Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Líder v šlágri iba najtesnejším rozdielom

Stráže - Batizovce 2:1 (2:0)V prvom polčase mali mierne navrch domáci, no v úvode šance nevyužili. Postupne sa hra vyrovnala, pričom najväčšiu

Stráže - Batizovce 2:1 (2:0)

V prvom polčase mali mierne navrch domáci, no v úvode šance nevyužili. Postupne sa hra vyrovnala, pričom najväčšiu príležitosť na otvorenie skóre mal hosťujúci Paločko, ktorý sa rútil sám na domáceho brankára, ale sieť nerozvlnil. Naopak, domáci v 33. minúte po centri a koncovke Czerwika išli do vedenia. O päť minút neskôr už viedli o dva góly, keď sa presadil Ďugas. Po obrátke mali viac z hry hostia a už v 55. minúte sa im podarilo stav skorigovať. V záverečnej polhodine mali viac šancí na rozhodnutie duelu Strážania, ale na ich najtesnejšom víťazstve sa už nič nezmenilo.

Góly: Czerwik, Ďugas - P. Hudák. Pred 100 divákmi rozhodoval Dziak, ŽK: Marhefka, Kušnierik - S. Hudák, Šalata, ČK: Kic (Batizovce).

Hranovnica - Mlynčeky 1:0 (0:0)

Hostia nastúpili na zápas iba s desiatimi hráčmi a preto sa od začiatku zamerali predovšetkým na pozornú defenzívu. Domáci mali územnú prevahu, ale nič z nej nevyťažili, Aj preto, lebo Knižka do prestávky zahodil tri tutovky. Aj po zmene strán to dlho vyzeralo na deľbu bodov. Domáci brankár bol síce bez zákroku, keďže všetky strelecké pokusy Mlynčekov smerovali vedľa, ale bezgólový stav vydržal až do 80. minúty. Aj preto, lebo gólman hostí svoje mužstvo neraz podržal. Až desať minút pred koncom zabezpečil vydreté víťazstvo Hranovničanom presný zásah Šimka.

Gól: Šimko. Pred 100 divákmi rozhodoval Pichoňský, ŽK: Olejár, Oravec - Dolanský, Šľachtič, ČK: Brož - Mi. Česelka.

T. Lomnica - V. Slavkov 0:1 (0:0)

V prvej polovici duelu videli diváci málo pekných akcií a gólových príležitostí na jednej, či druhej strane. Zmenu skóre mohla priniesť až 41. minúta, kedy mali domáci možnosť výhody pokutového kopu, ale tú nepremenili, keď po ruke jedného z hráčov hostí brankár Veľkého Slavkova jedenástku zneškodnil. V druhom polčase mali domáci územnú prevahu a boli technickejším mužstvom, ale to im nič neprinieslo. Nedarila sa im finálna fáza, naopak, hostia po nakopnutej lopte po dorážke rozhodli o svojom šťastnom, ale cennom víťazstve. Remíza by bola spravodlivejšia.

Gól: Szücs. Pred 100 divákmi rozhodoval Žiga, ŽK: Pavlovič - Barabas.

Lučivná - V. Lomnica 3:1 (1:1)

V priemernom zápase dvoch posledných celkov tabuľky sa rozhodujúci okamih odohral už v 17. minúte, keď hosťujúci brankár Lang po zbytočnom vylúčení oslabil svoje mužstvo a to inkasovalo po pokutovom kope úvodný gól. Ešte predtým nastrelili domáci žrď jeho svätyne. Hostia nezložili zbrane a v 25. minúte po nebezpečnom protiútoku sa im podarilo vyrovnať. Po polhodine mohol Beller udrieť aj po druhýkrát, ale tentoraz nemieril presne. Úvod druhého polčasu patril domácim, ktorí opäť nastrelili žrď. Hostia sa nevzdávali, ale tlak Lučivnej rástol, čoho výsledkom boli dva góly a dôležité tri body do tabuľky.

Góly: Marton (z 11 m), Diabelko, Galovič - Beller. Pred 80 divákmi rozhodoval Kopec, ŽK: Barabas, Kall, ČK: Lang (všetci V. Lomnica).

Vernár - Vikartovce 3:0 (1:0)

V súboji dvoch nováčikov to bola v prvom polčase vyrovnaná hra. Viac šancí si vytvorili hostia, predovšetkým Sitiarik, ktorý spálil tri dobré príležitosti. Skóre sa podarilo otvoriť domácim v 36. minúte a po zmene strán už mali herne navrch. Vernár bol lepší vo všetkých herných činnostiach, na ihrisku dominoval, čo potvrdil aj gólovo, keď v 67. a 83. minúte spečatil svoje víťazstvo. Hostia sa síce snažili, ale to, že prehrali rozdielom triedy, je vzhľadom k priebehu hry celkom zaslúžené.

Góly: Gandžala, M. Ondruš, O. Ondruš. Pred 150 divákmi rozhodoval Skladan, ŽK: Liptaj, Šifra - Barilla.

Kravany - Sp. Štvrtok 2:1 (0:1)

V šlágri kola prišli hostia evidentne brániť a táto taktika im veľmi dlho vychádzala. Domáci síce mali jednoznačnú hernú prevahu a loptu prakticky neustále na svojich kopačkách, ale bez gólového efektu. Naopak, hostia hrozili rýchlonohým Neuwirthom, ktorému sa v 16. minúte podarilo uniknúť domácej obrane a rozvlnil sieť - 0:1. Kravany búšili, ale do polčasu nastrelili iba štyri brvná hosťujúcej bránky, kde stál spoľahlivý gólman. V 49. minúte sa domáci konečne dočkali. Potom síce domáci Gajan nepremenil pokutový kop, ale o všetkom sa rozhodlo v 73. minúte, kedy hostitelia zaznamenali víťazný gól. Podľa priebehu mohli Kravanci vyhrať omnoho výraznejšie.

Góly: Kovalčík, Rusnák - Neuwirth. Pred 150 divákmi rozhodoval R. Poracký, ŽK: Kovalčík, Rusnák - Petrovič, Soska, M. Bajtoš.

Žakovce - Jánovce 5:2 (1:1)

Za pekného počasia začali oba celky s elánom a šance boli hneď od úvodných minút. Domáci sa snažili presadiť kombinačnou hrou, hostia sa zamerali na kontry. V 26. minúte išli Žakovce do vedenia, ale o to prišli v poslednej minúte prvého polčasu. V tom druhom domáci pridali na dôraze i v nasadení. V 47. minúte síce nedali jedenástku, ale po zvyšujúcom sa tlaku išli opäť do vedenia. Gajdoš síce po druhýkrát v zápase vyrovnal, ale záver patril Žakovciam, ktoré troma gólmi v ostatnej trojminútovke spečatili svoje zaslúžené víťazstvo.

Góly: Semančík 2, Petrila, Heutschy, Novák - Brunovský, Gajdoš. Pred 150 divákmi rozhodoval Koč. Bez kariet.

Sp. Belá - Sp. St. Ves 3:1 (2:0)

Beľania boli od začiatku aktívnejší a v 10. minúte sa im po chybe hosťujúcej obrany podarilo zaznamenať otvárací gól duelu. Potom to bolo dlho bez vyložených šancí a väčšina striel smerovala mimo. Hostia sa spoliehali na protiútoky a domácu bránu ohrozovali iba po priamych kopoch. V závere polčasu domáci pritlačili svojho súpera a po akcii na jeden dotyk sa im podarilo zvýšiť svoje vedenie. Po obrátke ho ešte potvrdili a potom poľavili. K slovu sa dostali aj hostia, ktorým sa podarilo čestným gólom aspoň upraviť konečný výsledok.

Góly: Klokoč 2, Podolinský - Dluhý. Pred 100 divákmi rozhodoval Rusnák, ŽK: Tomas, Obušek - Ovčarik.