Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Betliar poskočil na čelo

PETER PODOLINSKÝ, KAROL CSOBÁDIPrekvapujúco vysoká prehra sa zrodila v Jablonove n/T, kde domáci inkasovali od Betliara sedem gólov. Rovných päť

PETER PODOLINSKÝ, KAROL CSOBÁDI

Prekvapujúco vysoká prehra sa zrodila v Jablonove n/T, kde domáci inkasovali od Betliara sedem gólov. Rovných päť gólov nasúkali hráči Dlhej Vsi súperovi z Vyšnej Slanej. V ďalších zápasoch už boli rozdiely tesnejšie, v troch zápasoch sa remizovalo.

ROŽŇAVA. Najvyššia okresná súťaž sa prehupla do poslednej tretiny jesennej časti. Na čele sa ocitol Betliar tesne nasledovaný Lipovníkom a na prekvapenie aj Krh. Dlhou Lúkou. Tabuľka sa však vzácne vyrovnaná, keď deviata Gemerská Poloma stráca na prvého len tri body. Väčšie rozdiely sú od desiateho miesta nižšie. Vlachovo ešte drží so 14 bodmi krok, ale potom nasleduje Jablonov n/T (9), Brzotín (8), Pača (6) a Dedinky so štyrmi bodmi.

Krh. Dlhá Lúka - Lipovník 2:2 (0:2)

Hostia boli v úvodných minútach lepším celkom. Predvádzali technický futbal a ovládali stred poľa. Prvá výraznejšia šanca sa im naskytla po polhodine hry, keď Kardoš využil chybu v obrane domácich a poslal Lipovník do vedenia. Gól vzpružil domácich, ktorí sa snažili viac útočiť. To využili v závere polčasu hostia, keď Barczi obišiel Korintuša a zvýšil na 0:2. Po prestávke domáci preskupili sily a začali hrať na troch útočníkov. Vytvorili si prevahu a prichádzali aj šance. V 50. min. minul Parditka, potom pri šanci Dunku podržal svojej mužstvo Dányi. O dvadsať minút na to však už bol proti Rigovi bezmocný. Nasledovala Gebeho tyč, Anna Dányiho neprekvapil. Dve minúty pred koncom po skrumáži vyrovnal Gebe. Domáci potom mohli dokonca aj vyhrať, ale Dányi Annovu strelu pod brvno vyrazil.

Gól: Rigó, Gebe - Kardoš, Barczi, ŽK: 0 - Podracký, Kardoš, Dubovan, Kerekeš, O. Farkaš, R: Jonáš, DZ: Antal, D: 200, Krh. Dlhá Lúka: Máté - Danko, Soltész, Szabó, Csobády, Anna, Korintuš, Parditka, Rigó, Gebe, Dunka, striedali Mar. Péči, Mir. Péči, Lipovník: Dányi - Dubovan, Barczi, Szabó, Ičo, O. Farkaš, Podracký, Szűcs, Kardoš, Kerekeš, Š. Farkaš, striedali Albert, Zs. Garaj, Klárik

Gemerská Poloma - Vlachovo 1:1 (1:1)

Vo vyrovnanom zápase mali viac z hry domáci, kým hostia boli nebezpeční najmä po rýchlych protiútokoch. Domáca obrana mala chvíle, keď nebola práve najistejšia. Vlachovčania sa to snažili využívať. Pri prvej možnosti ešte Mišinu neprekonali, no o pár minút sa situácia zopakovala a Pitoňák s prehľadom Mišinu prekonal. Domáci potom zvýšili aktivitu a ešte do prestávky sa im gólom Ferenčáka zo skrumáže, keď hostia nedokázali odvrátiť loptu, podarilo vyrovnať. Po prestávke sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Brankári predviedli pár pekných zákrokov, no na skóre sa už nič zmenilo a mužstvá si tak body podelili.

Góly: Ferenčák - Pitoňák, ŽK: 0 - Šimon, Z. Gecelovský, R: A. Farkaš, DZ: Kerekeš, D: 100, Gemerská Poloma: Mišina - Rogos, Kollár, Hatvaník, J. Lišuch, Očkaik, Forgáč, Ferenčák, Mar. Ďuriček, Mihalík, Valko, striedal Breznen, Vlachovo: Organ - Mil. Leško, Hricko, Fecko, Lipták ml., Šimon, Z. Gecelovský, Molda, M. Šivec, Marciš, T. Pitoňák

Dedinky - Pača 3:2 (2:0)

Do vedenia sa domáci dostali už v 8. min., keď Manka po centri Kollárika prekonal volejom Čik. Nasledovali šance Čarnokého, tyč S. Ogurčáka či následná dorážka Liteckého vedľa brány. V 20.min. poslal Čarnoky kolmom prihrávkou dopredu Čika a domáci mali už dvojgólový náskok. Hostia sa Ogurčáka v bráne snažili ohroziť strelami z diaľky. Po prestávke hostia prebrali stred ihriska a výsledkom ich snaženia bol znižujúci gól Filiczkého. O minútu na to však znova skórovali domáci krásnym gólom J. Nováka, ktorý Dedinky znova vrátil do hry. Poslednú štvrťhodinu sa domáci úspešne bránili a až minútu pred koncom zápasu korigoval výsledok Gajdoš.

Góly: Čik 2, J. Novák - Filiczký, Imre, ŽK: J. Ogurčák - Demjan, Imre, R: Lucza, DZ: Bodnár, D: 90, Dedinky: M. Ogurčák - J. Ogurčák, Tokoly, Černický, Kollárik, S. Ogurčák, J. Novák, Grígel, Litecký, Čik, P. Čarnoky, striedali Murgáč, Ambróz, Franko, Pača: Manko - Cmorik, Demjan, Sústrik, Fabian, Ma. Zagiba, Bocko, Lipták, Filiczký, Imre, Gajdoš, striedal Ruszó

Dobšiná - Rudná 1:1 (1:1)

Domáci sa do vedenia dostali už v prvej minúte. Po centri Barnáka ukázal svoj nos na góly R. Lipták. Hostia sa postupne spamätávali a vo vyrovnaných ďalších minútach hrozili najmä brejkami. Vytúženie vyrovnanie prišli po polhodine hry. Po strele Greška sa lopta odrazila od tyče a P. Sanisló ju pohotovo dorazil do brány. Na konci polčasu mal šancu Barnák. Jeho strelu Dorkin len vyrazil, ale následná Barnákova hlavička skončila na brvne. Podobne zachránila tyč aj domácich. Po prestávke mali domáci trocha navrch a vytvárali si aj šance. Lob Brnčíka odvrátili hostia z bránkovej čiary. V ďalších minútach ukázali svoje kvality obaja brankári a skóre sa im nemenilo.

Góly: R. Lipták - P. Sanisló, ŽK: 0 - S. Ďuriček, Kovács, R: K. Chomjak, DZ: Bobrík, D: 150, Dobšiná: Breuer - Brnčík, Herško, Strelka, D. Ondrejčík, Barnák, Lukáč, Grančák, T. Jakubčo, R. Lipták, Horváth, striedali Faltín, Hudák, Rudná: Dorkin - Orbán, S. Ďuriček, Gonos, Molčan, O. Sanisló, P. Szöllös, P. Sanisló, Greško, Domik, Kovács, striedal Köteles, Kontra

Plešivec - Brzotín 2:0 (0:0)

V peknom počasí sa hral priemerný zápas z oboch strán. Hostia už v 5. min. mohli ísť do vedenia, ale strela skončila na žrdi Koncovej brány. Na druhej strane Lenkei niekoľkokrát podržal hostí po strelách Lavena a hlavne Bodnára. Do prestávky ešte pohrozil nebezpečnými strelami dobre hrajúci Ro. Znak. Obraz hry sa zmenil v druhom polčase, keď domáci začali hrať viac kombinačne. Nakoniec sa aj dočkali gólu, keď po priamom kope Lavena Macho loptu posunul a Szaniszló z otočky nekompromisne prestrelil Lenkeia. Ten neskôr opäť vytiahol zázračné zákroky po strelách Macha a Lavena. V závere po rohu Lavena Drenko hlavou stanovil konečný výsledok zápasu. Zaujímavosťou bolo, že na ihrisko nastúpili až 12 bývalí hráči Kunovej Teplice.

Góly: Szaniszló, Drenko, ŽK: Macho, Kubík - Bacso, R: Gyenes, DZ: Šalamon, D: 150, Plešivec: Koncz - Demeter, Drenko, Macho, Spišák, Viola, Bodnár, Horváth, Liptai, Szaniszló, Laven, striedali Volčko, Z. Tomi, Brzotín: Lenkei - Kočiš, A. Kovács, Ra. Znak, Ro, Znak, L. Polyák, Gášpár, M. Kováč, Rusznyák, A. Polyák, Ovári, striedali Bacso, Ambrúzs

Dlhá Ves - Vyšná Slaná 5:0 (4:1)

V slušnom stretnutí bez napomínaní domácim vyšiel úvod, keď už po dvadsiatich minútach hry viedli rozdielom triedy. Skóre otvoril Zsóri po krížnej strele a neskôr dvakrát prekonal gólmana hostí Lindáka kanonier Máté. Ten si ešte do polčasu pripísal na konto hetrik, keď posledné dva góly strelil prakticky do prázdnej brány. Po prestávke mohli hostia nepriaznivé skóre korigovať, ale Kračún i Hadar prestrelili domácu bránu. Vysoké víťazstvo pečatil piatym gólom Zsóri, ktorý vyrazenú loptu dorazil v 57. min. do hosťujúcej siete.

Góly: Máté 3, Zsóri 2, ŽK: bez, R: J. Chomjak, DZ: Heveši, D: 80, Dlhá Ves: Pavlínyi - Beke, T. Segyo, Csotó, M. Szabó - Dózsa, Szeman, Makkai, V. Ferdinand, Mátée, Zsóri, striedali V. Segyo, A. Ferdinand, Flander, Vyšná Slaná: Lindák - Révaj, M. Gallo, Bendík, Valko Krišťák, Hadar, Fifík, Liptai, Kračún, Rogos, Zábrel

Jablonov n/T - Betliar 1:7 (0:3)

Hostia boli počas celého stretnutia lepším mužstvom, čo sa prejavovalo v takmer bezchybnej kombinácii a veľmi ľahko sa dostávali do domácej šestnástky. Domácich chýbalo päť hráčov zo základného kádra, čo bolo viditeľné v rozdiele kvality. Slušné prostredie vytvorila aj divácka kulisa a udelené žlté karty vyplývali zo zápalu boja. Hostia mali raketový nástup a už po piatich minútach viedli 2:0. Najprv otvoril skóre Kováč a z následného útoku poistil vedenie Vávra, ktorý ešte do polčasu prikrášlil skóre. Po obrátke čestný gól domácich zaznamenal z nariadenej penalty Miliczki, ale hostia boli pri chuti a postupne ešte štyrikrát rozvlnili sieť domácej brány. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal Barkasz, druhý gól dosiahol aj Kováč a skórovať sa podarilo i J. Zdechovanovi.

Góly: Miliczky (z 11 m) - Vávra 2, Barkasz 2, R. Kováč 2, J. Zdechovan, ŽK: P. Juhász, Vizsly - R. Zdechovan, Vávra, R: Iglai, DZ: Šmelko, D: 80, Jablonov n/T: Gábor - Képes, P. Juhász, Bodnár, Viszlay, F. Juhász, Miliczky, R. Balázs, Nagy, Fifík, V. Kovács, Betliar: Skokan - Cilovič, Ľ. Árvay, R. Zdechovan, Dávid, R. Kováč, Gonos, Barkasz, M. Árvay, Vávra, J. Zdechovan, striedal Fabian