Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Šnúra bez prehry ukončil Martin

Včera boli na programe zápasy 12. kola hokejovej extraligy. Martin ukončil desaťzápasovú šnúru Košíc bez prehry. V podtatranskom derby začal lepšie

Kežmarok, no Poprad v poslednej tretine otočil vývoj zápasu. B. Bystrica po víťazstve 5:1 v predohrávanom 27. kole, zdolala Slovan opäť rovnakým víťazstvom! Škvrnou kola boli vysoké tresty a množstvo vylúčených.

Martin - Košice 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

MARTIN. Obe mužstvá nasadili od začiatku vysoké tempo - hral sa rýchly hokej a útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. Košickému tímu, ktorý desať zápasov za sebou neopustil trpkosť prehry, sa ešte viac zvýšilo sebavedomie v 14. min, keď kapitán Faith pohodlne zblízka otvoril skóre - 0:1. Domáci sa snažili hneď vyrovnať, ale Polák o minútu neskôr trafil len Lipovského, ktorý aj v ďalšom priebehu prvej tretiny neutralizoval martinské výpady. Do druhej tretiny lepšie vstúpil Martin, ale Babka v 21. min len nastrelil Lipovského plece. Škrt cez domáci rozpočet urobil v 31. min Miklík, ktorý po chybe Drgoňa prekonal Dzubinu - 0:2. Martin sa vrátil do zápasu v 35. min, keď Říha v početnej výhode domácich odklial košickú bránku - 1:2. O štyri minúty neskôr už bolo vyrovnané, lebo martinský kapitán Beran pri hre štyroch na štyroch mal gólovú hokejku, a mohlo sa začínať odznova.

Martinské zmŕtvychvstanie podčiarkol v 45. min Džerinš, ktorý dostal puk do košickej bránky medzi Lipovského betónmi - 3:2. Východniarom sa zápas vymkol z rúk, stratili pôdu pod nohami a nevyužili ani početnú výhodu o dvoch hráčov. Naopak neskôr Lipovský musel odrážať sólové úniky Töröka a Hovorku. Hostia v závere skúsili polminútovú power-play, ale stav sa už nezmenil a tak sa v Martine skončila desaťzápasová košická neporaziteľnosť. (sita)

Góly: 35. L. Říha (Vantroba), 39. Beran (Babka, J. Polák), 45. Džerinš (Appel, Marek Hovorka) - 14. Juraj Faith (Michel Miklík), 31. Michel Miklík (Juraj Faith). Vylúčení: 11:15, navyše: Gajdoš na 10 min za zhodenie rukavíc, Kledrowetz a Juraj Faith (všetci Košice) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist - Müllner, Šefčík, 4000 divákov. Martin: Dzubina - J. Polák, Babka, Kolba, Vantroba, Drgoň, I. Ďatelinka, Brcko, Dvořák - Török, M. Beran, I. Dornič - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Džerinš, Marek Hovorka, Appel - Škumát, Mahdalík, Janovský. Košice: Lipovský - M. Šterbák, Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, J. Tabaček, Kozák - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Rataj - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, Ščurko, Jenčík.

* * *

Poprad - Kežmarok 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

POPRAD. Do podtatranského derby vstúpil lepšie Kežmarok, keď sa už v 2. min ujal vedenia gólom Pavla Segľu, ktorého po nedôraznom obrannom zákroku našiel pred bránkou Palovčík. V 8. min už mohlo byť 2:0, keď v závare pred Šimonovičom spálil tutovku Havíra. O tri minúty neskôr sa rútil na bránku Bartečko, ale Šimonovič bol na mieste. Úvod prostrednej časti sprevádzala séria presiloviek, ale nervozita na oboch stranách bránila v ich efektivite. V 30. min sa dostal do úniku Drotár, ale Šimonoviča opäť neprekonal. Klempa sa na druhej strane musel obracať po strelách Martina Segľu. Popradčania sa až v tretej tretine začali výraznejšie presadzovať, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól v 48. min, keď akciu dvoch na jedného úspešne zakončil Vandas. Krátko nato osamotený Drotár zoči-voči Šimonovičovi opäť neuspel. Rozbehnutí domáci sa dostali do vedenia v 51. min, keď v oslabení Kasík ideálne uvoľnil Krotáka, ktorý ponad rameno prestrelil Klempu. Nalomeným Kežmarčanom navyše definitívne zobral šancu na úspech tretím gólom v 55. min Jarolín. (sita)

Góly: 48. Vandas (Bartánus, Holečko), 51. A. Kroták (Kasík), 54. Jarolín (Buc) - 2. P. Segľa (Palovčík, Drotár)

Vylúčení: 7:6, navyše: Šimonovič, Kolusz - Sadiki všetci na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška - Jankovič, J. Tvrdoň, 2 712 divákov. Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, Malinský, Bakoš, Vandas, Michal Procházka - Kolusz, A. Lapšanský, A. Kroták - Marcel Haščák, Jarolín, Buc - Holečko, Šechný, Martin Slovák - Bartánus, Ficko, Martin Segľa. Kežmarok: Klempa - Marcinko, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, Gurčík, M. Žemba, Svitana, Bednár - Škovira, Pavličko, Fedor - P. Segľa, Palovčík, Drotár - Jasovský, Slaninák, Bartečko - Čížek, Havíra, Schneider.

* * *

ĎALŠIE ZÁPASY

n ŽILINA - TRENČÍN 0:4 (0:0, 0:2, 0:2). Góly: 33. Lelenas (Kóňa, O. Ďuriš), 34. T. Radulay (Čacho, E. Hartmann), 43. P. Mikuš (A. Nedorost, V. Nemec), 47. T. Radulay (Čacho, Křetinský). Vylúčení: 3:8, navyše: Stantien - Gábriš na 10 min za nešport. správanie sa, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Višňovský, 1 233 divákov.

n B. BYSTRICA - SLOVAN 5:1 (2:0, 2:0, 1:1). Góly: 6. Škvaridlo, 20. Pardavý (M. Dian, Bulík), 22. Biro, 31. Tománek, 55. P. Frühauf (Pardavý) - 47. Kropáč (Devečka). Vylúčení: 8:9, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík (SR), Johansson (Švéd.) - M. Novák, Horínek, 3 286 divákov.

n SKALICA - ZVOLEN 0:6 (0:0, 0:5, 0:1). Góly: 26. Valach (D. Vrbata), 29. Turek (D. Vrbata, Pavliš), 38. Dubec (J. Čierny), 38. Cebák (Hvila, Klouda), 40. Hvila (M. Chovan), 55. M. Chovan (Klouda). Vylúčení: 9:6, navyše 36. Pálffy - 25. Lelkeš, 46. Juraško všetci 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Korba, Stano, 2 760 divákov.

n L. MIKULÁŠ - NITRA 2:1 (2:0, 0:0, 0:1). Góly: 11. Kriška (M. Varga, Richard Huna), 20. Kumstát (Kriška, Richard Huna) - 59. H. Ručkay (Poljaček). Vylúčení: 6:7, navyše: Petran - Čaládi 5+10+DKZ za zhodenie rukavíc a údery, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Lajčiak, 2 180 divákov.