Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Plavnica i rezerva zabrali

Plavnica - Záborské 3:0 (0:0)Lepšie začali domáci, ktorí sa už v 3. minúte mohli dostať do vedenia, keď po ideálnom centri z ľavej strany poslal

Plavnica - Záborské 3:0 (0:0)

Lepšie začali domáci, ktorí sa už v 3. minúte mohli dostať do vedenia, keď po ideálnom centri z ľavej strany poslal Moščovič loptu na dobre postaveného Vargu, no ten z 5 metrov neprekonal hosťujúceho gólmana. V 39. minúte Plavničania vážnejšie pohrozili, keď zo stredu ihriska potiahol loptu Sivuľka, ale jeho prihrávku Moščovič kĺzačkou nedokázal usmerniť za chrbát hosťujúceho gólmana. V závere polčasu sa pokúsil ďalekonosnou strelou z vyše 25 metrov prekonať brankára hostí Hricko, no ten jeho projektil vyrazil len pred Moščoviča, ktorý sa však zoči-voči gólmanovi taktiež nepresadil. Po obrátke domáci dôrazným napádaním v snahe zaznamenať vedúci gól zatlačili súpera na jeho polovicu. V 52. minúte im tento spôsob hry priniesol predsa len efekt, keď Moščovič krížnou strelou z rohu šestnástky rozvlnil sieť. V 63. minúte už bolo 2:0, keď po peknom centri Kupca ponúkol Kušnír loptu nabiehajúcemu Pristašovi a ten ukážkovým volejom do šibenice nedal brankárovi hostí žiadnu šancu. Po tomto okamihu hostia hru viac otvorili, no v ofenzíve sa aj napriek niekoľkým sľubným šanciam nepresadili. Naopak, boli to domáci, ktorí v 82. minúte spečatili svoje zaslúžené víťazstvo na rozdiel triedy, keď Turlík prenikol s loptou po celej dĺžke ihriska a jeho následnú prudkú strelu vyrazil hosťujúci gólman iba pred voľného Kaletu, ktorý nezaváhal.

Góly: 52. Moščovič, 63. Pristaš, 82. Kaleta. Pred 100 divákmi rozhodoval Dubovecký, ŽK: Hricko - Aštorý. PLAVNICA: Pristač - Sivuľka, Hricko, Pavlišin, Turlík - Varga, Kupec (85. Iľčišák), Pristaš, Štupák (75. Chovanec) - Moščovič, Kušnír (80. Kaleta).

(mdc)

Pušovce - Levoča 2:2 (0:0)

V I. polčase diváci veľa vzruchu na ihrisku nevideli. Až po zmene strán Levočania zvýšili tempo svojej hry a viac pritlačili Pušovčanov na ich polovicu. Z útočnej aktivity rezultoval v 50. minúte aj ich vedúci gól, keď po rohovom kope Miňďaša sa peknou hlavičkou presadil Janík. Zaskočení domáci po hodine hry prekvapujúco inkasovali ďalší úder, keď sa po individuálnej akcii v pokutovom území presadil P. Kašper. V 68. minúte mohli viesť hostia už rozdielom triedy, keď prenikajúceho M. Kašpera zastavil jeden z domácich hráčov nedovoleným spôsobom, no píšťalka hlavnej rozhodkyne ostala nemá. Domáci však v zostávajúcich fázach duelu aj napriek nepriaznivému vývoju nerezignovali a v 75. minúte sa im podarilo vsietiť kontaktný gól, keď Kubus zastavil v pokutovom území nedovoleným spôsobom jedného z hráčov domácich a nariadenú penaltu Žarnay s istotou premenil. Keď sa už zdalo, že Levočania si domov odvezú tri cenné body, ich súper v nadstavenom čase dokázal vyrovnať, keď po nakopnutej lopte do šestnástky neustrážili hosťujúci zadáci Mitaľa, ktorý prekonal bezmocného Liptáka.

Góly: 75. Žarnay (z 11 m), 90.+ Mitaľ - 50. Janík, 60. P. Kašper. Pred 100 divákmi rozhodovala Miňová, ŽK: Jakubec, Kubus, M. Kašper, Miňďaš (všetci Levoča). LEVOČA: Lipták - Janík, Kubus, Jakubec, Dunčko ml. - Šimo (5. Eliáš), Miňďaš, Vojtuš, Kramarčík - M. Kašper (75. Michalík), P. Kašper.

(mdc)

Kendice - V. Ružbachy 6:0 (5:0)

Od úvodných minút si domáci tím vytvoril územnú prevahu, no vo finálnej fáze do úvodnej polhodiny kvôli pozorne hrajúcej defenzíve Ružbašanov na čele s gólmanom Mašlejom sa nedokázal presadiť. V 30. minúte však už hostia predsa len kapitulovali, keď po ľavej strane sa dostal do rýchleho brejku Korinko a umiestnenou strelou k žrdi otvoril skóre. O minútu na to mohlo byť vyrovnané, keď Sakáč naservíroval loptu Vyrostekovi, ale ten nedokázal prekonať brankára domácich. V 34. minúte inkasovali hostia ďalší nečakaný úder, keď presnou hlavičkou do horného rohu brány prekonal Mašleja Baran. Zaskočení hostia prehrávali o tri minúty už rozdielom triedy, keď po rohovom kope vyrazil Mašlej loptu iba pred nabiehajúceho Korinka, pre ktorého už nebolo problémom rozvlniť sieť. V 40. minúte sa podarilo pridať Kendičanom ďalší presný zásah, keď Feňák potrestal nedorozumenie Mašleja s jedným z jeho spoluhráčov. Tesne pred odchodom do kabín kapitulovali bezradní hostia znova, keď presná strela Čuhu si od žrde našla cestu až za chrbát hosťujúceho brankára. Po zmene strán v úvode boli domáci naďalej pri chuti a v 57. minúte viedli už poltuctovým rozdielom, keď sa ukážkovou strelou z priameho kopu ponad hosťujúci múr presadil Barej.

Góly: 30. a 37. Korinko, 34. Baran, 40. Feňák, 45. Čuha, 57. Barej. Pred 150 divákmi rozhodoval Lipták, ŽK: Sakáč (V. Ružbachy). V. RUŽBACHY: Mašlej - Ščensný, Krull, L. Pardus, E. Heban - Hanečák, Vašaš (46. Horník), Leščinský, Sakáč - M. Heban, Vyrostek.

(mdc)

Štrba - Radatice 0:1 (0:0)

Domáci odohrali veľmi nešťastné stretnutie, v ktorom vyšli bodovo naprázdno, aj keď boli počas celého duelu lepším mužstvom. Začali však dosť nekoncentrovane a hoci mali hernú prevahu, nezakončovali presne a z brankára súpera nakoniec urobili hrdinu zápasu. Už v 6. minúte pohrozili hostia strelou vedľa domácej svätyne. Potom už mali prevahu Podtatranci, ale brankár nováčika pochytal aj nemožné. V 15. minúte mohol otvoriť skóre Badzik, ale s jeho polovysokou strelou si gólman Radatíc poradil. Podobná situácia sa zopakovala o tri minúty neskôr, tentoraz nepochodil domáci Sabo. Hostitelia potom ohrozovali bránku súpera predovšetkým po štandardných situáciách a rohových kopoch, ale nič sa neujalo. Hostia bránili s ôsmimi hráčmi a aj preto skončil polčas bezgólovou remízou. Ani po obrátke sa obraz hry podstatnejšie nezmenil. So všetkými vysokými streleckými pokusmi domácich hráčov si gólman Radatíc poradil. V 71. minúte zahrmelo na druhej strane, keď po centrovanej lopte do šestnástky sa hlavou presadil Dugoš a hostia nečakane viedli. V závere Radatice zubami-nechtami ubránili tri body.

Gól: 71. Dugoš. Pred 200 divákmi rozhodoval Kačenga, ŽK: Sabo - Olejár, Župa. ŠTRBA: Sasák - Otčenáš, M. Levocký, Pamula (74. Čunderlík), Ma. Macko - Mi. Macko, Hurajt, Sabo, Badzik - Polhod (79. Michalko), Ľ. Levocký (69. Milan).

(riso)

Miklušovce - Sp. Bystré 3:0 (2:0)

Posledný celok tabuľky pricestoval k svojmu súperovi po predchádzajúcom domácom víťazstve s cieľom pokúsiť sa bodovať, ale z tohto jeho zámeru napokon nič nebolo. Hostia prišli len s jedenástimi hráčmi a už to naznačovalo, že to proti domácim budú mať viac ako náročné. V úvodných minútach sa oba celky oťukávali. V 13. minúte sa hostia dopustili svojej prvej chyby v stretnutí a hneď po nej pykali inkasovaným gólom, keď nepokrytý Fedor presne umiestnenou strelou k žrdi nedal brankárovi Spišského Bystrého žiadnu šancu. Miklušovce pridali, vzápätí nastrelili žrď a pri ich ďalšej šanci podržal Podtatrancov brankár Bendik. Až potom pohrozili aj hostia Rumančíkom, ktorý sa rútil na bránu domácich a hoci bol evidentne faulovaný, ostalo to bez povšimnutia rozhodcov. V 27. minúte udreli domáci po druhýkrát, keď po krížnej prihrávke sa opäť presadil v koncovke Fedor, ktorý ušiel obrane súpera. Tesne pred odchodom do kabín Rumančík prestrelil. Druhý polčas bol herne ešte slabší, pričom "Kubašania" sa ani raz nedostali k ohrozeniu domácej bránky. Výsledok spečatil v 78. minúte striedajúci Prokop, ktorý hlavou prikrášlil víťazstvo domácich.

Góly: 13. a 27. Fedor, 78. Prokop. Pred 150 divákmi rozhodoval Prokopovič, ŽK: Stachura, Fedor - Šimonovič, Orolin, Poracký, Karkoška. SP. BYSTRÉ: Bendik - Poracký, Šimonovič, Olexa, Jurčo - Rumančík, Lopuch, Orolin, Janík - Karkoška, Kniežnik.

(riso)

Poprad B - Šiba 2:0 (1:0)

Rezerva narazila na húževnatého súpera a aj preto sa od začiatku hralo obojstranne vo svižnom tempe. Do vyložených gólových príležitostí sa však mužstvá dostávali iba sporadicky. Až v 27. minúte sa po centri Sluku z pravej strany dostal k lopte Michlík a tečom ju poslal za chrbát hosťujúceho gólmana - 1:0. Hostia sa snažili hrať útočne, ale do bezprostrednej blízkosti Daniša ich domáca obrana nepúšťala. V závere prvého polčasu ešte pohrozil domáci Maník, ale jeho zakončenie bolo málo dôrazné. Po obrátke pribudlo na ihrisku viac nervozity. Šibania boli nebezpeční a po priamom kope sa im dokonca podarilo vyrovnať, no gól pre ofsajd platiť nemohol. V 68. minúte upokojil domáce rady Michlík, ktorý elegantne prehodil hosťujúceho brankára a svojím druhým gólom v stretnutí zvýšil na 2:0.

Góly: 27. a 68. Michlík. Pred 150 divákmi rozhodoval Farkaš, ŽK: Pavel, German (obaja Šiba). POPRAD B: Daniš - Pisarčík, Petruš, Dulovič, Miženko - Kubus (49. Compeľ), Žemba, Kšenzakovič, Maník - Michlík, Sluka.