Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Nevedeli nájsť správny recept na gólmana Tatrana

Nahustený program majú v posledných týždňoch hádzanári Tatrana Prešov, ktorí počas týždňa odohrajú tri stretnutia. V utorok predohrávali súboj

domácej extraligy s Košicami, včera ich čakal súboj českej extraligy v Hustopečiach a v sobotu ďalší duel v Lige majstrov. Prvé stretnutie náročného týždňa zvládli Tatranci vo veľkom štýle a bez väčších problémov zdolali Košice 33:25.

KOŠICE. Svoj podiel na tomto víťazstve má aj opora družstva brankár Jakub Krupa, ktorý v prvom polčase bol veľkou prekážkou domácich strelcov. Košickí mladíci nevyzreli na jeho zákroky, a tak nečudo, že hostia poľahky zvyšovali svoj náskok.

Zatiahol roletu

Rolu favorita hostia potvrdzovali od prvej minúty, keď vybehli na domácich agresívnou obranou a dobre chytajúcim brankárom Krupom. Ten v niektorých momentoch akoby zatiahol roletu na svojej bránke a domáci hráči nedokázali dať gól. Za polčas inkasoval iba osem, pričom mal aj viacero úspešných zákrokov. "Na stretnutie som sa pripravoval ako na každý iný zápas. Nič ma v ňom neprekvapilo, akurát som dostal loptou do hlavy. Spoluhráči veľmi dobre bránili v oboch polčasoch, a tak nebol dôvod k nejakej panike," hovorí J. Krupa. Jeho spoluhráči sa oveľa ľahšie dokázali presadiť v útoku a vychádzali im aj rýchle brejky, z ktorých až na dva ostatné premenili.

Neráta koľkokrát dostal loptou do hlavy

Proti Tatranu nastúpili domáci s prílišným rešpektom a nedokázali dodržať ani taktické pokyny. Aj preto ich výkon bol rozpačitý, v útoku strácali ľahké lopty a nevedeli nájsť recept na dobre chytajúceho brankára. Ten schytal niekoľko tvrdých rán, po jednej z nich zostal niekoľko minút na ležať na zemi, po druhej do hlavy zo sedmičky vyskočil na rovné nohy. "Dostal som loptou do krku pod ohryzok a ťažšie sa mi trocha prehĺtalo a dýchalo. Postupne som to však rozchodil. Zo začiatku sa mi darilo, dostal som málo gólov a zrejme ma chceli domáci vyradiť, preto ma nastrelili do hlavy. To mi ako prvé preblesklo hlavou, keď som vstal zo zeme, lebo som bol nahnevaný. Udržal som si však nervy na uzde a nevybuchol som a nedal sa do nejakej potýčky. Počas zápasu aj teraz, keď si to celé premietam späť, tak si myslím, že to bola náhoda a žiadny úmysel domáceho hráča," hovorí J. Krupa. Už neraz sa presvedčil o tom, že hádzaná aj bolí, ale pokiaľ sa vyhráva, aj bolesť ustúpi do úzadia. "V hre sa niekedy stane, že dostanem loptou do hlavy, lebo niekedy to hráčovi uletí, ale zo sedmičky si nespomínam, kedy to bolo. Ak predsa, tak to muselo byť už dávno," dodal spokojným hlasom J. Krupa. Prešovčania získali povinné víťazstvo v domácej súťaži a oddnes sa pripravujú na sobotňajší duel s FC Kodaň v Lige majstrov.