Opátskom spred týždňa prišli Veľké Revištia o troch hráčov základnej zostavy, svojho najlepšieho futbalistu Grendela, najlepšieho strelca M. Lakatoša i ďalšieho skúseného matadora Nemčíka. Absencia týchto opôr bola včera citeľná, domácim viazla súhra a minulosťou bola aj ich tradičná kombinačná hra.

Hostia skórovali po chybe

Gemerčania sa dostali do vedenia po štvrťhodine hry vďaka rýchlonohému Juhászovi, ktorý využil zaváhanie domácej obrany na čele s brankárom a poľahky strelil napokon jediný gól zápasu. Dramatický bol najmä druhý polčas, ktorý sa z väčšej časti odohral na polovici Štítnika. Napriek tomu hostia odolávali a v 77. minúte mali po individuálnej akcii obrancu Čižmára jedinečnú šancu zvýšiť svoj náskok, no brankár Onody tentoraz svoj tím podržal. Hneď z protiútoku sa dostal do úniku domáci Matej, ktorého obrana hostí faulovala, nariadený pokutový kop však brankár Rodák Kondžurovi kryl. Hostia napokon odolali aj záverečnému tlaku Veľkých Revíšť a prekvapujúco si odviezli tri body.

Prví dvaja prehrali

Keďže včera šokujúco prehral aj líder z Vyšného Opátskeho v Sečovciach 0:3, na čele tabuľky sa v podstate nič nezmenilo, trojbodovým ziskom sa akurát k vedúcej dvojici priblížili Buzica a práve Štítnik. Veľké Revištia sa najbližšie predstavia v Žakarovciach a pokiaľ chcú uspieť, musia podať kvalitnejší výkon než včera.